IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е поголем  лидер  жената или мажот  ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е поголем лидер жената или мажот ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кој е поголем лидер жената или мажот ?
    Испратена: 02.Април.2014 во 23:14
 
Неодамна бев на еден семинар каде што меѓу останатото
се постави и ова прашање...  
Кој е поголем лидер  жената или мажот ?
Ме изненади процентот на одговорите каде што повеќе од 90% беа  за  мажот...!
Уште поизненадувачки за мене беше  тоа што и многу  жени  размислуваат така....
Би сакала да прочитам мислења од Вас драги  форумџии ( секако  да се изземе физичката сила )

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2014 во 23:20
Мажот може да мисли дека е поголем  лидер...голема насмевка
а жените грешат што мислат дека е природно лидерското место  да му припадне на мажот намигнување
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2014 во 23:29
,,,site sme vo zabluda,,,zgreška i teška,,,,,
,,,nit mažot , nit ženata,,,,
,,,,tiki ovie novive ,,,neutralnite,,,,
,,, nie sme veke dinosaurusi, vrsta vo izumiranje,,,

Изменето од pajser - 02.Април.2014 во 23:38
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2014 во 23:33

Ако мажот е главата, жената е вратот.
Толку имам за лидерството.голема насмевка

Не знам конкретно на какво лидерство се мисли...?
Оти има области во кои не сакам да бидам лидер пред мажот.
Доброволно се препуштам да бидам “лидерувана“ трепкање

Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2014 во 23:41
аj водете

обадете кога стигнем плазење
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2014 во 23:44
,,,, ,,,ama ako prodolži vaka trendseterski,,,ke se misliš koj ili koja te lideruva,,,,    ,,/da nepukniš/,,, ,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2014 во 23:49
ама коментираjте си
подписот ми да не ви смета

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2014 во 23:50

Да бе ироничен ѓавол
Пајсер саркастичен каубој

Кој ќе е следниот лидер на темава?размислување
Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2014 во 23:53
беар грилс
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2014 во 12:30
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Ако мажот е главата, жената е вратот.
Толку имам за лидерството.голема насмевка

Не знам конкретно на какво лидерство се мисли...?
Оти има области во кои не сакам да бидам лидер пред мажот.
Доброволно се препуштам да бидам “лидерувана“ трепкање


Лидер  во професијата...лидер  во општеството..лидер во семејството...лидер во севкупниот  начин на живеење ......
...ете на тоа  се мислеше ......
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2014 во 12:47
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

Би сакала да прочитам мислења од Вас драги  форумџии ( секако  да се изземе физичката сила )


нема што да се изземе физичката сила... да не е таа, мажот не би бил лидер во било што... уште само таа му остана.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2014 во 14:12
Од прочитаното досега, жените се изгледа „влада во сенка“ ... газење од смеење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2014 во 18:10
,,,aha,,,,zenckata loža na masonkite se javi,,, ,,,
,,,,vie vo senka,,,,mha ,,,čuvaj bože od ženska belja,,,, ,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2014 во 18:38
Liderot mozhe da e i maz i zhena ...liderstvoto nema vrska so polot na chovekot tuku so karakterot i energijata koja ja ima vo sebe i kako ja nasocuva i koristi ... 
 
Lider ne moze da bide sekoj ,toa e vrodeno ...pomegu mazot i zhenata lider ke bide onoj koj poveke kako karakter go ima toa vo sebe ...голема насмевка
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,594 секунди.