IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - ЛШ Идивиди обложувалница 2014/2015
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЛШ Идивиди обложувалница 2014/2015

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ЛШ Идивиди обложувалница 2014/2015
    Испратена: 30.Август.2014 во 18:09
Нова Обложувалница - Нова Шанса, стари правила .... голема насмевка

Правила:  

- погоден тип 1 поен 

- погоден резултат 3 поени 

- погоден шампион 5 поени 

Со среќа на сите! да

Потсетување на минатогодишната табела :

1. Ли и Блу                   11    63    101п. голема насмевка
3. Емил                         17    49    100п.
4. Шатци                        10    58     88п.     
5. Ицко                         7    48     69п. 
6. Зезната                      6     31     54п. 
7. Санти                         5    34       49п. 
8. Гонзо                         5    21       41п.
9. Ацика                         2      9      15п. 
10. Црна Арапина            1      0        3п.
11. Караоглу                  0      1        1п. 


Изменето од Blue Scarlet - 30.Август.2014 во 18:09
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2014 во 03:06
Шампион Барселона 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2014 во 03:16
Олимпиакос - Атлетико М 1 : 1 

Јувентус - Малмјо  3 : 0 

Ливерпул - Лудогорец 3 : 0 

Реал М - Базел 3 : 1 

Бенфика - Зенит 2 : 1 

Монако - Леверкузен 2 : 1 

Дортмунд - Арсенал 2 :2 

Галатасарај - Андерлехт 2 : 1

________________________________________ 

Баерн М  - Ман Сити 2 : 1

Рома - ЦСКА М 2 : 1 

Ајакс - ПСЖ  1 : 2 

Барса - Апоел 4 : 0 

Марибор - Спортинг 0 : 1 

Челзи - Шалке 3 : 1 

Билбао - Шахрат Д 1 : 0 

Порто - БАТЕ Борисов 2 : 0
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2014 во 09:01
Олимпијакос - Атлетико М. 1:1
Јувентус - Малме 2:0
Ливерпул - Лудогорец 4:1
Реал М. - Базел 2:0
Бенфика - Зенит 1:0
Монако - Леверкузен 1:1
Дортмунд - Арсенал 1:1
Галатасарај - Андерлехт 2:0
________________________________________

Баерн - Манчестер С. 1:1
Рома - ЦСКА М. 2:0
Ајакс - ПСЖ 0:2
Барса - АПОЕЛ 3:0
Марибор - Спортинг Л. 1:1
Челси - Шалке 2:0
Билбао - Шахтјор Д. 1:1
Порто - БАТЕ 1:0

шампион Челси

Изменето од LiDivio - 16.Септември.2014 во 09:14
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2014 во 11:17
Олимпијакос - Атлетико М. 0:1
Јувентус - Малме 3:0
Ливерпул - Лудогорец 2:1
Реал М. - Базел 2:0
Бенфика - Зенит 1:1
Монако - Леверкузен 1:2
Дортмунд - Арсенал 2:2
Галатасарај - Андерлехт 2:0
________________________________________

Баерн - Манчестер С. 2:1
Рома - ЦСКА М. 1:0
Ајакс - ПСЖ 0:3
Барса - АПОЕЛ 2:0
Марибор - Спортинг Л. 1:2
Челзи - Шалке 2:0
Билбао - Шахтјор Д. 2:1
Порто - БАТЕ 1:1

Шампион ЧЕЛЗИ голема насмевканамигнување
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
icko9 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај icko9 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2014 во 15:28

Олимпијакос - Атлетико М. 1:2
Јувентус - Малме 2:0
Ливерпул - Лудогорец 3:1
Реал М. - Базел 4:0
Бенфика - Зенит 1:0
Монако - Леверкузен 2:1
Дортмунд - Арсенал 1:1
Галатасарај - Андерлехт 1:0
________________________________________

Баерн - Манчестер С. 2:1
Рома - ЦСКА М. 2:0
Ајакс - ПСЖ 0:3
Барса - АПОЕЛ 4:1
Марибор - Спортинг Л. 1:1
Челси - Шалке 3:0
Билбао - Шахтјор Д. 2:1
Порто - БАТЕ 1:1

sampion Barsa
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2014 во 05:40
Табела:

1. Ицко   1   3   6п.
2. Блу   1   2   5п.
    Ли   1   2   5п.
4. Емил   0   4   4п.

Изменето од LiDivio - 17.Септември.2014 во 09:52
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2014 во 04:59
Табела после прво коло 

1.Ицко   2 6   12 

  Ли       2  6  12 

3. Блу   1   5   8  

4. Емил 0  8    8

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2014 во 11:27
ЦСКА Москва - Баерн Минхен  0:2
Ман. Сити - Рома    2:1
АПОЕЛ - Ајакс    1:2
ПСЖ - Барселона     1:1
Шалке 04 - Марибор       2:0
Спортинг - Челзи         0:2
БАТЕ Борисов - А. Билбао   1:1
Шахтјор - Порто     0:1

_____________________________________________________

Атлетико Мадрид - Јувентус  1:1
Малме - Олимпијакос    0:2
Базел - Ливерпул      1:2
Лудогорец - Реал Мадрид  0:4
Зенит - Монако  2:0
Б. Леверкузен - Бенфика  1:0
Андерлехт - Борусија Дортмунд    1:3
Арсенал - Галатасарај  1:0
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2014 во 13:44
ЦСКА Москва - Баерн Минхен  0:3
Ман. Сити - Рома    1:0
АПОЕЛ - Ајакс    0:1
ПСЖ - Барселона     1:1
Шалке 04 - Марибор       3:0
Спортинг - Челзи         0:1
БАТЕ Борисов - А. Билбао   0:0
Шахтјор - Порто     1:1

_____________________________________________________

Атлетико Мадрид - Јувентус  1:1
Малме - Олимпијакос    1:1
Базел - Ливерпул      2:2
Лудогорец - Реал Мадрид  0:4
Зенит - Монако  1:0
Б. Леверкузен - Бенфика  1:1
Андерлехт - Борусија Дортмунд    0:2
Арсенал - Галатасарај  2:0
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2014 во 14:41
ЦСКА Москва - Баерн 1:2
Манчестер С. - Рома 3:1
АПОЕЛ - Ајакс 1:1
ПСЖ - Барселона 1:0
Шалке - Марибор 3:0
Спортинг - Челси 0:1
БАТЕ Борисов - Билбао 1:1
Шахтјор - Порто 1:0
_____________________________________________________

Атлетико Мадрид - Јувентус 1:0
Малме - Олимпијакос 0:1
Базел - Ливерпул 1:2
Лудогорец - Реал Мадрид 1:3
Зенит - Монако 2:1
Леверкузен - Бенфика 1:1
Андерлехт - Дортмунд 0:2
Арсенал - Галатасарај 2:0
Кон врв
icko9 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај icko9 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2014 во 19:39

ЦСКА Москва - Баерн 1:2
Манчестер С. - Рома 2:1
АПОЕЛ - Ајакс 1:1
ПСЖ - Барселона 1:2
Шалке - Марибор 2:1
Спортинг - Челси 0:1
БАТЕ Борисов - Билбао 1:1
Шахтјор - Порто 1:1
_____________________________________________________

Атлетико Мадрид - Јувентус 1:0
Малме - Олимпијакос 0:1
Базел - Ливерпул 1:1
Лудогорец - Реал Мадрид 1:3
Зенит - Монако 2:2
Леверкузен - Бенфика 1:1
Андерлехт - Дортмунд 0:2
Арсенал - Галатасарај 1:0
,,tuzno sam ptice
sto mehkim kljunom
kljuca o kamen
   trazeci vodu,,,
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2014 во 06:16
1.Ицко   4  8     20 

  Ли       4  8     20 

3. Емил  1   10  13  

4. Блу    1  7     10
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2014 во 07:49
1.Ицко    5     12    27 

2. Ли       5    11    26 

3. Емил   1    13     16  

4. Блу    1     11     14 


Честитки од мене до малиот Ицко . Ги напрај пуздер овој пат натпреварите 

А што се однесува до мене мислам дека шансите за прво место веќе ми се 0,01% .Многу рано искочив од борбата за титулата овој пат за жалост .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.