Испечати | Затвори го прозорот

Што читате моментално

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Уметност , култура и традиција
Опис на форумот: Литература, театар, сликарство, дијалекти...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2723
Датум на принтање: 16.Април.2021 во 05:12
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Што читате моментално
Постирано од: joki
Наслов: Што читате моментално
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 23:18

шо читате моментално?????

...јас го читам НОВИОТ ЗАВЕТ....за лектира ми требит и шуќур со себаб да се едуцирам малку на таја област...-------------
Точачиња.Коментари:
Постирано од: la_luna
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 03:44
Времето на лалињата од Дебора Могах.


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 16:04

momentalno niedna....stotuku ja zavrsiv Patot na ljubovta - Antoni de Melo i utre kje ja pocnam - Najgolemiot trgovec na svetot - Og Mandino....-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: joki
Датум на внесување: 21.Јануари.2006 во 16:42
моментално го читам учебникон историја....почвиме нашкола  the helll

-------------
Точачиња.


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 21.Јануари.2006 во 17:23
ne gubete zivce zbog male stvari....od richard karlson!


Постирано од: Kevin Mitnik
Датум на внесување: 21.Јануари.2006 во 21:36
беснило-борислав пекиц


Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 21.Јануари.2006 во 22:40

 

Aristoteles, Plotin, Knigata na 5te religii, i se razbira edno ljubovno romance so naslov : zosto mori malo mare ne te davat tatkoti :-))))Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 26.Јануари.2006 во 15:36
Сеа ке ја почнам разговор со Спиноза (мислам)

-------------

Come on and be my little good luck charm -Постирано од: ivana
Датум на внесување: 27.Јануари.2006 во 08:49
Svetot na Sofija ..

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 27.Јануари.2006 во 10:44
Najgolemiot trgovec na svetot-Og Mandino...


Постирано од: joki
Датум на внесување: 28.Јануари.2006 во 10:19
ја почнав грозомора...

-------------
Точачиња.


Постирано од: poison_f^
Датум на внесување: 28.Јануари.2006 во 22:55
Originally posted by ana marija ana marija напиша:

Najgolemiot trgovec na svetot-Og Mandino...
preubava kniga ubav izbor a koj ne ja procital mu preporacuvam da ja procita zosto nema za zazali a jas vo momentov ja citam Petata Gora od Koeljo za koja mozam da kazam deka e mosne interesna

-------------
poison/nezaboravi da smo se sreli na najlepsoj stazi zivota koja se zove mladost


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 02.Февруари.2006 во 17:02
He is just not that into you.Knigata ima dvaca avtori,sovetnici vo serijata Sex and The City.JA preporacuvam na site devojki,mnogu maki ke si skratite

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: joki
Датум на внесување: 02.Февруари.2006 во 21:18
досега читав биологија...учебник...и за џабе...

-------------
Точачиња.


Постирано од: Merlinka
Датум на внесување: 03.Февруари.2006 во 11:41
dosega citav t.e samo sto zavrsiv; so " rakopisot Q" dzonatan rab, 13 problemi od agata kristi i eden interesen post modernisticki roman "Pririden roman" od georgi gospodinov , a da i filozofija za frojd, ruso...

-------------
mErLiNka & KeNeDi


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 05.Февруари.2006 во 12:28

vo petokot ja pocnav Sidarta....vcera nemav vreme da sednam....pa ne ja ni poglednav ama zatoa denes se nadevam kje ja docitam

tolku kolku so procitav knigata mi se vide.....MMMMMMMMMM FENOMENALNA....-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: joki
Датум на внесување: 06.Февруари.2006 во 21:26
читам македонски...уте тест ќе прам...пола правопис го прочитав...ама не го научив...убо сеа...не ќче магистрирам...хебига...

-------------
Точачиња.


Постирано од: joki
Датум на внесување: 07.Февруари.2006 во 16:48
моментално...учебникон физика...а ќе ја прочитам и грозомора, односно ќе ја завршам , ако имам време...

-------------
Точачиња.


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 07.Февруари.2006 во 22:45

aman joki so prajs site ucebnici gi procita

daj nesto i za mene procitaj!-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Чорбаџија
Датум на внесување: 08.Февруари.2006 во 01:57

Vlijanie na Azotni gjubriva pri odgleduvanje na lucerkata....  

Neee taja ja procitav odamna a sega ovie dena, gi zavrsiv "Pismata" od Gaj Plinie pomladiot a mu se ostram na Josip Flavij ali e e-book na angliski pa samo odlozuvam, ne mi e udobno za citanje na knigi na monitor, zatoa..... mozi v kombinacija da vlezi ili Herodot ili Aristotel... kje vidime-------------


Постирано од: joki
Датум на внесување: 08.Февруари.2006 во 16:18
грозомора...изгледа нејќит да е прочитана...никако да најдам време да ја дочитам ...брееееееееееееее...а е толку малааааааааа

-------------
Точачиња.


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 09.Февруари.2006 во 13:21

momentalno ja citam Razgovor so Spinoza od Goce Smileski

seuste sum na pocetok ali ona sto go procitav dosega .....e ok-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: joki
Датум на внесување: 09.Февруари.2006 во 16:53
моментално...биологија учебник...ама слабо ми ојт...

-------------
Точачиња.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 09.Февруари.2006 во 16:57
Службени весници на памет ги научив сите закони, јавни повици, закони укази...брррр

-------------


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 10.Февруари.2006 во 00:27
jas eve citam postovi po forumov i se cudam cccccc

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 10.Февруари.2006 во 00:37

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

jas eve citam postovi po forumov i se cudam cccccc

 se cudis?????    -------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 20:08
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

jas eve citam postovi po forumov i se cudam cccccc

 se cudis?????    

da be so e toa tolku cudno

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: dambi5
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 14:15

Моментално прам пауза доста читав и учев а прв семестар.

Имам огромна желба да прочитам некоја добра книга,одамна не ми паднала таква во раце ама не знам која би била-------------
смеењето го продолжува животот


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 15:01
КВАНТНО ИСЦЕЉЕЊЕ - Др. Дипак Чопра


Постирано од: joki
Датум на внесување: 14.Февруари.2006 во 19:47
учебникот по хемија...ми се бљват

-------------
Точачиња.


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 15.Февруари.2006 во 07:20

joki be ti ke stanes ekspert za ucebnicite od prva godina....daj uci malku mesto mene!!!    

se otepa od citanje ..... ucebnici...-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: joki
Датум на внесување: 15.Февруари.2006 во 16:19
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

joki be ti ke stanes ekspert za ucebnicite od prva godina....daj uci malku mesto mene!!!    

se otepa od citanje ..... ucebnici...

     сега ќе читам нешо друго...библијана...за лектира ми е ....     -------------
Точачиња.


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 15.Февруари.2006 во 21:02
Originally posted by joki joki напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

joki be ti ke stanes ekspert za ucebnicite od prva godina....daj uci malku mesto mene!!!    

se otepa od citanje ..... ucebnici...

     ñåãà å ÷èòàì íåøî äðóãî...áèáë 32;¼àíà...çà ëåêòèðà ìè å ....     

da be mene me isprasuvaa za glavni likovi u biblijatai tema za pismena ni bese

-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 15.Февруари.2006 во 21:22
lele za utre imam lektira - Odiseja....ama sometana mi e....ne ja citam....kje prepisam ....

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 15.Февруари.2006 во 21:29

zasto ne ja citas ma?eee grcka mitologija(ako e taa odiseja)e nogu jaka rabota...ja ja citav skratena verzija...

ja ke pocnam da ja citam homo videns-imbecilizarea prin televiziune si post gandirea od giovanni sartori...za na fax mi e,neso za vlijanieto na tv vrz lugeto i politikata...

p.s.signalce od alekta-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 15.Февруари.2006 во 21:44

abe i jas sakam grcka mitologija....imam doma knigi....:))) cela na pamet ja znam....hahaha (kako ne) :)))))

ama Odiseja mi e glupava....:))

p.s. da da signalceto od mene bese....  -------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 15.Февруари.2006 во 22:07

GOVOROT NA TELOTO.....pisatelot se vika gordon.r.......

prekrasna koniga za neverbalmnata komunikacijaПостирано од: walker_girl
Датум на внесување: 18.Февруари.2006 во 12:44

Мартин Идн - Џек Лондон-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: joki
Датум на внесување: 22.Февруари.2006 во 22:56

евангеие по јован стартувам да го читам...-------------
Точачиња.


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 04.Март.2006 во 12:36

Demijan - Herman Hese

sabajlevo ja pocnav....:)))) teska e ama mnogu interesna.....

abe ustvari ... HERMAN HESE.....mislaaaaam HELLLLLOOO-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Kaneo
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 08:04
Originally posted by nedopirliv nedopirliv напиша:

GOVOROT NA TELOTO.....pisatelot se vika gordon.r.......

prekrasna koniga za neverbalmnata komunikacija

Недопирлив, можеш ли да го провериш името на писателот и насловот на книгата во оригинал - претпоставувам дека се на англиски, па да ми ги пишеш, те молам? Многу сакам такви книги, па ќе пробам да ја најдам тука, во Торонто. Благодарам!-------------
Ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 15:08
The Pirats
Одлично преставување на муслиманската религија и коранот, се работи за Арапските земји. Сплотено се неизмерно богатство слава титули како и неизмерна еротика

-------------


Постирано од: Клементина
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 15:53

читам понуда за апсолвентска екск*рзија, и богами убава е хее-------------
precious..


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 15:56
"mirisot na zivotot"

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 19:24

Originally posted by kokolo kokolo напиша:

"mirisot na zivotot"

od......?-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 09.Март.2006 во 07:42
momentalno go citalm syllabusot sve sto treba da ucam


-------------


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 17.Март.2006 во 13:47
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by kokolo kokolo напиша:

"mirisot na zivotot"

od......?

не се сеќавам на писателот ама бесе многу добра книга.

сега ја читам седев крај реката педра и плачев од паоло куељо.

немав време да ја прочитам ко излезе па сега ја читкам-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 17.Март.2006 во 16:07
Originally posted by kokolo kokolo напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by kokolo kokolo напиша:

"mirisot na zivotot"

od......?

íå ñå ñåàâàì íà ïèñàòåëîò àìà áåñå ìíîãó äîáðà êíèãà.

ñåãà ¼à ÷èòàì ñåäåâ êð༠ðåêàòà ïåäðà è ïëà÷åâ îä ïàîëî êóåšî.

íåìàâ âðåìå äà ¼à ïðî÷èòàì êî èçëåçå ïà ñåãà ¼à ÷èòêàì

mnogu e dobra knigata!!!! da ja procitas!!!!-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: rebeka
Датум на внесување: 17.Март.2006 во 23:29
ANGELSKI PEPEL-FRENK MEKORT

-------------

mnjkl


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 19.Март.2006 во 00:23
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by kokolo kokolo напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by kokolo kokolo напиша:

"mirisot na zivotot"

od......?

íå ñå ñåàâàì íà ïèñàòåëîò àìà áåñå ìíîãó äîáðà êíèãà.

ñåãà ¼à ÷èòàì ñåäåâ êð༠ðåêàòà ïåäðà è ïëà÷åâ îä ïàîëî êóåšî.

íåìàâ âðåìå äà ¼à ïðî÷èòàì êî èçëåçå ïà ñåãà ¼à ÷èòêàì

mnogu e dobra knigata!!!! da ja procitas!!!!

алекта, само сто ја дочитав книгата и мислам дека стварно овој Паоло е цар за пишување книги-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 20.Март.2006 во 16:03
Смислата на животот   

-------------


Постирано од: walker_girl
Датум на внесување: 24.Март.2006 во 22:56

Momentalno "Sagrinska koza" od Balzak, a posle toa planirana mi e "Najgolemiot trgovec na svetot" od Og Mandino.-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: maja
Датум на внесување: 25.Март.2006 во 12:51
Caroben breg (Man)

-------------


Постирано од: mende
Датум на внесување: 25.Март.2006 во 13:43
forumot na idividi

-------------
mbm


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 25.Март.2006 во 21:18
една книга која е некаков си роман за некои вљубени во 2ра светска војна,многу празна книга, ке ја оставам не ја дочитувам, не ми дава сатисфакција некако.

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 27.Март.2006 во 19:43
11 minuti-paulo koljo

-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 27.Март.2006 во 20:01
Originally posted by kokolo kokolo напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by kokolo kokolo напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by kokolo kokolo напиша:

"mirisot na zivotot"

od......?

íå ñå ñåàâàì íà ïèñàòåëîò àìà áåñå ìíîãó äîáðà êíèãà.

ñåãà ¼à ÷èòàì ñåäåâ êð༠ðåêàòà ïåäðà è ïëà÷åâ îä ïàîëî êóåšî.

íåìàâ âðåìå äà ¼à ïðî÷èòàì êî èçëåçå ïà ñåãà ¼à ÷èòêàì

mnogu e dobra knigata!!!! da ja procitas!!!!

алекта, само сто ја дочитав книгата и мислам дека стварно овој Паоло е цар за пишување книги

NELI?  -------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: engie
Датум на внесување: 29.Март.2006 во 18:41

Momentalno poveke se baftam so strucni knigi no naskoro planiram da gi procitam novite knigi na Paulo Coelho,Albert Kami i Herman Hesse.Ako znaeta nekoja dobra kniga od niv preporacajte mi.Inaku do sega imam veke procitano nekolku no pak bi gi citala.

 Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 30.Март.2006 во 21:33

Hernnan Hesse - zaborajv... kako se vikase...

Kami - niedna!!!-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 30.Март.2006 во 21:34
inace sa jas ja citam "That long day in hell" - od veteran od II svetska vojna

-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: joki
Датум на внесување: 01.Април.2006 во 20:47
тре*еше да ја почнам грчки митови...мама ми купи еден куп книги..нашла на намаление...не знам шо ја фркнало....али сеа се немат време за слободна литература...учебници главна преукупација...а иначе пошо се видоја митојте морамлектирата...инзвондредно досадната  СКРЖАВЕЦ

-------------
Точачиња.


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 02.Април.2006 во 01:46
"Oва е твојот живот" od Џон О' Фарел

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 02.Април.2006 во 01:50
ifram kishon     Lisec vo kokosarnik

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 05.Април.2006 во 13:44
Jas sega citam konk*rsi za publikuvanje na knigi, bidejki nikako ne mozam da si najdam sponzor koj ke ja otpecati mojata kniga.

-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 05.Април.2006 во 13:46
Браво... ти посакувам многу среќа, кога ќе биде отпечатена со задоволство би ја прочитала

-------------


Постирано од: Lion
Датум на внесување: 05.Април.2006 во 13:47

 

 Mozebi ovaa ne se racuna ama ja ce si kazam: Ja citam Moto Klub, MotoPlus, Avtomagazin.....-------------
don't smoke and fly, take a bike and ride


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 05.Април.2006 во 14:46

Originally posted by natalija natalija напиша:

Áðàâî... òè ïîñàêóâàì ìíîãó ñðåà, êîãà å áèäå îòïå÷àòåíà ñî çàäîâîëñòâ î áè ¼à ïðî÷èòàëà

Obavezno dobivas primerok!-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 16:04
izdignuvanje do svesnosta za krsna-shri shrimad

-------------
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана


Постирано од: maja
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 18:09
Dzeparosh__Sara Voters

-------------


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 07.Април.2006 во 18:05
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Demijan - Herman Hese

sabajlevo ja pocnav....:)))) teska e ama mnogu interesna.....

abe ustvari ... HERMAN HESE.....mislaaaaam HELLLLLOOO

leleee replikava e ispratena na 4ti mart, a jas odtogas ne ja ni cepnav knigata  ok e.....malku pauza so citanjevo....denes pak prodolziv, ili podobro receno ja pocnav od pocetok kniagava-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 11.Април.2006 во 01:23
 

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 11.Април.2006 во 09:07
Nikolo Amaniti__Posledna Nova godina

-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 11.Април.2006 во 12:14
Nindza ne cita .... nindza go razbira svetot okolu sebe zatoa e nindza....

-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: Клементина
Датум на внесување: 11.Април.2006 во 12:16

ја читам книгата на Игор Џамбазов , Гол Човек, до 50 страна сум...-------------
precious..


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 11.Април.2006 во 12:21
 

-------------


Постирано од: Клементина
Датум на внесување: 11.Април.2006 во 12:26
па мене ми се допага сега за сега, ке видиме до крај, али интересна е

-------------
precious..


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 11.Април.2006 во 12:31
 

-------------


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 11.Април.2006 во 17:23
Originally posted by Клементина Клементина напиша:

ја читам книгата на Игор Џамбазов , Гол Човек, до 50 страна сум...

Mnogu e jaka,vcera ja docitav,mora da se procita...sega pocnav da ja citam   MOKTA NA LJUBOVTA...od Don miguel Ruis


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 17.Април.2006 во 18:58
 

-------------


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 17.Април.2006 во 22:47
ups...
-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 18.Април.2006 во 01:36
G


-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 18.Април.2006 во 10:34
Парфем - Patrik Ziskind ја дочитав

Вечерва ја зимам со сласт
Herman i Doroteja - Johan Volfgang Gete

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 18.Април.2006 во 11:02
го читам со тешко срце( на хрватски е ), Имануил Кант - Критика на чистиот ум


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 18.Април.2006 во 11:08
Твоја е мила??

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 18.Април.2006 во 11:31

да натеПостирано од: natalija
Датум на внесување: 18.Април.2006 во 11:32
Завршија со читање мила и набаци накај мене ... Сум ја пропуштила оваа за мое слатко задоволство...

-------------


Постирано од: blue
Датум на внесување: 18.Април.2006 во 11:37

важи натуш, ја имаш 

можеме после и да споделиме искуства бидејќи има доста дискутабилни точки ...Постирано од: natalija
Датум на внесување: 18.Април.2006 во 11:45
Договорено мила со задоволство

-------------


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 18.Април.2006 во 18:43
Originally posted by blue blue напиша:

го читам со тешко срце( на хрватски е ), Имануил Кант - Критика на чистиот ум
Tematski teska, daj mal voved za nas koi sakame da ja citneme.


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 18.Април.2006 во 19:06

 -------------


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 19:06
Originally posted by beleg beleg напиша:

Ne e teska samo bara odredeni predznanija.Eve ke ti pomognam.Kako prvo Kant e pretstavnik na Modernata filozofija-klasicnata germanska filozofija,deloto mu e objaveno krajot na 18 vek.Eden od problemite sto gi postavuva e dali Vselenata ima pocetok vo vreme i prostor i dali e ogranicena vo prostor.Toj smeta deka ovie prasanja se protivrecni zatoasto postojat podednakvo argumenti i tezi deka Vselenata ima pocetok kako i antiteza deka otsekogas postoela....

 

Drugoto probaj popoleka i ke go razberes-samo zemi go na jazik koj ti e majcin taka ke ti bide polesnoWink

Src fala za pomosta, da ne si ti na ovoj podforum nema koj so da ti poobjasni, nema so koj da smenis mislenje za nekoj pisatel ili procitano delo.Fala za preporakata ke ja zemam na mojot majcin jazik koj e hrvatskiot.


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 20.Април.2006 во 00:21
 


-------------


Постирано од: Antiqua
Датум на внесување: 26.Април.2006 во 10:33
Sega bas mi ja dadoa "Lolita" od Vladimir Nabokov. Odamna ja barav i sega planiram da ja procitam za edna vecer.

-------------
Veni Vidi Vici


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 13:22
 


-------------


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 13:27

интересно интересно....да споделите нешто со нас .....

 

пс

инбоксПостирано од: joki
Датум на внесување: 01.Мај.2006 во 23:56
почнав најголемиот трговец на светот...успат...ја прочитав и папата јована...царска книга...600 страни незабележано штракнаја...

-------------
Точачиња.


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 02.Мај.2006 во 00:36

DEVSTVENO SINO-TREJSI SHEVALIE

VLADETELOT-NIKOLO MAKIJAVELIПостирано од: mikus
Датум на внесување: 02.Мај.2006 во 00:49
KOJ MI GO DRPNA SIRENJETO?

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 11.Мај.2006 во 10:33
Коранот Светата книга на Исламот

-------------


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 11.Мај.2006 во 15:41
 

-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk