Испечати | Затвори го прозорот

ЛШ Идивиди обложувалница 2014/2015

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Фудбал
Опис на форумот: Лига на шампиони, првенства, репрезентации...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27255
Датум на принтање: 24.Јули.2024 во 21:00
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ЛШ Идивиди обложувалница 2014/2015
Постирано од: Blue Scarlet
Наслов: ЛШ Идивиди обложувалница 2014/2015
Датум на внесување: 30.Август.2014 во 18:09
Нова Обложувалница - Нова Шанса, стари правила .... голема насмевка

Правила:  

- погоден тип 1 поен 

- погоден резултат 3 поени 

- погоден шампион 5 поени 

Со среќа на сите! да

Потсетување на минатогодишната табела :

1. Ли и Блу                   11    63    101п. голема насмевка
3. Емил                         17    49    100п.
4. Шатци                        10    58     88п.     
5. Ицко                         7    48     69п. 
6. Зезната                      6     31     54п. 
7. Санти                         5    34       49п. 
8. Гонзо                         5    21       41п.
9. Ацика                         2      9      15п. 
10. Црна Арапина            1      0        3п.
11. Караоглу                  0      1        1п. 


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!
Коментари:
Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Септември.2014 во 03:06
Шампион Барселона 

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Септември.2014 во 03:16
Олимпиакос - Атлетико М 1 : 1 

Јувентус - Малмјо  3 : 0 

Ливерпул - Лудогорец 3 : 0 

Реал М - Базел 3 : 1 

Бенфика - Зенит 2 : 1 

Монако - Леверкузен 2 : 1 

Дортмунд - Арсенал 2 :2 

Галатасарај - Андерлехт 2 : 1

________________________________________ 

Баерн М  - Ман Сити 2 : 1

Рома - ЦСКА М 2 : 1 

Ајакс - ПСЖ  1 : 2 

Барса - Апоел 4 : 0 

Марибор - Спортинг 0 : 1 

Челзи - Шалке 3 : 1 

Билбао - Шахрат Д 1 : 0 

Порто - БАТЕ Борисов 2 : 0


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 16.Септември.2014 во 09:01
Олимпијакос - Атлетико М. 1:1
Јувентус - Малме 2:0
Ливерпул - Лудогорец 4:1
Реал М. - Базел 2:0
Бенфика - Зенит 1:0
Монако - Леверкузен 1:1
Дортмунд - Арсенал 1:1
Галатасарај - Андерлехт 2:0
________________________________________

Баерн - Манчестер С. 1:1
Рома - ЦСКА М. 2:0
Ајакс - ПСЖ 0:2
Барса - АПОЕЛ 3:0
Марибор - Спортинг Л. 1:1
Челси - Шалке 2:0
Билбао - Шахтјор Д. 1:1
Порто - БАТЕ 1:0

шампион Челси


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 16.Септември.2014 во 11:17
Олимпијакос - Атлетико М. 0:1
Јувентус - Малме 3:0
Ливерпул - Лудогорец 2:1
Реал М. - Базел 2:0
Бенфика - Зенит 1:1
Монако - Леверкузен 1:2
Дортмунд - Арсенал 2:2
Галатасарај - Андерлехт 2:0
________________________________________

Баерн - Манчестер С. 2:1
Рома - ЦСКА М. 1:0
Ајакс - ПСЖ 0:3
Барса - АПОЕЛ 2:0
Марибор - Спортинг Л. 1:2
Челзи - Шалке 2:0
Билбао - Шахтјор Д. 2:1
Порто - БАТЕ 1:1

Шампион ЧЕЛЗИ голема насмевканамигнување

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: icko9
Датум на внесување: 16.Септември.2014 во 15:28

Олимпијакос - Атлетико М. 1:2
Јувентус - Малме 2:0
Ливерпул - Лудогорец 3:1
Реал М. - Базел 4:0
Бенфика - Зенит 1:0
Монако - Леверкузен 2:1
Дортмунд - Арсенал 1:1
Галатасарај - Андерлехт 1:0
________________________________________

Баерн - Манчестер С. 2:1
Рома - ЦСКА М. 2:0
Ајакс - ПСЖ 0:3
Барса - АПОЕЛ 4:1
Марибор - Спортинг Л. 1:1
Челси - Шалке 3:0
Билбао - Шахтјор Д. 2:1
Порто - БАТЕ 1:1

sampion Barsa

-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: емил
Датум на внесување: 17.Септември.2014 во 05:40
Табела:

1. Ицко   1   3   6п.
2. Блу   1   2   5п.
    Ли   1   2   5п.
4. Емил   0   4   4п.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 18.Септември.2014 во 04:59
Табела после прво коло 

1.Ицко   2 6   12 

  Ли       2  6  12 

3. Блу   1   5   8  

4. Емил 0  8    8-------------


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 29.Септември.2014 во 11:27
ЦСКА Москва - Баерн Минхен  0:2
Ман. Сити - Рома    2:1
АПОЕЛ - Ајакс    1:2
ПСЖ - Барселона     1:1
Шалке 04 - Марибор       2:0
Спортинг - Челзи         0:2
БАТЕ Борисов - А. Билбао   1:1
Шахтјор - Порто     0:1

_____________________________________________________

Атлетико Мадрид - Јувентус  1:1
Малме - Олимпијакос    0:2
Базел - Ливерпул      1:2
Лудогорец - Реал Мадрид  0:4
Зенит - Монако  2:0
Б. Леверкузен - Бенфика  1:0
Андерлехт - Борусија Дортмунд    1:3
Арсенал - Галатасарај  1:0


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: емил
Датум на внесување: 29.Септември.2014 во 13:44
ЦСКА Москва - Баерн Минхен  0:3
Ман. Сити - Рома    1:0
АПОЕЛ - Ајакс    0:1
ПСЖ - Барселона     1:1
Шалке 04 - Марибор       3:0
Спортинг - Челзи         0:1
БАТЕ Борисов - А. Билбао   0:0
Шахтјор - Порто     1:1

_____________________________________________________

Атлетико Мадрид - Јувентус  1:1
Малме - Олимпијакос    1:1
Базел - Ливерпул      2:2
Лудогорец - Реал Мадрид  0:4
Зенит - Монако  1:0
Б. Леверкузен - Бенфика  1:1
Андерлехт - Борусија Дортмунд    0:2
Арсенал - Галатасарај  2:0


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 29.Септември.2014 во 14:41
ЦСКА Москва - Баерн 1:2
Манчестер С. - Рома 3:1
АПОЕЛ - Ајакс 1:1
ПСЖ - Барселона 1:0
Шалке - Марибор 3:0
Спортинг - Челси 0:1
БАТЕ Борисов - Билбао 1:1
Шахтјор - Порто 1:0
_____________________________________________________

Атлетико Мадрид - Јувентус 1:0
Малме - Олимпијакос 0:1
Базел - Ливерпул 1:2
Лудогорец - Реал Мадрид 1:3
Зенит - Монако 2:1
Леверкузен - Бенфика 1:1
Андерлехт - Дортмунд 0:2
Арсенал - Галатасарај 2:0


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 29.Септември.2014 во 19:39

ЦСКА Москва - Баерн 1:2
Манчестер С. - Рома 2:1
АПОЕЛ - Ајакс 1:1
ПСЖ - Барселона 1:2
Шалке - Марибор 2:1
Спортинг - Челси 0:1
БАТЕ Борисов - Билбао 1:1
Шахтјор - Порто 1:1
_____________________________________________________

Атлетико Мадрид - Јувентус 1:0
Малме - Олимпијакос 0:1
Базел - Ливерпул 1:1
Лудогорец - Реал Мадрид 1:3
Зенит - Монако 2:2
Леверкузен - Бенфика 1:1
Андерлехт - Дортмунд 0:2
Арсенал - Галатасарај 1:0

-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: емил
Датум на внесување: 01.Октомври.2014 во 06:16
1.Ицко   4  8     20 

  Ли       4  8     20 

3. Емил  1   10  13  

4. Блу    1  7     10


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 02.Октомври.2014 во 07:49
1.Ицко    5     12    27 

2. Ли       5    11    26 

3. Емил   1    13     16  

4. Блу    1     11     14 


Честитки од мене до малиот Ицко . Ги напрај пуздер овој пат натпреварите 

А што се однесува до мене мислам дека шансите за прво место веќе ми се 0,01% .Многу рано искочив од борбата за титулата овој пат за жалост .


-------------


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 02.Октомври.2014 во 23:59
"maliot icko"...decak icko ti e batko da znaes


-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 03.Октомври.2014 во 13:19
Originally posted by icko9 icko9 напиша:

"maliot icko"...decak icko ti e batko da znaes

Веројатно емил заборавил да ѕирне во профилот пред на напише .... газење од смеење


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: icko9
Датум на внесување: 03.Октомври.2014 во 15:03
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:


Originally posted by icko9 icko9 напиша:

"maliot icko"...decak icko ti e batko da znaes


Веројатно емил заборавил да ѕирне во профилот пред на напише .... газење од смеење


najverojatno :)


-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Октомври.2014 во 05:02
А секогаш ли во профилите пишува вистината ? 

И на Пајсер му пишува дека е на 94г. и живее во Лаос ама на мене некако тоа не ми се верува нека ти е срам


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 21.Октомври.2014 во 06:39
ЦСКА М - Ман Сити 0 : 1 

Рома - Баерн 1 : 1 

Апоел - ПСЖ 0 : 2 

Барса - Ајакс 3 : 0 

Челси - Марибор 3 : 0 

Шалке - Спортинг 2 : 1 

БАТЕ - Шахтар 1 : 1 

Порто - Билбао 1 : 0 

_________________________________________ 

Атлетико М - Малме 2 : 0 

Олимпиакос - Јувентус 1 : 1 

Ливерпул - Реал М 1 : 1 

Лудогорец _ Базел 0 : 1 

Леверкузен - Зенит 1 : 0 

Монако - Бенфика 1 :1 

Галатасарај - Дортмунд 1 : 1 

Андерлехт - Арсенал 0 : 1 
-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 21.Октомври.2014 во 12:56
ЦСКА М. - Манчестер С. 1:2
Рома - Баерн 1:1
АПОЕЛ - ПСЖ 0:3
Барса - Ајакс 3:0
Челси - Марибор 2:0
Шалке - Спортинг 1:0
БАТЕ - Шахтар 1:2
Порто - Билбао 2:0
_________________________________________

Атлетико М. - Малме 3:0
Олимпијакос - Јувентус 0:0
Ливерпул - Реал М. 1:3
Лудогорец - Базел 1:0
Леверкузен - Зенит 1:1
Монако - Бенфика 2:1
Галатасарај - Дортмунд 2:1
Андерлехт - Арсенал 0:2


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 21.Октомври.2014 во 22:09
za vo vtornik zaboraviv :(

Атлетико М. - Малме 2:0
Олимпијакос - Јувентус 0:1
Ливерпул - Реал М. 1:4
Лудогорец - Базел 0:1
Леверкузен - Зенит 2:1
Монако - Бенфика 2:1
Галатасарај - Дортмунд 1:2
Андерлехт - Арсенал 1:2
-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 22.Октомври.2014 во 11:07
Originally posted by icko9 icko9 напиша:

za vo vtornik zaboraviv :( 

И јас ... замисленост

Атлетико М. - Малме 2:0
Олимпијакос - Јувентус 1:2
Ливерпул - Реал М. 1:3
Лудогорец - Базел 1:0
Леверкузен - Зенит 2:0
Монако - Бенфика 2:1
Галатасарај - Дортмунд 1:3
Андерлехт - Арсенал 0:1 

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: емил
Датум на внесување: 23.Октомври.2014 во 09:04
1.Ли            6     20    38 

2. Ицко       6     16     34 

3. Емил        1    22     25  

4. Блу          3     15     24 


-------------


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 03.Ноември.2014 во 13:12
Јувентус - Олимпијакос   2:1 
Малме - Атлетико Мадрид 1:1 
Базел - Лудогорец 1:2
Реал Мадрид - Ливерпул 5:1
Зенит - Б. Леверкузен 0:1
Бенфика - Монако 0:0
Арсенал - Андерлехт 2:0
Борусија Дортмунд - Галатасарај 3:0


-------------------------------------------------------


Баерн Минхен - Рома 3:1
Ман. Сити - ЦСКА Москва 2:0
Ајакс - Барселона 0:3
ПСЖ - АПОЕЛ 4:0
Марибор - Челзи 0:2
Спортинг - Шалке 1:1
А. Билбао - Порто 1:2
Шахтар - БАТЕ Борисов 3:2-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 03.Ноември.2014 во 14:12
Јувентус - Олимпијакос 1:0
Малме - Атлетико Мадрид 0:2
Базел - Лудогорец 2:0
Реал Мадрид - Ливерпул 4:1
Зенит - Леверкузен 1:1
Бенфика - Монако 1:0
Арсенал - Андерлехт 3:0
Борусија Дортмунд - Галатасарај 4:1

-------------------------------------------------------

Баерн Минхен - Рома 5:0
Ман. Сити - ЦСКА Москва 3:0
Ајакс - Барселона 1:2
ПСЖ - АПОЕЛ 5:0
Марибор - Челси 0:1
Спортинг - Шалке 2:1
Билбао - Порто 1:1
Шахтар - БАТЕ Борисов 3:0


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Ноември.2014 во 06:10
Јувентус - Олимпијакос 2:0
Малме - Атлетико Мадрид 0:2
Базел - Лудогорец 2:0
Реал Мадрид - Ливерпул 1:0
Зенит - Леверкузен 1:1
Бенфика - Монако 1:0
Арсенал - Андерлехт 2:0
Борусија Дортмунд - Галатасарај 2:1

-------------------------------------------------------

Баерн Минхен - Рома 2:0
Ман. Сити - ЦСКА Москва 2:0
Ајакс - Барселона 0:2
ПСЖ - АПОЕЛ 3:0
Марибор - Челси 0:3
Спортинг - Шалке 1:1
Билбао - Порто 1:1
Шахтар - БАТЕ Борисов 2:0

-------------


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 04.Ноември.2014 во 11:57
Јувентус - Олимпијакос 2:0
Малме - Атлетико Мадрид 0:3
Базел - Лудогорец 2:1
Реал Мадрид - Ливерпул 4:0
Зенит - Леверкузен 1:2
Бенфика - Монако 1:1
Арсенал - Андерлехт 2:0
Борусија Дортмунд - Галатасарај 3:1

-------------------------------------------------------

Баерн Минхен - Рома 4:1
Ман. Сити - ЦСКА Москва 2:1
Ајакс - Барселона 1:2
ПСЖ - АПОЕЛ 3:0
Марибор - Челси 0:3
Спортинг - Шалке 1:2
Билбао - Порто 1:1
Шахтар - БАТЕ Борисов 1:0

-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: емил
Датум на внесување: 07.Ноември.2014 во 06:54
1.Ли            9     28     55 

2. Ицко       7     25      46 

3. Емил        6    27      45  

4. Блу          3     24     33  Скратив малку од предноста на лидерот со феноменалните 5 точни погодока против само 3 негови  кул


-------------


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 24.Ноември.2014 во 19:19
Сега кога дури и емил се откажа, мислам дека јас, Ли и ицко9 можеме со „технички резултат“ да ги поделиме првите три места или ќе се најде уште некој јунак ... збунетост газење од смеење

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Орка
Датум на внесување: 24.Ноември.2014 во 19:27
Цццццццццц срамота како лесно се откажавте од емил.
Како идивиди зависник сигурно ѕирка и го чека моментот
за доза.


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 24.Ноември.2014 во 19:29
А ти го чекашда го фатиш веднаш на „волеј“ - сеирџија ... смеење

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Орка
Датум на внесување: 24.Ноември.2014 во 19:36
Нема везе...Ја тоа од искуство.


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 25.Ноември.2014 во 09:03
ЦСКА Москва - Рома  1:2
Ман. Сити - Баерн     1:3
АПОЕЛ - Барселона   3:0
ПСЖ - Ајакс               2:0
Шалке 04 - Челзи       0:2
Спортинг - Марибор    1:1
БАТЕ Борисов - Порто  0:2
Шахтјор - Атлетик Билбао  2:0


--------------------------------------------------------------

Атлетико Мадрид - Олимпијакос 2:1
Малме - Јувентус                        3:0
Базел - Реал Мадрид                  0:3
Лудогорец - Ливерпул                1:2
Зенит - Бенфика                         1:0
Б. Леверкузен - Монако               2:0
Андерлехт - Галатасарај               1 :0
Арсенал - Борусија Дортмунд         1:2


(Пуста навика, а може и емил ќе се излаже па ќе се врати голема насмевка)


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Ноември.2014 во 11:07
ЦСКА Москва - Рома  1:1
Ман. Сити - Баерн     2:1
АПОЕЛ - Барселона   0:2
ПСЖ - Ајакс               3:1
Шалке 04 - Челзи       2:2
Спортинг - Марибор    2:1
БАТЕ Борисов - Порто  0:2
Шахтјор - Атлетик Билбао  1:1


--------------------------------------------------------------

Атлетико Мадрид - Олимпијакос 3:1
Малме - Јувентус                        0:3
Базел - Реал Мадрид                  1:1
Лудогорец - Ливерпул                1:0
Зенит - Бенфика                         1:1
Б. Леверкузен - Монако               1:1
Андерлехт - Галатасарај               2 :0
Арсенал - Борусија Дортмунд         3:1


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 25.Ноември.2014 во 11:44
ЦСКА Москва - Рома 1:1
Манчестер Сити - Баерн 1:0
АПОЕЛ - Барселона 1:2
ПСЖ - Ајакс 2:0
Шалке - Челси 1:1
Спортинг - Марибор 1:0
БАТЕ Борисов - Порто 0:1
Шахтјор - Атлетик Билбао 2:0
--------------------------------------------------------------

Атлетико Мадрид - Олимпијакос 1:0
Малме - Јувентус 0:2
Базел - Реал Мадрид 1:2
Лудогорец - Ливерпул 0:1
Зенит - Бенфика 1:0
Леверкузен - Монако 1:1
Андерлехт - Галатасарај 2:1
Арсенал - Дортмунд 2:0

-------------


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 25.Ноември.2014 во 19:40

ЦСКА Москва - Рома (pocnata) ne ja igram ...zaboraviv :)
Манчестер Сити - Баерн 1:3
АПОЕЛ - Барселона 1:2
ПСЖ - Ајакс 3:0
Шалке - Челси 1:3
Спортинг - Марибор 1:0
БАТЕ Борисов - Порто XXX почната :)
Шахтјор - Атлетик Билбао 1:1
--------------------------------------------------------------

Атлетико Мадрид - Олимпијакос 2:0
Малме - Јувентус 0:2
Базел - Реал Мадрид 1:4
Лудогорец - Ливерпул 0:1
Зенит - Бенфика 1:1
Леверкузен - Монако 1:2
Андерлехт - Галатасарај 2:1
Арсенал - Дортмунд 2:2

-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 27.Ноември.2014 во 18:15
B Borisov-Porto ...pocnata ...nekoj me koregiral...blagodaram :)


-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Ноември.2014 во 09:56
1.Ли            13     36     75 

2. Емил         9     34      61 

3. Ицко         8     33      57  

4. Блу           4     30      42 


-------------


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 08.Декември.2014 во 15:13
Јувентус - Атлетико Мадрид  2:1
Олимпијакос - Малме     2:0
Ливерпул - Базел          1:0
Реал Мадрид - Лудогорец    2:0
Бенфика - Леверкузен      0:1
Монако - Зенит            1:1
Борусија Д. - Андерлехт    1:0
Галатасарај - Арсенал        0:1


---------------------------------------------------------------

Баерн М. - ЦСКА Москва   3:0
Рома - Ман. Сити              0:2
Ајах - АПОЕЛ                   1:1
Барселона - ПСЖ              2:1
Челзи - Спортинг             2:0
Марибор - Шалке 04         0:1
А. Билбао -БАТЕ Борисов  0:1
Порто - Шахтјор Д.            1:2 
-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: емил
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 02:27
Јувентус - Атлетико Мадрид  1:1
Олимпијакос - Малме     2:0
Ливерпул - Базел          1:0
Реал Мадрид - Лудогорец    3:0
Бенфика - Леверкузен      1:1
Монако - Зенит            1:1
Борусија Д. - Андерлехт    3:1
Галатасарај - Арсенал        0:0


---------------------------------------------------------------

Баерн М. - ЦСКА Москва   1:0
Рома - Ман. Сити              1:1
Ајах - АПОЕЛ                   3:1
Барселона - ПСЖ              3:1
Челзи - Спортинг             2:1
Марибор - Шалке 04         0:2
А. Билбао -БАТЕ Борисов  2:1
Порто - Шахтјор Д.            1:0 


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 14:40
Јувентус - Атлетико Мадрид 1:0
Олимпијакос - Малмe 3:0
Ливерпул - Базел 2:0
Реал Мадрид - Лудогорец 4:1
Бенфика - Леверкузен 1:1
Монако - Зенит 1:1
Борусија Д. - Андерлехт 1:0
Галатасарај - Арсенал 1:2


---------------------------------------------------------------

Баерн - ЦСКА Москва 2:2
Рома - Ман. Сити 1:1
Ајах - АПОЕЛ 2:1
Барселона - ПСЖ 3:2
Челси - Спортинг 0:0
Марибор - Шалке 1:1
Билбао - БАТЕ Борисов 2:0
Порто - Шахтјор 1:1

-------------


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 09.Декември.2014 во 15:48

Јувентус - Атлетико Мадрид 1:0
Олимпијакос - Малмe 2:1
Ливерпул - Базел 2:1
Реал Мадрид - Лудогорец 3:0
Бенфика - Леверкузен 1:0
Монако - Зенит 0:0
Борусија Д. - Андерлехт 2:1
Галатасарај - Арсенал 0:2


---------------------------------------------------------------

Баерн - ЦСКА Москва 3:1
Рома - Ман. Сити 1:2
Ајах - АПОЕЛ 2:1
Барселона - ПСЖ 3:2
Челси - Спортинг 3:0
Марибор - Шалке 1:2
Билбао - БАТЕ Борисов 2:0
Порто - Шахтјор 2:0

-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: емил
Датум на внесување: 12.Декември.2014 во 17:32
1 Ли       15 42 87п.
2 Емил     10 43 73п.
3 Ицко      9 42 69п.
4 Блу        7 35 56п.

-------------


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 12.Декември.2014 во 18:31
Originally posted by емил емил напиша:

1 Ли       15 42 87п.
2 Емил     10 43 73п.
3 Ицко      9 42 69п.
4 Благодаря 7 35 56п.

Што сакаше писателот да каже?!? изненадувањезбунетост


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: емил
Датум на внесување: 13.Декември.2014 во 12:19
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

1 Ли       15 42 87п.
2 Емил     10 43 73п.
3 Ицко      9 42 69п.
4 Благодаря 7 35 56п.

Што сакаше писателот да каже?!? изненадувањезбунетост
 

Го пишував од мобилниот и понекогаш се појавуваат такви лапсуси . Ти се извинувам .


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Февруари.2015 во 20:18
ПСЖ -Челзи 1 : 1
Шахтјор -Баерн 0 : 4
Шалке -Реал М 1: 3
Базел -Порто 1 : 1
Ман Сити -Барса 1:1
Јувентус -Борусија 2 : 0
Леверкузен -Атлетико М 2 :1
Арсенал-Монако 2:0
-------------


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 17.Февруари.2015 во 01:08

ПСЖ -Челзи 2 : 1
Шахтјор -Баерн 1 : 4
Шалке -Реал М 1: 2
Базел -Порто 1 : 1
Ман Сити -Барса 1:2
Јувентус -Борусија 2 : 1
Леверкузен -Атлетико М 1:2
Арсенал-Монако 2:1

-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 17.Февруари.2015 во 16:04
ПСЖ - Челси 1:1
Шахтјор - Баерн 0:3
Шалке - Реал М. 0:2
Базел - Порто 0:1
Манчестер Сити - Барса 1:1
Јувентус - Борусија Д. 3:0
Леверкузен - Атл. Мадрид 1:1
Арсенал - Монако 2:1


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 18.Февруари.2015 во 09:03
ПСЖ - Челси ===
Шахтјор - Баерн ===
Шалке - Реал М. 0:3
Базел - Порто 1:1
Манчестер Сити - Барса 1:2
Јувентус - Борусија Д. 2:0
Леверкузен - Атл. Мадрид 1:2
Арсенал - Монако 1:1

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Март.2015 во 09:37
1.Ли     17 43 94п.
2.Емил   12 46 82п.
3.Ицко   12 43 79п.
4.Блу     9 37 64п.

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 10.Март.2015 во 05:43
Порто - Базел  2 : 0 

Реал М - Шалке 3 : 1 

Баерн - Шахтар 3 : 0 

Челзи - ПСЖ 2 : 1 

Монако - Арсенал 0 : 3 

Атлетико М - Леверкузен 2 : 0 

Дортмунд - Јувентус 1 : 1 

Барса- Ман Сити 2 : 1


-------------


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 10.Март.2015 во 13:14
Порто - Базел  2 : 1 

Реал М - Шалке 3 : 0 

Баерн - Шахтар 2 : 0 

Челзи - ПСЖ 2 : 1 

Монако - Арсенал 1 : 2 

Атлетико М - Леверкузен 2 : 0 

Дортмунд - Јувентус 0 : 1 

Барса- Ман Сити 2 : 1


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 10.Март.2015 во 18:53
Порто - Базел 2:0
Реал Мадрид - Шалке 4:1
Баерн - Шахтар 3:0
Челси - ПСЖ 1:0
Монако - Арсенал 0:2
Атл. Мадрид - Леверкузен 1:0
Дортмунд - Јувентус 1:1
Барса - Манчестер Сити 3:0


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 10.Март.2015 во 20:45
Порто - Базел 2:1
Реал Мадрид - Шалке 3:1
Баерн - Шахтар 3:0
Челси - ПСЖ 1:1
Монако - Арсенал 2:0
Атл. Мадрид - Леверкузен 1:0
Дортмунд - Јувентус 1:2
Барса - Манчестер Сити 2:1

-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Март.2015 во 16:31
1.Ли   19 46 103п.
2.Ицко 14 47 89п.
3.Емил 12 51 87п.
4.Блу   9 43 70п.

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Април.2015 во 06:05
Атлетико - Реал М 1:1 
Јувентус - Монако 2:0 
Порто - Баерн 1:1 
ПСЖ - Барса 1:1


-------------


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 14.Април.2015 во 12:26

Атлетико - Реал М 2:1
Јувентус - Монако 2:0
Порто - Баерн 1:3
ПСЖ - Барса 1:2


-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 14.Април.2015 во 23:22
Атл. Мадрид - Реал Мадрид ---
Јувентус - Монако ---
Порто - Баерн 0:2
ПСЖ - Барса 1:1


Постирано од: емил
Датум на внесување: 21.Април.2015 во 05:57
Реал —Атлетико 2:1
Баерн —Порто 3:0
Монако—Јувентус 1:1
Барса -ПСЖ 2:1

Пласман ќе има после реваншите другари и другарице

-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 21.Април.2015 во 10:13
Реал Мадрид — Атл. Мадрид 1:1
Баерн — Порто 2:0
Монако — Јувентус 0:0
Барса - ПСЖ 2:1


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 21.Април.2015 во 16:50
Real-Atletiko 1:1
Baern-Porto    1:1
Monako-Juve    1:1
Barsa-PSZ      1:1


-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Април.2015 во 05:30
1.Ли    20 48 108п. 
2.Емил 12 57   93п. 
3.Ицко 14 50   92п. 
4.Блу     9 43   70п.


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 05.Мај.2015 во 06:01
Јувентус - Реал М  0:0 

Барса - Баерн 2:0


-------------


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 05.Мај.2015 во 14:57
Juve-Real 1:3
Barsa-Baern 2:1

-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 05.Мај.2015 во 15:07
Јувентус - Реал Мадрид 1:1
Барса - Баерн 1:0


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 08:16
Блу испушти премногу и официјално се повлекува од обложувалницата ...
Нека победи најдобриот момци .. голема насмевкаголемо гушкање


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: icko9
Датум на внесување: 12.Мај.2015 во 08:44
Baern-Barsa 1:2
Real:Juve   2:2

Blu voopsto ne si seriozen igrac se otkaza na krajot.... a jas se nadevav deka nema da sum posleden :D

-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 12.Мај.2015 во 10:37
Originally posted by icko9 icko9 напиша:

Baern-Barsa 1:2
Real:Juve   2:2

Blu voopsto ne si seriozen igrac se otkaza na krajot.... a jas se nadevav deka nema da sum posleden :D

За да не биде Ицко последен голема насмевкаплазење

Баерн Минхен - Барселона 2:2
Реал Мадрид - Јувентус 3:1-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: емил
Датум на внесување: 12.Мај.2015 во 13:16
Баерн -Барса 2:0

Реал -Јувентус 2:0

-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 12.Мај.2015 во 14:34
Баерн - Барса 1:1
Реал Мадрид - Јувентус 2:1


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 01:09
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:


Originally posted by icko9 icko9 напиша:

Baern-Barsa 1:2
Real:Juve   2:2

Blu voopsto ne si seriozen igrac se otkaza na krajot.... a jas se nadevav deka nema da sum posleden :D


За да не биде Ицко последен голема насмевкаплазење

Баерн Минхен - Барселона 2:2
Реал Мадрид - Јувентус 3:1ke si bidam posleden ne e problem...ti prethodno si dade ostavka...
Sudija ke ve zamolam da ne i gi broite poenite na Blu...

-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 17:46
Кои поени?!? изненадување
Нема голема насмевкаплазење


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 20.Мај.2015 во 10:32


Барса - Јуве 2:0


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 28.Мај.2015 во 09:27
Barsa - Juve 3:1

-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: icko9
Датум на внесување: 08.Јуни.2015 во 22:48
kaj e ovoj sto pravi presmetka....neli za osvoeno 2 mesto ima ladno pivo....ajde neka pobrza ...

-------------
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 09.Јуни.2015 во 01:59
Ме нема мене и ништо не функционира .... голема насмевкаплазење

Ли мило, честито (незнам која по ред) - ти попуштив оваа година да знаеш бакнежголемо гушкање


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 09.Јуни.2015 во 13:29
Фала... сега уште да ја видиме конечната табела

Веројатно е ова последна кладилница на Идивиди...


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 29.Ноември.2017 во 22:58
Jas pred edna nedela si zemav paricki od Real.
Sega da igram li?
Drugata nedela najubavo li ke bide?забаваИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk