Испечати | Затвори го прозорот

DIY-Мебел за Вашата градина

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Направи сам
Опис на форумот: Се што ви треба на едно место. Направете сами и поттикнете ја вашата креативност.
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27217
Датум на принтање: 06.Август.2020 во 18:37
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: DIY-Мебел за Вашата градина
Постирано од: Valerija
Наслов: DIY-Мебел за Вашата градина
Датум на внесување: 24.Јуни.2014 во 08:42

http://www.crnobelo.com/dom/gradina/24097-napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor" rel="nofollow - Направи сам: Забавен, шарен мебел за поинакво уживање во вашиот двор


Овие неколку домашни проекти ќе му дадат потполно ново значење на одморот во вашиот двор или на вашата тераса. Разгледајте каков материјал имате и фатете се за работа!

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-001.jpg

Кога конечно дојде времето за седенки под ведро небо, зошто да не ги направите уште повозбудливи и позабавни?

Никој не сака да седи на обични дрвени столчиња, ниту пак да пие пиво кое ќе му го сервирате на обичната, еднобојна масичка.

Но, со добра идеја и брза реализација можете да станете омилениот домаќин за летни забави. Еве како:

Столче на расклопување обложено со коноп, наместо платно

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-01.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-02.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-03.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-04.jpg


Платнена нишалка

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-05.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-07.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-08.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-09.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-10.jpg


Табуретка од стари материјали

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-11.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-12.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-13.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-14.jpg


Удобна лежалка

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-15.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-16.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-17.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-18.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-19.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-20.jpg

napravi-sam-zabaven-saren-mebel-za-poinakvo-uzivanje-vo-vasiot-dvor-21.jpg-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Коментари:
Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Февруари.2016 во 22:24

Направи сам, ама направи добро


За човек сам колку може да го обликува својот мал свет, затоа што поразлично е добро, поразлично е подобро, поразлично е поголема среќа, рекол некој модерен мудрец.

Од стари столици до клупа во дворот
от


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk