IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Студентски Марш
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Студентски Марш

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 00:57
И пак нашите генијални твитерџии ... газење од смеење


Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 01:02
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Нека ми објасни како може СДСМ и СОРОС магично да натераат 10.000 + на протест сега а не го можеа тоа на претходните протести?!??

Не ги валкајте студентите и средношколците со партиски бои, тие се обединија на начин на кој ниту една партија не успеала да го направи тоа досега во Македонија. По ова денеска човек може да почне да се надева на некаква посветла иднина во земјава со ваква младина, само нека продолжат така ... аплауз
 

Во ред, ама што бараат на протестов?
Нека ги остават студентите сами да се справат со се, макар да пак ќе речам, никако не разбирам зошто се против уште еден испит.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 01:03
Се шлепаат бе Шефе ... на туѓа слава ... газење од смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 01:06
Е па заради тоа и најискрените барања на студентите сега се обоени во партиски бои.
Па самите студенти требаше да ги избркаат, на ги соберат сите тие на клоци и да ги избркаат од протестот.

За што протестираше денес Фрчко,Каролина Астеруд, Ѓунер Исмаил, Борјан и останата извикана гомнарана.....Најческа ејјјј.......................ум го уништија протестот на студентите
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 01:09
А ќе изумев....Мери Николова, од удар де, љубовницата на Агрон Буџаку, протестираше денес...и се поставува прашање, кој К*рац таа бараше таму.

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 01:10
Originally posted by fiks fiks напиша:

Е па заради тоа и најискрените барања на студентите сега се обоени во партиски бои.
Па самите студенти требаше да ги избркаат, на ги соберат сите тие на клоци и да ги избркаат од протестот.

За што протестираше денес Фрчко,Каролина Астеруд, Ѓунер Исмаил, Борјан и останата извикана гомнарана.....Најческа ејјјј.......................ум го уништија протестот на студентите

Ke ve zamolam bez navreda na licnost ...
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 01:11
Originally posted by fiks fiks напиша:

Добро е да се протестира, само не ги разбирам студентите зошто толку се против тој државен или екстерен испит.
За некој што положил 40 испити на некој факултет, не гледам причина да не положи уште еден, што ќе биде потврда дека учел.

Само денес како што гледам, овај студентски марш на студентите им го испогани опозицијата и тоа ми е дегутантно мене.
Па кој К*р бараа тамо пензионери, соросоиди, пратеници од опозиција и слично.
Не ми е јасно за што протестираа Борјан Јовановски, Фрчко, Ѓорѓе Марјановиќ( жими се мислев дека умрел ) и еден куп од истата багра, окатени до уши...смешно или трагично, не можам да одлучам.
Нај интересни ми се подржувачи на опозиција што се воодушевуваат на протестот и истото го шлапаат на фејсбук и ментално ејакулираат...алоооооо па ви докажаа децата како се прави протест кон нешто бре, не како вас, дозволивте трето класни ликови да ви водат партија и да малтретираат една држава со глупости и слично.
а зошто да полагаш уште еден испит ако си полагал дури 40 испити? и што ти гарантира дека тој испит ќе се одвива регуларно ако досега другите испити не се одвивале така? дали со сигурност ќе бидеме сите еднакви пред законите, или ќе се толчат оние што сметаат, а со полна поддршка ќе полагаат разни бели мечки?
како да им верувам на предлагачите на овој систем дека ќе се работи све под конец, ако досега огромен број од тие предлагачи и поддржувачи положиле на начинот против кој ќе се борат со ова тестирање?
некој ќе троши време за џабе да полага некој безвезно составен испит, а некој ќе го боли цев за истиот испит, така?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 01:12
Лаки, јас не гледам личности во нив и според тоа така и се однесувам.
Личност си ти, јас, Блу, Забеганиот, овие што ги споменав во постот за мене не се личности.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 01:13
Originally posted by fiks fiks напиша:

Лаки, јас не гледам личности во нив и според тоа така и се однесувам.
Личност си ти, јас, Блу, Забеганиот, овие што ги споменав во постот за мене не се личности.

Ne za drugo ...cisto poradi kultura намигнување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 01:15
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

Добро е да се протестира, само не ги разбирам студентите зошто толку се против тој државен или екстерен испит.
За некој што положил 40 испити на некој факултет, не гледам причина да не положи уште еден, што ќе биде потврда дека учел.

Само денес како што гледам, овај студентски марш на студентите им го испогани опозицијата и тоа ми е дегутантно мене.
Па кој К*р бараа тамо пензионери, соросоиди, пратеници од опозиција и слично.
Не ми е јасно за што протестираа Борјан Јовановски, Фрчко, Ѓорѓе Марјановиќ( жими се мислев дека умрел ) и еден куп од истата багра, окатени до уши...смешно или трагично, не можам да одлучам.
Нај интересни ми се подржувачи на опозиција што се воодушевуваат на протестот и истото го шлапаат на фејсбук и ментално ејакулираат...алоооооо па ви докажаа децата како се прави протест кон нешто бре, не како вас, дозволивте трето класни ликови да ви водат партија и да малтретираат една држава со глупости и слично.
а зошто да полагаш уште еден испит ако си полагал дури 40 испити? и што ти гарантира дека тој испит ќе се одвива регуларно ако досега другите испити не се одвивале така? дали со сигурност ќе бидеме сите еднакви пред законите, или ќе се толчат оние што сметаат, а со полна поддршка ќе полагаат разни бели мечки?
како да им верувам на предлагачите на овој систем дека ќе се работи све под конец, ако досега огромен број од тие предлагачи и поддржувачи положиле на начинот против кој ќе се борат со ова тестирање?
некој ќе троши време за џабе да полага некој безвезно составен испит, а некој ќе го боли цев за истиот испит, така?

A i pred kogo bi polagale ....pred onoj rektorot na UKIM koj od sto e partiski oboen nesmee da go soblece mantilot ..
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 01:17
Се сложувам со забеган, пак ќе се малтретираат оние студенти кои УЧАТ ( за живо чудо) за да положат некој испит. Тие ќе мораат да учат и за ЕСКЕРНОТО/ДРЖАВНО тестирање а оние кои ги полагаат испитите со мама, тато, бато, кафана, сметка ... пак ќе го поминат и тоа без да им чуе и тоа веројатно ќе биде со „сите почести“ ... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 01:22
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

Добро е да се протестира, само не ги разбирам студентите зошто толку се против тој државен или екстерен испит.
За некој што положил 40 испити на некој факултет, не гледам причина да не положи уште еден, што ќе биде потврда дека учел.

Само денес како што гледам, овај студентски марш на студентите им го испогани опозицијата и тоа ми е дегутантно мене.
Па кој К*р бараа тамо пензионери, соросоиди, пратеници од опозиција и слично.
Не ми е јасно за што протестираа Борјан Јовановски, Фрчко, Ѓорѓе Марјановиќ( жими се мислев дека умрел ) и еден куп од истата багра, окатени до уши...смешно или трагично, не можам да одлучам.
Нај интересни ми се подржувачи на опозиција што се воодушевуваат на протестот и истото го шлапаат на фејсбук и ментално ејакулираат...алоооооо па ви докажаа децата како се прави протест кон нешто бре, не како вас, дозволивте трето класни ликови да ви водат партија и да малтретираат една држава со глупости и слично.
а зошто да полагаш уште еден испит ако си полагал дури 40 испити? и што ти гарантира дека тој испит ќе се одвива регуларно ако досега другите испити не се одвивале така? дали со сигурност ќе бидеме сите еднакви пред законите, или ќе се толчат оние што сметаат, а со полна поддршка ќе полагаат разни бели мечки?
како да им верувам на предлагачите на овој систем дека ќе се работи све под конец, ако досега огромен број од тие предлагачи и поддржувачи положиле на начинот против кој ќе се борат со ова тестирање?
некој ќе троши време за џабе да полага некој безвезно составен испит, а некој ќе го боли цев за истиот испит, така?
 

Ај вака.

Што ако тој испит носи оценка со препорака пример.
Пример, Фикс и Забеган ги положиле сите испити и сега дошле до државен.

Фикс се заебавал цел факултет, препишувал, полагал испити со слушалката во уво благодарејќи на тоа што има коса ко пуцвалд, малку бил поимашлив и овде - онде фрлил по некое еврејче и слично.

Забеган учел цело време ко будала и имал солидни оценти, не е генијалец голем али учел и научил и дошил до државен испит.

И на државен Фикс не може да препише и освојува малку поени, а Забеганиот освоил многу поени и сега има добра оценка со добра препорака од факултет до идни работодавачи и слично.

Кој е во искрена и реална предност после ова те молам кажи ми.

Што ако се донесе со идниот закон ( кој не е ни донесен,а може нема ни да се донесе) нешто вакво слично како што опишав, студентите со добар резултат на државниот испит да имаа пример предност во вработување или слично, сега си шпекулираме онака.


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 01:25
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

Добро е да се протестира, само не ги разбирам студентите зошто толку се против тој државен или екстерен испит.
За некој што положил 40 испити на некој факултет, не гледам причина да не положи уште еден, што ќе биде потврда дека учел.

Само денес како што гледам, овај студентски марш на студентите им го испогани опозицијата и тоа ми е дегутантно мене.
Па кој К*р бараа тамо пензионери, соросоиди, пратеници од опозиција и слично.
Не ми е јасно за што протестираа Борјан Јовановски, Фрчко, Ѓорѓе Марјановиќ( жими се мислев дека умрел ) и еден куп од истата багра, окатени до уши...смешно или трагично, не можам да одлучам.
Нај интересни ми се подржувачи на опозиција што се воодушевуваат на протестот и истото го шлапаат на фејсбук и ментално ејакулираат...алоооооо па ви докажаа децата како се прави протест кон нешто бре, не како вас, дозволивте трето класни ликови да ви водат партија и да малтретираат една држава со глупости и слично.
а зошто да полагаш уште еден испит ако си полагал дури 40 испити? и што ти гарантира дека тој испит ќе се одвива регуларно ако досега другите испити не се одвивале така? дали со сигурност ќе бидеме сите еднакви пред законите, или ќе се толчат оние што сметаат, а со полна поддршка ќе полагаат разни бели мечки?
како да им верувам на предлагачите на овој систем дека ќе се работи све под конец, ако досега огромен број од тие предлагачи и поддржувачи положиле на начинот против кој ќе се борат со ова тестирање?
некој ќе троши време за џабе да полага некој безвезно составен испит, а некој ќе го боли цев за истиот испит, така?
 

Ај вака.

Што ако тој испит носи оценка со препорака пример.
Пример, Фикс и Забеган ги положиле сите испити и сега дошле до државен.

Фикс се заебавал цел факултет, препишувал, полагал испити со слушалката во уво благодарејќи на тоа што има коса ко пуцвалд, малку бил поимашлив и овде - онде фрлил по некое еврејче и слично.

Забеган учел цело време ко будала и имал солидни оценти, не е генијалец голем али учел и научил и дошил до државен испит.

И на државен Фикс не може да препише и освојува малку поени, а Забеганиот освоил многу поени и сега има добра оценка со добра препорака од факултет до идни работодавачи и слично.

Кој е во искрена и реална предност после ова те молам кажи ми.

Што ако се донесе со идниот закон ( кој не е ни донесен,а може нема ни да се донесе) нешто вакво слично како што опишав, студентите со добар резултат на државниот испит да имаа пример предност во вработување или слично, сега си шпекулираме онака.



Eve jas ke odgovoram ...Onoj sto ima clenska kniska od vladejackata partijaнамигнувањеда
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2014 во 01:26
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:


A i pred kogo bi polagale ....pred onoj rektorot na UKIM koj od sto e partiski oboen nesmee da go soblece mantilot ..
 

Лаки, абе ректор е тој, па зошто да не полагаш пред него.
Па човекот дипломирал, па магистирал па докторирал, тој не е туку така ставен тамо, која сака партија нека е, туку така ректор не се станува.

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.