IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е всушност... другарот Заев ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е всушност... другарот Заев ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 28>
Автор
Порака
Blaf Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Септември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blaf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2016 во 22:01
Инаку Груевски е познат по тоа што чесно знае да губи на избори. И што воопшто не сака со помош на странски политичари да дојде на власт.


Цитирај Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вчера ја повика Државната изборна комисија да ги поништи претседателските избори, а Владата да распише нови. Според него, ова се најнерегуларните избори во историјата на државата.


Цитирај Шефот на изборниот штаб на претседателскиот кандидат Сашко Кедев, Ганка Самоиловска - Цветанова, синоќа, соопшти дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски информирал неколку релевантни политичари во Брисел, Берлин и Даблин "за срамниот фалсификат на изборите".


http://star.vest.com.mk/default.asp?id=77207&idg=4&idb=1147&rubrika=MakedonijaИзменето од Blaf - 10.Мај.2016 во 22:01
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2016 во 23:25


Еми разбирасе дек сам активирала селфи-стик опцијата...таа е нели Муртинска направија !?
голема насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2016 во 18:43


голема насмевка


Изменето од novace - 12.Мај.2016 во 19:13
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2016 во 18:56

Добар одговор од Премиерот до ... веќе крајно забеганиот и тоа до немајкаде чувекојадец ут с. Муртино!?.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2016 во 13:10
Уште кече му фали комплетем да биде...
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2016 во 21:01
 

Заев: 

Ама пред тоа гласачите Македонци , ќе те направат муртинска  САЛАТА.

намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2016 во 19:31
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2016 во 11:52

БЕТМЕН ВЕЛИТ: 


Сè по список

намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2016 во 00:11
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2016 во 19:43
Вака ли ќе дојдеш на власт со закани смешни сте
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2016 во 12:10
shto?!
machoron ushte prede tuka......gluposti? :O
You live only ONCE!
Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2016 во 21:35
Од другар стана командант Заев.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2016 во 11:00
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Diogen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 355
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diogen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2016 во 12:42
Originally posted by novace novace напиша:

Јакимовски: Заев е најголем предавник на македонските национални интереси

Недела, 27.11.2016 10:00 
Македонија

Овој Јакимовски е истиот оној од ЛП, или оној од СДСМ? Изгледа не, овој е од ГРОМ, партија која дојава на власт преку Пратија на Србите, и се кандидира со печат од Партија на Србите , па пееше “не може нам нико ништа, јачи смо од судбине“ (македонски дијалект претпоставувам).Да овој е патриотот Јакимовски. 
Ок, ајде видиме Заев предавник , федрализација двојазичност. Гледам Заев низ главниот град поставил двојазични табли, јавните претпријатија Комунална Хигиена и Пошта тотално ги направил двојазични. Имиња на инстутуции и училишта двојазични. Поставил во администрација луѓе кои не знаат ни Македонски.
Им дава на Албанците да веат само Албански знамиња во Тетово , Гостивар..., Македонски никако.
Заев не им гарантира безбедност на внатрешно раселените лица да се вратат дома во Арачиново, Матејче.Државава со Заев нема де факто суверенитет над целата територија.А што постојано зема кредити и не задолжува , па кој ќе ги враќа тие долгови. Народ масовно се иселува од тука не можејќи да издржи.
Заев во овие 10 години владеење од 2006-2016 видовме како владее со  Македонија,вака веќе не се издржува. 
Време е СДСМ да падне и конечно ВМРО да дојде на власт.Изменето од Diogen - 27.Ноември.2016 во 12:55
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.