Испечати | Затвори го прозорот

ЕП во ракомет - Полска 2016

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Кошарка и ракомет
Опис на форумот: Нашите најуспешни национални спортови
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27294
Датум на принтање: 24.Јули.2024 во 21:39
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ЕП во ракомет - Полска 2016
Постирано од: Blue Scarlet
Наслов: ЕП во ракомет - Полска 2016
Датум на внесување: 01.Ноември.2014 во 15:53
ЕП во ракомет 2016 година за првпат ќе биде одржано во Полска. 
Во конК*ренција за земјата домаќин се најдоа и Хрватска и Норвешка, но со 58% од гласовите на когресот во Монако на 23 јуни 2012 победи Полска.

Започнаа и квалификациите и се одиграа првите средби. Единствена средба која беше одложена е средбата помеѓу Русија и Украина која е закажана за 28 април 2015 година. 

Моменталната состојба на групите и распоредот на следните натпревари:


GROUP 1
TEAMSPTSDIFFGOALSMATCHES
http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000505/Croatia" rel="nofollow">1.CROCroatia21124:350011 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000629/Norway" rel="nofollow">2.NORNorway2927:360011 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000683/Turkey" rel="nofollow">3.TURTurkey0-936:271001 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000623/Netherlands" rel="nofollow">4.NEDNetherlands0-1135:241001
▼ MATCHES
GROUP 2
http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000523/Denmark" rel="nofollow">1.DENDenmark21021:310011 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000489/Belarus" rel="nofollow">2.BLRBelarus1025:250101 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000495/Bosnia+Herzegovina" rel="nofollow">2.BIHBosnia Herzegovina1025:250101 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000599/Lithuania" rel="nofollow">4.LTULithuania0-1031:211001
▼ MATCHES
GROUP 3
http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000677/Sweden" rel="nofollow">1.SWESweden21023:330011 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000659/Slovenia" rel="nofollow">2.SLOSlovenia2625:310011 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000671/Slovakia" rel="nofollow">3.SVKSlovakia0-631:251001 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000593/Latvia" rel="nofollow">4.LATLatvia0-1033:231001
▼ MATCHES
GROUP 4
http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000575/Iceland" rel="nofollow">1.ISLIceland21719:360011 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/011316/Serbia" rel="nofollow">2.SRBSerbia2421:250011 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/011315/Montenegro" rel="nofollow">3.MNEMontenegro0-425:211001 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000581/Israel" rel="nofollow">4.ISRIsrael0-1736:191001
▼ MATCHES
GROUP 5
http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000569/Hungary" rel="nofollow">1.HUNHungary2130:310011 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000653/Russia" rel="nofollow">2.RUSRussia000:00000 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000689/Ukraine" rel="nofollow">2.UKRUkraine000:00000 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000641/Portugal" rel="nofollow">4.PORPortugal0-131:301001
▼ MATCHES
GROUP 6
http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000547/France" rel="nofollow">1.FRAFrance21625:410011 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000617/Fyr+Macedonia" rel="nofollow">2.MKDFyr Macedonia2720:270011 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000665/Switzerland" rel="nofollow">3.SUISwitzerland0-727:201001 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000517/Czech+Republic" rel="nofollow">4.CZECzech Republic0-1641:251001
▼ MATCHES
GROUP 7
http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000557/Germany" rel="nofollow">1.GERGermany21218:300011 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000529/Spain" rel="nofollow">2.ESPSpain21116:270011 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000471/Austria" rel="nofollow">3.AUTAustria0-1127:161001 http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/000541/Finland" rel="nofollow">4.FINFinland0-1230:181001

http://www.eurohandball.com/ech/men/2016/match/2/074/Germany+-+Finland" rel="nofollow --------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!
Коментари:
Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 10.Јуни.2015 во 23:49

Ги прегазивме Швајцарците, пак. голема насмевка
Овој пат не можев да ги гледам, ама се надевам пак да ја гледам оваа генерација некаде од трибини.
Со победа над Чешка се пласираат за Полска 2016 или има уште дополнителни калкулации? збунетост


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 11.Јуни.2015 во 00:46
http://sportmedia.mk/rakomet/reprezentacija/obrvan-ajde-sega-vo-polna-sala-da-ja-pobedime-cheshka-i-da-se-plasirame-na-ep" rel="nofollow - http://sportmedia.mk/rakomet/reprezentacija/obrvan-ajde-sega-vo-polna-sala-da-ja-pobedime-cheshka-i-da-se-plasirame-na-ep-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен


Постирано од: karaoglu
Датум на внесување: 11.Јуни.2015 во 00:52
дај боже да изгубиме, кој ќе ги слуша фалбите после.....


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 18.Јуни.2015 во 00:24

ЕХФ ЕУРО 2016: Македонија во третиот „шешир“


На 19.јуни (петок) во Краков во Конгресниот центар ќе биде извршена ждрепката за ЕП во ракомет во Полска. Македонија се наоѓа во третиот шешир, заедно со селекциите на Русија, Германија и Белорусија со што против овие селекции нема да игра во првата фазата од групите.

Прв шешир: Франција, Данска, Шпанија, Хрватска.
Втор шешир: Исланд, Полска, Шведска, Унгарија
Трет шешир: Русија, Македонија, Германија, Белорусија
Четврт шешир: Србија, Норвешка, Словенија, Црна Гора.
Домаќинот Полска своите натпревари ќе ги игра во Краков, Хрватска во групата ќе игра во катовице, Германија ќе биде „домаќин“ во Вроцлав, а Данска во Гдањск.
 
Европското првенство ќе се одржи од 15-31.јануари 2016 година.


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 18.Јуни.2015 во 00:50
Тоа шеширите се страшни.
Кој и да ни се падне, ќе биде успех за нас ако направиме една победа.

Не сакам да кобам, ама ќе биде многу тешко на ова првенство.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 18.Јуни.2015 во 00:54
Немој да бидеш толку песимист.. 
една ко ниедна.. 


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 18.Јуни.2015 во 01:02
Како велат ама?
Песимистот е добро информиран оптимист смеење вака некак ќе да беше

Калипсо, една победа ако направиме супер ќе е.
Од првиот шешир тешко дека некого може да победиме.
Од вториот шешир, само Шведска ми фаќа некако во умот и малу Унгарија...ама ептен малу..другите две ептен тешко.
Од последниот шешир, моежме со сите да играме...најтежок противник од тамо според мене е Србија.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 18.Јуни.2015 во 18:44
Според мене, најтешка група би била: Франција, Унгарија, Македонија, Словенија

Најлесна: Хрватска, Шведска, Македонија, Норвешка


Се сложувм со Фикс, од сите 15 екипи мислам дека единствено Норвешка и Белорусија
би можеле да ги победиме без поголеми проблеми, останатите мнооогу тешко.Постирано од: fiks
Датум на внесување: 18.Јуни.2015 во 20:01
Дечки, како репрезентација, имаме само еден играч од светска класа, тоа е Лазаров.
Се друго е просечно, и подпросечно, да сме реални и објективни, а тоа што навиваме и се силиме е друга работа.

Само тимска игра, невероватно залагање, мотивација и голема среќа ќе не однесат во 8 најдобри...било кој фактор од ова да го нема, ќе биде големо разочарување за некого.

Значи да не не вергла умот, објективно сме подобри од 2-3 репрезентации, Белорусија, Норвешка и Црна Гора.
Се друго е реално со поголем квалитет од нас...таа е реалноста.

Во петок, од како ќе го видиме составот на групите, ќе дознаеме колку и дали црно ни се пишува.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: fiks
Датум на внесување: 19.Јуни.2015 во 17:42
Е ова е групата наша за во јануари в година на првенството во Полска.
Сега, кажете ми, кого тоа ние можеме да победиме.
Црно ни се пишува уште одсега. тага-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 19.Јуни.2015 во 19:44
EHF mafia

Шала на страна, можеме со Србија да играме рамноправно, дури и со Полска, но со
оглед дека се домаќини тоа ќе биде невозможна мисија. Србите играат старомоден
ракомет од пред 20 години (иако имаат одлични поединци) и тука ќе ја бараме шансата.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 21.Јануари.2016 во 13:29


Во последна секунда гол за израмнување. Буквално во последна секунда.
И вечерва ако играат така ќе се приумрам. ух-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 21.Јануари.2016 во 13:56-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 22.Јануари.2016 во 10:15


Не демолираа Хрватите. тага
Не ми е криво што изгубија, криво ми е што не покажаа никаква борбеност и мотивација.
Се надевам дека нема да им се повтори вакво очајно издание.
И дека не се точни гласините дека се карале.
http://www.mkd.mk/sport/rakomet/obrvan-demantira-nema-kavgi-vo-reprezentacijata" rel="nofollow - -

http://www.mkd.mk/sport/rakomet/obrvan-demantira-nema-kavgi-vo-reprezentacijata" rel="nofollow -Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 24.Јануари.2016 во 00:08
Мене ми изгледа безнадежно тага


-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќенИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk