IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Што читате моментално
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што читате моментално

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 163>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 20:34
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

razvojna psihologija-miroslava nikolovska
Ej koja koincidencijaSmile Me too...
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 22:22
Originally posted by kandid kandid напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

razvojna psihologija-miroslava nikolovska
Ej koja koincidencijaSmile Me too...
uste da mi recis i deka si na fakultet na psihologijaSmile
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 22:24
lugje kaj da ja najdam hierarhija na zagovorot...pls help me mnoooogu mi e vazno
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
UK25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2006
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UK25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 20:31
Originally posted by Lilith Lilith напиша:

Originally posted by UK25 UK25 напиша:

Sexual Personae: Umetnost i dekadencija od Nefretiti do Emily Dickinson - od Kamil Palja


Супер книга,само идеите не и се баш оргинални и др луѓе зборуваа на сл теми претходно а од еден германски философ,комплетно го има превземенот начинот на презентирање на работите,али сепак ок е.
 
Pa normalno e deka drugi lugje zboruvale pred nea koga opfakja period od Nefretiti navamu.... taman rabota da ne zboruvale. Koj e germanskiot filozof, i na kakva prezentacija mislis - cisto sum ljubopitna?! ako ne ti e tesko obrazlozi.
 
Inaku - Art, sex and the American culture e uste edno neshto vredno od nejze, ako nekoj e zainteresiran za uste edna neklasicka analiza na kultura vs. opstestvo, i posebno vlijanieto na pop kulturata vrz opstestvoto, vo slucajot amerikanskata. Knigata e ustvari sobrani esei od camille, od koi nekolku se bogami istoriski.
 


Изменето од UK25 - 19.Септември.2006 во 20:43
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 12:29
uste nemam pocnato nikoja ama se mislam dali da ja pocnam Pekolot - od Bozenstvenata komedija ili Avanturite na Gordon Pim
 
ama najverojatno kje si ja pocnam ovaja vtorava Big%20smile
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 20:36
sepak ja pocnav Avanturite na Gordon Pim Big%20smile
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 01:09
Pekolot-dante ...мајкему тешка книгицаConfused
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 01:15
Originally posted by joki joki напиша:

Pekolot-dante ...мајкему тешка книгицаConfused
Ali i preubava
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 21:48
Smrtna prolet-Lajos Zilahi
fenomenalna kniga
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2006 во 03:00
"Platforma" od Michel Houelebecq(po vtor pat)...Fenomenalna e!
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2006 во 20:39
Pekolot-dante
Don't drink and drive, just walk and fly
Кон врв
UK25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2006
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UK25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2006 во 18:32
Norwegian Wood od Murakami
Кон врв
samanta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 195
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samanta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 15:50
sidarta-herman hese...go preprocituvam herman hese i fenomenalen e...go citav posleden pat pred mnogu godini, no sega go dozivuvam sosema poinaku i ic ne mi e dosadno iako veke sum go procitala...
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 16:23
Светот на Софија - Justejn Gorder
Don't drink and drive, just walk and fly
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 163>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,199 секунди.