IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - ЛШ Идивиди обложувалница 2014/2015
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЛШ Идивиди обложувалница 2014/2015

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2014 во 19:19
Сега кога дури и емил се откажа, мислам дека јас, Ли и ицко9 можеме со „технички резултат“ да ги поделиме првите три места или ќе се најде уште некој јунак ... збунетост газење од смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44180
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2014 во 19:27
Цццццццццц срамота како лесно се откажавте од емил.
Како идивиди зависник сигурно ѕирка и го чека моментот
за доза.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2014 во 19:29
А ти го чекашда го фатиш веднаш на „волеј“ - сеирџија ... смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44180
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2014 во 19:36
Нема везе...Ја тоа од искуство.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2014 во 09:03
ЦСКА Москва - Рома  1:2
Ман. Сити - Баерн     1:3
АПОЕЛ - Барселона   3:0
ПСЖ - Ајакс               2:0
Шалке 04 - Челзи       0:2
Спортинг - Марибор    1:1
БАТЕ Борисов - Порто  0:2
Шахтјор - Атлетик Билбао  2:0


--------------------------------------------------------------

Атлетико Мадрид - Олимпијакос 2:1
Малме - Јувентус                        3:0
Базел - Реал Мадрид                  0:3
Лудогорец - Ливерпул                1:2
Зенит - Бенфика                         1:0
Б. Леверкузен - Монако               2:0
Андерлехт - Галатасарај               1 :0
Арсенал - Борусија Дортмунд         1:2


(Пуста навика, а може и емил ќе се излаже па ќе се врати голема насмевка)
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2014 во 11:07
ЦСКА Москва - Рома  1:1
Ман. Сити - Баерн     2:1
АПОЕЛ - Барселона   0:2
ПСЖ - Ајакс               3:1
Шалке 04 - Челзи       2:2
Спортинг - Марибор    2:1
БАТЕ Борисов - Порто  0:2
Шахтјор - Атлетик Билбао  1:1


--------------------------------------------------------------

Атлетико Мадрид - Олимпијакос 3:1
Малме - Јувентус                        0:3
Базел - Реал Мадрид                  1:1
Лудогорец - Ливерпул                1:0
Зенит - Бенфика                         1:1
Б. Леверкузен - Монако               1:1
Андерлехт - Галатасарај               2 :0
Арсенал - Борусија Дортмунд         3:1
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2014 во 11:44
ЦСКА Москва - Рома 1:1
Манчестер Сити - Баерн 1:0
АПОЕЛ - Барселона 1:2
ПСЖ - Ајакс 2:0
Шалке - Челси 1:1
Спортинг - Марибор 1:0
БАТЕ Борисов - Порто 0:1
Шахтјор - Атлетик Билбао 2:0
--------------------------------------------------------------

Атлетико Мадрид - Олимпијакос 1:0
Малме - Јувентус 0:2
Базел - Реал Мадрид 1:2
Лудогорец - Ливерпул 0:1
Зенит - Бенфика 1:0
Леверкузен - Монако 1:1
Андерлехт - Галатасарај 2:1
Арсенал - Дортмунд 2:0
Кон врв
icko9 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај icko9 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2014 во 19:40

ЦСКА Москва - Рома (pocnata) ne ja igram ...zaboraviv :)
Манчестер Сити - Баерн 1:3
АПОЕЛ - Барселона 1:2
ПСЖ - Ајакс 3:0
Шалке - Челси 1:3
Спортинг - Марибор 1:0
БАТЕ Борисов - Порто XXX почната :)
Шахтјор - Атлетик Билбао 1:1
--------------------------------------------------------------

Атлетико Мадрид - Олимпијакос 2:0
Малме - Јувентус 0:2
Базел - Реал Мадрид 1:4
Лудогорец - Ливерпул 0:1
Зенит - Бенфика 1:1
Леверкузен - Монако 1:2
Андерлехт - Галатасарај 2:1
Арсенал - Дортмунд 2:2

Изменето од LiDivio - 25.Ноември.2014 во 21:49
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,
Кон врв
icko9 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај icko9 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2014 во 18:15
B Borisov-Porto ...pocnata ...nekoj me koregiral...blagodaram :)
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2014 во 09:56
1.Ли            13     36     75 

2. Емил         9     34      61 

3. Ицко         8     33      57  

4. Блу           4     30      42 
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2014 во 15:13
Јувентус - Атлетико Мадрид  2:1
Олимпијакос - Малме     2:0
Ливерпул - Базел          1:0
Реал Мадрид - Лудогорец    2:0
Бенфика - Леверкузен      0:1
Монако - Зенит            1:1
Борусија Д. - Андерлехт    1:0
Галатасарај - Арсенал        0:1


---------------------------------------------------------------

Баерн М. - ЦСКА Москва   3:0
Рома - Ман. Сити              0:2
Ајах - АПОЕЛ                   1:1
Барселона - ПСЖ              2:1
Челзи - Спортинг             2:0
Марибор - Шалке 04         0:1
А. Билбао -БАТЕ Борисов  0:1
Порто - Шахтјор Д.            1:2 


Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2014 во 02:27
Јувентус - Атлетико Мадрид  1:1
Олимпијакос - Малме     2:0
Ливерпул - Базел          1:0
Реал Мадрид - Лудогорец    3:0
Бенфика - Леверкузен      1:1
Монако - Зенит            1:1
Борусија Д. - Андерлехт    3:1
Галатасарај - Арсенал        0:0


---------------------------------------------------------------

Баерн М. - ЦСКА Москва   1:0
Рома - Ман. Сити              1:1
Ајах - АПОЕЛ                   3:1
Барселона - ПСЖ              3:1
Челзи - Спортинг             2:1
Марибор - Шалке 04         0:2
А. Билбао -БАТЕ Борисов  2:1
Порто - Шахтјор Д.            1:0 
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2014 во 14:40
Јувентус - Атлетико Мадрид 1:0
Олимпијакос - Малмe 3:0
Ливерпул - Базел 2:0
Реал Мадрид - Лудогорец 4:1
Бенфика - Леверкузен 1:1
Монако - Зенит 1:1
Борусија Д. - Андерлехт 1:0
Галатасарај - Арсенал 1:2


---------------------------------------------------------------

Баерн - ЦСКА Москва 2:2
Рома - Ман. Сити 1:1
Ајах - АПОЕЛ 2:1
Барселона - ПСЖ 3:2
Челси - Спортинг 0:0
Марибор - Шалке 1:1
Билбао - БАТЕ Борисов 2:0
Порто - Шахтјор 1:1
Кон врв
icko9 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај icko9 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2014 во 15:48

Јувентус - Атлетико Мадрид 1:0
Олимпијакос - Малмe 2:1
Ливерпул - Базел 2:1
Реал Мадрид - Лудогорец 3:0
Бенфика - Леверкузен 1:0
Монако - Зенит 0:0
Борусија Д. - Андерлехт 2:1
Галатасарај - Арсенал 0:2


---------------------------------------------------------------

Баерн - ЦСКА Москва 3:1
Рома - Ман. Сити 1:2
Ајах - АПОЕЛ 2:1
Барселона - ПСЖ 3:2
Челси - Спортинг 3:0
Марибор - Шалке 1:2
Билбао - БАТЕ Борисов 2:0
Порто - Шахтјор 2:0
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,102 секунди.