IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Направи сам
  Активни теми Активни теми RSS - DIY-Мебел за Вашата градина
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

DIY-Мебел за Вашата градина

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: DIY-Мебел за Вашата градина
    Испратена: 24.Јуни.2014 во 08:42

Направи сам: Забавен, шарен мебел за поинакво уживање во вашиот двор


Овие неколку домашни проекти ќе му дадат потполно ново значење на одморот во вашиот двор или на вашата тераса. Разгледајте каков материјал имате и фатете се за работа!

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-001.jpg

Кога конечно дојде времето за седенки под ведро небо, зошто да не ги направите уште повозбудливи и позабавни?

Никој не сака да седи на обични дрвени столчиња, ниту пак да пие пиво кое ќе му го сервирате на обичната, еднобојна масичка.

Но, со добра идеја и брза реализација можете да станете омилениот домаќин за летни забави. Еве како:

Столче на расклопување обложено со коноп, наместо платно

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-01.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-02.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-03.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-04.jpg


Платнена нишалка

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-05.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-07.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-08.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-09.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-10.jpg


Табуретка од стари материјали

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-11.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-12.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-13.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-14.jpg


Удобна лежалка

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-15.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-16.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-17.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-18.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-19.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-20.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-21.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2016 во 22:24

Направи сам, ама направи добро


За човек сам колку може да го обликува својот мал свет, затоа што поразлично е добро, поразлично е подобро, поразлично е поголема среќа, рекол некој модерен мудрец.

Од стари столици до клупа во дворот
от


Изменето од Valerija - 22.Февруари.2016 во 22:26
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.