IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е всушност... другарот Заев ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е всушност... другарот Заев ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 28>
Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кој е всушност... другарот Заев ?
    Испратена: 02.Мај.2015 во 15:01
Наместо личен вовед во ново отворената тема , ќе се послужам со колумната  на новинарот Драган Павловиќ Латас:
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2015 во 22:43
Изгледа дека веќе никој не знае кој е всушност Заев.


Едни викаат дека е кај и да е ќе станел Шешељсмеење
ПРЕС24: Кои се Вашите проценки. Како ќе заврши Заев на политичката сцена во СДСМ, па воопшто и во Македонија?

Originally posted by </span><strong>ЕФТОВ: </strong><span style=line-height: 16.7999992370605px; color: rgb0, 0, 0; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; : rgb251, 251, 253;> ЕФТОВ:  напиша:

Зоран Заев или ќе успее со бомбите да го порази Никола Груевски. Или ќе заврши како Војислав Шешељ, а СДСМ ќе заврши како Српската Радикална Странка, да има Претседател кој е во затвор, а со партијата да владее заменикот кого на таа функција го назначува Претседателот

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 06:17
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 08:05
Околу нели...идниот Велемаченикот ут Муртино , сега ете си читам (во календарчето) дека денес бил/е Св. Георгиј Победоносецот - Ѓурѓовден и неговото житие..
Па завршува(м) со Тропар-от , глас 4
Каде што (ни) вели:

Со добар подвиг и со вера се подвизуваше, Христов страдалецу ,и нечестивоста на мачителот ја изобличи  и, како жртва благопријатна, Му се принесе на Бога.Затоа прими венец на победа, и со твоите молитви,светителу, на сите им даваш прошка на гревовите.
тага


Изменето од novace - 06.Мај.2015 во 08:18
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 08:08
Црпнатиот од Муртино веќе ни гледа кај оди ни што прави, само целта да си оставри, а сега тоа е газот да си го спаси од затвор.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 08:15
Originally posted by fiks fiks напиша:

Црпнатиот од Муртино веќе ни гледа кај оди ни што прави, само целта да си оставри, а сега тоа е газот да си го спаси од затвор.

Ајде ....него и се обидувам да го разбирам некако де....забега-л...
И сега ...тој има само една и едно страна патека на „бегање„.
Ама ..шашрдисаниве му „следбеници„ бе?
Како (тие) мислат да се справат со околината каде што живеат...откако „маглава„ муртинска..некој наскоро (сигурно) ќе ја развее!!?.
намигнување

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Pullo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pullo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 08:46
najstrasnoto e sto se zloupotrebuvaat mladi luge so vishok energija. Najavi krv i toa se ispolni sega sledna cel mu e aktiviranje na grupite od cair i cento. Edinstveno sto e pozitivno e toa sto i pokraj histericnata kampanja na opozicijata i nivnite mediumi pred vladata imase okolu 3000 luge maksimum.

eve kako libertas hushka na primer
ВИДЕО: Низ центарот на Скопје без никаква причина се апсат, се бркаат, се тепаат демонстранти!
ВИДЕО: Како полицијата го бркаше и тепаше својот народ

ВИДЕО: Полицијата тргна да го тепа својот народ, донесе и водени топови

Изменето од Pullo - 06.Мај.2015 во 08:49
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 08:59
Не поддржувам насилство во ниеден облик.

Она вчера личеше на се, само не на спонтан и мирен протест.

Утрово гледам се жалат на полиција, дека мавала изненадување 

Па што треба да прави полицијата, да остави една толпа да демолира се и сешто.

Не знам што мисли раковдството на СДСМ, ама ако се спремни за да му го спасат газот на Црпнатиот со немири како вчера, мислам дека гадно ќе се зафркнат, народот онакви нешта не сака, па макар тоа да биде за не знам какви цели.


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Pullo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pullo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 09:11
za denes najavuvaat nov vo 18:00, vo isto vreme t.n. srednoskolski plenum saka da ja blokira ulicata pred MON. majstori za scenarija.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 09:12
А кај тоа имаше дека протестот го организирала СДСМ ....
Јас видов таму еден куп вмровци, кои во името на трагично погинат вмровец, поведени од фамилија на вмровци, кои беа запрени од вмровска полиција....
Имаше секакви знамиња а вечерта вриеше студенти и средношколци.
И да, имаше еден куп соросоиди кои доаѓаат на секој можен собир кај што има повеќе од 10 луѓе....
Кон врв
Pullo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pullo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 09:13
^ imase luge od site partii,veri, vozrasti i tn. Izgleda od sekoja grupa imalo po eden posto poveke od 2.000-3.000 nemase pred vladata. Toa samo se obiduva nekoj da napumpa da sozdade atmosfera ama ne uspeva. toj balon najmnogu ke pukne koga ke se pojavi shekerinska i zaev pred vladata. sega uste se zadskrivaat pozadi navodni graganski zdruzenija, nevladini, tviterdzii, navivaci i huligani.
istite sto gi ismevaat kurir i slicni sajtovi za neobjketivnost stiskaat lajkovi na objavi od tipot POLICIJATA TEPASE NEVINI GRAGANI i stavaat klip eden policaec udira otkako se frleni 10 kamenja staopvi i sipki po nego. Dali ne e sramno takvi naslovi da se stavaat? Dali toa ne e manipulacija?

Изменето од Pullo - 06.Мај.2015 во 09:18
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 09:19
Нинџо, сега да сме реални, имаше еден куп фотки од истакнати членови на СДСМ, тоа не може да го негира никој.

Она беше се, само не граѓански и спонтан протест.

Сега имаше наводи дека Шеќеринска нешто коодринирала, вамо - тамо, али тоа се шпекулации и не сакам ни да го коментирам тоа.

Можеби се почнало со најдобри намери и чисто да биде мирен протест, ама тие што маваа со бекатон плочи, шипки, камења и слично по полиција не ми гледаа како луѓе што сакаат мирен граѓански протест, повеќе ми гледаа како координирана толпа што има за цел само да прави проблеми.

Утре кога не дај боже ќе им треба полиција за да им гарантира безбедност или заштита од арамии и слично, кој ќе им излезе во пресрет???
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 09:34
координирана толпа е оксиморон


треба да си го изjасниш терминот
old d4b3
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2015 во 09:45
Па нормално дека е оксиморон.
Браво за Да Бето да

Нема што да си изјаснувам термин, ти очигледно знаеш која стилска фигура преставува оксиморон и што и е целта на истата, и што носи со себе.

Кој не ме разбрал, нека се потруди да научи, немам намера да објаснувам.
Имаш видеа, погледај ги, ќе видиш што е толпа, и кој тамо и збори на мегафон што и како да прави, па ќе ти се разјасни што сум сакал да кажам.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.