IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - СП во ракомет - Катар 2015
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СП во ракомет - Катар 2015

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: СП во ракомет - Катар 2015
    Испратена: 12.Јуни.2014 во 13:07
Светското првенство во ракомет за мажи 2015 година ќе биде 24-то по ред организирано од IHF (International Handball Federation) . За домаќин е избран Катар, а се гласаше на 27 јануари 2011 во конК*ренција со Полска, Франција и Норвешка. Натпреварувањето ќе се одржи од 15 јануари до 1 фебруари 2015 година. Ова е втор пат СП да се одржи во земја од Средниот Исток по Египет во 1999 година. Ќе учествуваат 24 репрезентации, Шпанија е автоматски квалификувана како светски шампион. 

Европските квалификации се одржуваат од 7 до 15 јуни. 

Она што нас не интересира е Македонија. На првиот натпревар во Атина против Грција извојувавме минимална победа од 27-25. Како по обичај Борко Ристовски растури со 17 одбрани, Ренато Вугринец постигна само1 поен на својот деби натпревар за нашата репрезентација а капитенот Кире Лазаров имаше 7 погодоци. Свесни се дека не играа на нивото на кое се очекуваше и се надевам дека тоа ќе се поправи на реваншот во Скопје. 

Карите за натпреварот во недела се пуштени во продажба од среда (се надевам дека досега се распродадени) и во недела очекувам вистински пекол за грците во СЦ „Борис Трајковски“ ... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2014 во 14:12
мислам дека Грците коректно се однесуваа во ΑΘΗΝΑ со македонските репрезентативци.. треба и ние пристојно да навиваме, и онака сме за класа подобри..
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2014 во 15:25
Тоа дека сме за класа подобри и не го покажавме баш во Атина. Дури и натпреварите како тој во кој сме фаворити мораат да бидат драматични ... охголема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2014 во 15:29

Сега во недела играат во Скопје?
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2014 во 15:30
Да бе шефице, ако не можам да те заинтересирам за фудбал за ракомет знам дека заедно навиваме ... голема насмевкаголемо гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2014 во 15:36

За ракомет и кошарка, кога можам одам и на лице место да ги гледам.големо гушкање
Овојпат за малку ќе ги пропуштам.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2014 во 15:53
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Тоа дека сме за класа подобри и не го покажавме баш во Атина. Дури и натпреварите како тој во кој сме фаворити мораат да бидат драматични ... охголема насмевка


намерно изиграа со 43,48% сили за во ревншот да биде полна салата..
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2014 во 11:42

Што се случи во Грција и зошто Миркуловски сакаше да го тепа Борко?


Што се случувало во Атина, вистина налетале еден на друг да се тепаат???
изненадување


Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2014 во 11:45
Да, нешто се спречкаа после крајот
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2014 во 12:06
Не ме чуди што се спречкале...Од деца раснат во исто маало.
И се знаат.Не би рекол дека се дружеле,многу се различни.
А маалото знае да биде сеирџиска работа...
Борко е јак и пис на вилица,овој со помалце трпение.
И толку треба.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2014 во 12:08
Колку што разбрав проблемот бил затоа што Борко се обиде да даде гол од гол, а Миркуловски бараше да му биде додадена топката. Всушност и во право беше Миркуловски затоа што резултатот не оставаше простор за такви „испади“ ... 

Изменето од Blue Scarlet - 13.Јуни.2014 во 12:09
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2014 во 12:11

Ама Борко често знае да изиритира со тие негови егзибиционистички шутирања од гол на гол.
И мене понекогаш ме нервира со тоа, посебно кога не е момент.
Ама не би го тепала. плазење

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2014 во 12:38
Џабе тепањето...
Скоро и да немаше ден на игралиште
со некој да не се затепаше,ама ете
умот не му дошол.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2014 во 12:42

Ми нема ни да му дојде.
Таков си е он, евергрин. голема насмевка

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.