IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во ракомет - Полска 2016
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕП во ракомет - Полска 2016

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ЕП во ракомет - Полска 2016
    Испратена: 01.Ноември.2014 во 15:53
ЕП во ракомет 2016 година за првпат ќе биде одржано во Полска. 
Во конК*ренција за земјата домаќин се најдоа и Хрватска и Норвешка, но со 58% од гласовите на когресот во Монако на 23 јуни 2012 победи Полска.

Започнаа и квалификациите и се одиграа првите средби. Единствена средба која беше одложена е средбата помеѓу Русија и Украина која е закажана за 28 април 2015 година. 

Моменталната состојба на групите и распоредот на следните натпревари:


GROUP 1
TEAMSPTSDIFFGOALSMATCHES
▼ MATCHES
GROUP 2
▼ MATCHES
GROUP 3
▼ MATCHES
GROUP 4
▼ MATCHES
GROUP 5
▼ MATCHES
GROUP 6
▼ MATCHES
GROUP 7


Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2015 во 23:49

Ги прегазивме Швајцарците, пак. голема насмевка
Овој пат не можев да ги гледам, ама се надевам пак да ја гледам оваа генерација некаде од трибини.
Со победа над Чешка се пласираат за Полска 2016 или има уште дополнителни калкулации? збунетост
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2015 во 00:46
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
karaoglu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karaoglu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2015 во 00:52
дај боже да изгубиме, кој ќе ги слуша фалбите после.....
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2015 во 00:24

ЕХФ ЕУРО 2016: Македонија во третиот „шешир“


На 19.јуни (петок) во Краков во Конгресниот центар ќе биде извршена ждрепката за ЕП во ракомет во Полска. Македонија се наоѓа во третиот шешир, заедно со селекциите на Русија, Германија и Белорусија со што против овие селекции нема да игра во првата фазата од групите.

Прв шешир: Франција, Данска, Шпанија, Хрватска.
Втор шешир: Исланд, Полска, Шведска, Унгарија
Трет шешир: Русија, Македонија, Германија, Белорусија
Четврт шешир: Србија, Норвешка, Словенија, Црна Гора.
Домаќинот Полска своите натпревари ќе ги игра во Краков, Хрватска во групата ќе игра во катовице, Германија ќе биде „домаќин“ во Вроцлав, а Данска во Гдањск.
 
Европското првенство ќе се одржи од 15-31.јануари 2016 година.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2015 во 00:50
Тоа шеширите се страшни.
Кој и да ни се падне, ќе биде успех за нас ако направиме една победа.

Не сакам да кобам, ама ќе биде многу тешко на ова првенство.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2015 во 00:54
Немој да бидеш толку песимист.. 
една ко ниедна.. 
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2015 во 01:02
Како велат ама?
Песимистот е добро информиран оптимист смеење вака некак ќе да беше

Калипсо, една победа ако направиме супер ќе е.
Од првиот шешир тешко дека некого може да победиме.
Од вториот шешир, само Шведска ми фаќа некако во умот и малу Унгарија...ама ептен малу..другите две ептен тешко.
Од последниот шешир, моежме со сите да играме...најтежок противник од тамо според мене е Србија.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2015 во 18:44
Според мене, најтешка група би била: Франција, Унгарија, Македонија, Словенија

Најлесна: Хрватска, Шведска, Македонија, Норвешка


Се сложувм со Фикс, од сите 15 екипи мислам дека единствено Норвешка и Белорусија
би можеле да ги победиме без поголеми проблеми, останатите мнооогу тешко.Изменето од LiDivio - 18.Јуни.2015 во 18:53
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2015 во 20:01
Дечки, како репрезентација, имаме само еден играч од светска класа, тоа е Лазаров.
Се друго е просечно, и подпросечно, да сме реални и објективни, а тоа што навиваме и се силиме е друга работа.

Само тимска игра, невероватно залагање, мотивација и голема среќа ќе не однесат во 8 најдобри...било кој фактор од ова да го нема, ќе биде големо разочарување за некого.

Значи да не не вергла умот, објективно сме подобри од 2-3 репрезентации, Белорусија, Норвешка и Црна Гора.
Се друго е реално со поголем квалитет од нас...таа е реалноста.

Во петок, од како ќе го видиме составот на групите, ќе дознаеме колку и дали црно ни се пишува.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2015 во 17:42
Е ова е групата наша за во јануари в година на првенството во Полска.
Сега, кажете ми, кого тоа ние можеме да победиме.
Црно ни се пишува уште одсега. тага

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2015 во 19:44
EHF mafia

Шала на страна, можеме со Србија да играме рамноправно, дури и со Полска, но со
оглед дека се домаќини тоа ќе биде невозможна мисија. Србите играат старомоден
ракомет од пред 20 години (иако имаат одлични поединци) и тука ќе ја бараме шансата.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2016 во 13:29


Во последна секунда гол за израмнување. Буквално во последна секунда.
И вечерва ако играат така ќе се приумрам. ух

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2016 во 13:56

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.