IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Најголемите модни промашувања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најголемите модни промашувања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Најголемите модни промашувања
    Испратена: 22.Април.2015 во 15:55
Еве уште една интересна темасреќа


Изменето од Valerija - 14.Ноември.2018 во 14:41
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2015 во 15:57
Изменето од Valerija - 14.Ноември.2018 во 14:41
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2015 во 16:09
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2015 во 16:13

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2015 во 17:03Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2015 во 17:08

Најголемите модни промашувања и триумфи за оваа година


Годинава што измина беше експериментална година со многу модни промашувања, но и вистински погодоци. Погледнете ја модата која ја одбележа 2014-та година.

1. Ријана во проѕирен фустан


Ријана се појави во креација на Адам Селман на модните Оскари во јуни. Иако е прекриена со Swarovski кристали, фустанот не сокри многу од нејзиното тело. Но, барем поставеноста на кристалите беше добро направена, па тие успеаа да и’ ја сокријат бикини зоната. Ова можеме да го сметаме за ПОГОДОК, заради храброста и завидното тело на палавата пејачка.

2. Кендал Џенер во бел комбинезонМанекенката, попозната како сестра на Ким Кардашијан, се појави во едноделен и едноставен комбинезон, кој гласно говори за елеганцијата и софистифираноста. Вистински ПОГОДОК!

3. Храбрата и елегантна Лупита НионгоСо улогата со која ја покажа уметноста на нејзината глума ги освои срцата на сите, а талентот дополнително го унапреди со добар стил. Таа за брзо стана фаворит на црвениот тепих. Ја видовме во сина креација на Prada на доделувањето на Оскарите, а на доделувањето на Златниот Глобус заблеска во фустан на Ralf Loren. ПОГОДОК!

4. Отмената Џенифер ЛоренсМладата оскаровка оваа година се најде на мета на хакерите кои ги објавија нејзините разголени фотографии, очигледно не дозволи тоа да влијае на неа. Позната по тоа што пропагира здрав изглед, наспроти трендот на анорексија во Холивуд, Џенифер Лоренс лесно ги освои срцата на фановите, како и на модните критичари. ПОГОДОК!

5. Ема ВотсонЅвездата од серијалот Хари Потер, Ема Вотсон, високо котира на ранг листите на најдобро облечени жени во светот.

Нејзиниот стил се следи со години, од детските фустани до вистински секси тоалети, па со сигурност може да се каже дека Ема од година во година има сè подобар стил. ПОГОДОК!

6. Амбер Роуз во синџириВо август се појави на VMA доделувањето на награди прекриена со синџири. Всушност тоа претставуваше фустан сочинет од синџири. Амбер скоро се разведе од раперот Виз Калифе, па сега и го заслужи местото на најлошо облечена. ПРОМАШУВАЊЕ!

7. Кејти Холмс во фламенко стилТотално ПРОМАШУВАЊЕ за ова жолто издание на Кејти Холмс, за кое е заслужна модната куќа Marchesа. 

8. Лејди Гага прекриена со крзноКога Лејди Гага дојде во Roselend Balrum во март, едно прашање ги измачуваше сите – како успева да види каде оди? Гага е позната по ексцентричното облекување, почнувајќи од фустанот од месо, но Јети стилот од глава до пети ги остави сите во шок. Апсолутно ПРОМАШУВАЊЕ!

9. Хајди КлумПрочуената убавица тотално потфрли на доделувањето на Американските музички награди во црн фустан со необични отвори и розева лента. Нејзиниот избор разочара многу модни критичари кои очекуваа многу повеќе од најпознатата манекенка. ПРОМАШУВАЊЕ.

10. Џулија РобертсХаризматичната актерка на премиерата на филмот „А Normal Heart“ со овој стајлинг сосема потфрли, заради што ја прогласуваме за ПРОМАШУВАЊЕ. Во кратко бело здолниште кое едвај се наѕира под црниот блејзер, таа делува како да го облекла она што прво и дошло при рака.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2015 во 20:26


Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2015 во 14:10
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2015 во 14:17
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2015 во 14:39
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2015 во 14:41
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2015 во 14:42
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2015 во 14:42
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2015 во 15:28
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.