IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Што музика да ви свири додека скокате во тавчето?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што музика да ви свири додека скокате во тавчето?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што музика да ви свири додека скокате во тавчето?
    Испратена: 03.Март.2014 во 11:13

Ај да ви го развеселам новиот подфорум со една музичка темаголема насмевка

Што музика би избрале (или сте избрале) за вашата свадба?
Мислам дека не поминува кај нас свадба без џингрлака, ора и чочеци, дајриња, лепење пари по музичарите, па поздрави желби и честитки од сите до сите.ох

Има ли некој што сака нешто поинакво?
Знам дека има парови што прават поинтимни веселби, со виолончиња и мандолини, со маријачи па се до рок фештиголема насмевка

Ама без овие две класики, не знам дали
може да се помине било која свадба.плазење
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85161
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2014 во 11:23
 

и потоа продолжуваме со  

 


и обавезно песните на Ана Бекута , Весна Змијанац и Нада Топчагиќ
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2014 во 17:00


Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21931
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2014 во 23:17
На последната свадба на која бев имаше шведска маса и забавна музика
и тоа само македонска и нешто странско
И право да ви кажам интересна идеја која неочекувано многу ми се допадна среќа
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2014 во 16:54На паузата, за време на оброкот, јас би сакала нешто вакво во живо, две три виолини и виола црвенеење
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13800
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 19:36
Минатава недела бев на свадба  
и  веселбата  започна со   ...Од овој ден...
па  се надоврза ...Рузмарин на реверу...
за  свекрвата ....Весела сум свекрва....
бабата ....Зете мили зете .....
се изредија така сите по ред од кум старосват девер свекор и т.н
ама една ми остави  впечаток....Поздрави је поздрави....   не слушнав од... или за кого беше хи, хи...
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 21:56


На свадбите, оваа дефинитивно ќе стане хит хи, хи...


Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 22:01
Убаа песна е Две лири,ама што знам за свадба ко да не е...ама секој со своето..нели среќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 22:07
А бе не е за свадба, ама ќе има еден куп женски што ќе сакаат да му ја испеат на младоженецот плазење
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 22:33
Зависи ако бил јак фраер и ги покани плус на свадба...ама после невестата може да го блокира некое време смеење
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 23:05

За две недели сум на свадба и тоа свадба без музика.изненадување
Ќе немало ни оркестри ни групи ни џингарлака ни лепење пари на испотени свирачи.
Ќе пуштале нешто можеби на цедиња а можеби и не...
Па си викам, да си ставам јас слушалките во ташната, да не заспијам таму од досада...не знамКон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 11:07

И бидна свадбата.
Се убаво, скоро па совршено: невестата и младоженецот убави, мили, фини, расположени.
Се убаво дотерано, украсено, со разноразни игри, со торта на 5 спрата, со поглед да ја изедеш.
Арно ама без музика, ништо не бива, камо ли па свадба.
Атмосферата беше забавна како на свечен ручек во некој пензионерски дом.
Дури таму може да е и позабавно...хи, хи...Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85161
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 11:21
Саша Матич - Рузмарин  е идеалната песна за вечерта пред да се ожени машкото да
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 11:55
Originally posted by емил емил напиша:

Саша Матич - Рузмарин  е идеалната песна за вечерта пред да се ожени машкото да

Мислиш репете на тоа од спотот ? Песната не е баш идеална
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.