Испечати | Затвори го прозорот

Што музика да ви свири додека скокате во тавчето?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Свадба
Опис на форумот: Свадби.Се на едно место..Модерна или Традиционална....или било каква?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26994
Датум на принтање: 16.Јануари.2022 во 19:43
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Што музика да ви свири додека скокате во тавчето?
Постирано од: Анастеа
Наслов: Што музика да ви свири додека скокате во тавчето?
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 11:13

Ај да ви го развеселам новиот подфорум со една музичка темаголема насмевка

Што музика би избрале (или сте избрале) за вашата свадба?
Мислам дека не поминува кај нас свадба без џингрлака, ора и чочеци, дајриња, лепење пари по музичарите, па поздрави желби и честитки од сите до сите.ох

Има ли некој што сака нешто поинакво?
Знам дека има парови што прават поинтимни веселби, со виолончиња и мандолини, со маријачи па се до рок фештиголема насмевка

Ама без овие две класики, не знам дали
може да се помине било која свадба.плазење


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.Коментари:
Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 11:23
 

и потоа продолжуваме со  

 


и обавезно песните на Ана Бекута , Весна Змијанац и Нада Топчагиќ


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 17:00
Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 03.Март.2014 во 23:17
На последната свадба на која бев имаше шведска маса и забавна музика
и тоа само македонска и нешто странско
И право да ви кажам интересна идеја која неочекувано многу ми се допадна среќа


-------------
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 04.Март.2014 во 16:54На паузата, за време на оброкот, јас би сакала нешто вакво во живо, две три виолини и виола црвенеење


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 19:36
Минатава недела бев на свадба  
и  веселбата  започна со   ...Од овој ден...
па  се надоврза ...Рузмарин на реверу...
за  свекрвата ....Весела сум свекрва....
бабата ....Зете мили зете .....
се изредија така сите по ред од кум старосват девер свекор и т.н
ама една ми остави  впечаток....Поздрави је поздрави....   не слушнав од... или за кого беше хи, хи...


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 21:56


На свадбите, оваа дефинитивно ќе стане хит хи, хи...
-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 22:01
Убаа песна е Две лири,ама што знам за свадба ко да не е...ама секој со своето..нели среќа

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: la fille
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 22:07
А бе не е за свадба, ама ќе има еден куп женски што ќе сакаат да му ја испеат на младоженецот плазење

-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 05.Март.2014 во 22:33
Зависи ако бил јак фраер и ги покани плус на свадба...ама после невестата може да го блокира некое време смеење

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 26.Март.2014 во 23:05

За две недели сум на свадба и тоа свадба без музика.изненадување
Ќе немало ни оркестри ни групи ни џингарлака ни лепење пари на испотени свирачи.
Ќе пуштале нешто можеби на цедиња а можеби и не...
Па си викам, да си ставам јас слушалките во ташната, да не заспијам таму од досада...не знам

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 11:07

И бидна свадбата.
Се убаво, скоро па совршено: невестата и младоженецот убави, мили, фини, расположени.
Се убаво дотерано, украсено, со разноразни игри, со торта на 5 спрата, со поглед да ја изедеш.
Арно ама без музика, ништо не бива, камо ли па свадба.
Атмосферата беше забавна како на свечен ручек во некој пензионерски дом.
Дури таму може да е и позабавно...хи, хи...

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 11:21
http://https://www.youtube.com/watch?v=vWFzMLhmalk" rel="nofollow - Саша Матич - Рузмарин  е идеалната песна за вечерта пред да се ожени машкото да

-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 11:55
Originally posted by емил емил напиша:

http://https://www.youtube.com/watch?v=vWFzMLhmalk" rel="nofollow - Саша Матич - Рузмарин  е идеалната песна за вечерта пред да се ожени машкото да

Мислиш репете на тоа од спотот ? Песната не е баш идеална


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 11:57
Што значи репете ?

-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 11:58
Да се деси истото што и во спотот

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 08.Април.2014 во 13:50
Што има да му ја мислам тој што планира да скока нека му ја мислисвиркање
јас си поминав од ред.


-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 30.Април.2014 во 13:57
Шефицата спомна мешање .... види ...Macedonian belly dancer ...  голема насмевкасмеење
-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 25.Јули.2014 во 05:24
На 11ти бев на свадба, свиреа Скопски Боемиљубов
Мене не ми е многу важно кои песни ќе пеат, важно ми е каква атмосфера ќе направат. Е овие ги кренаа сите на нозе, дури и јас што ретко цела свадба ја изигрувам, тука не седнав се додека не сервираа вечера, а и таа кратко траеше, некои си 10-15 мин.
Кога почнаа од народно, македонско забавно, српско-хрватско и завршија со странски. И така си се вратив боса дома, ама друга приказна е тоа (ми исчезнаа сандалите, кој знае кој ги собрадоста е)
А на оваа песна имаше најпозитивни реакции. Сите откачија, се изнаиграаголема насмевкаИ Лино Илино, да поздравам некогохи, хи...
-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 27.Мај.2015 во 12:50
Група Маестро најдобрида
-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk