IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Машки одела
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Машки одела

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 14>
Автор
Порака
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 21:43
Blagodaram ...inaku onoj kockastion pogore e stvarno smesen голема насмевка 
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 21:44
И оваа комбинација
ми се допаѓасреќа

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/649971816/2013-Best-Selling-Groom-font-b-Tuxedos-b-font-Men-s-Wedding-Dress-Best-man-Suit.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 21:44
Хахаха,коцкастиот
да разбие малку сериозностголема насмевка
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 22:23
http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/942579380/Mens-font-b-wedding-b-font-font-b-suits-b-font-2013-men-TAN-JAMAICA-font.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 22:24
http://www.gosuit.com/images/products/mencv64804-tan.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 22:31


Изменето од Valerija - 05.Ноември.2017 во 11:42
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 22:32
http://p.lefux.com/61/20130304/X00010HCBU/hseen-2013-draping-men-suits-wedding-dress-black-leisure-pro-5486837-big.jpg


Изменето од Valerija - 03.Март.2014 во 11:56
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 23:01
http://img.alibaba.com/img/pb/301/628/377/377628301_994.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 23:02
Ајде идни невестички
пишете нештоголема насмевка
Во каква убавина од одело
сакате да заблеска Вашиот младоженец?голема насмевка
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 23:02
http://www.honeybuy.com/image/Peak_Lapel_Two_Buttons_Bespoke_Grey_Wedding_Men_Suits__1__7750089126079755_690X500.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 23:13
http://image.dhgate.com/albu_412323792_00-1.0x0/romantic-black-wedding-man-s-suit-party-dress.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 23:13


Изменето од Valerija - 05.Ноември.2017 во 11:43
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 23:31
Без разлика дали се работи за свадба, прослава или пак ново работно место каде мора да се облекувате пристојно, кога купувате костум мора да внимавате на неколку работи. Имајте го на ум следново:
-Држете се до црната боја. Ретки се приликите кога белата е соодветна боја, а црната му стои речиси на секого. Единствено може да направите исклучок за темно сина, во комбинација со бела кошула и кравата пеперутка ( лептир машна). Оваа боја изгледа подобро од црната ако одите на вечерна прослава. -Избегнувајте сатен. Тие беа модерни во 70те, и никогаш не се вратија во мода.
-Бирајте лесни материјали. Во повеќето случаи костимот ќе морате да го носите во затворена просторија, и можно е да треба да заиграте. Лесните материјали нема да ви пречат во движењата.
-Размислете два пати пред да купите костум со дупло закопчување. Не сакате да си отворите непотребна работа. Одберете едноставен модел, едно копче е доволно и ви дава класичен изглед.
-Постојат многу додатоци со кои може да се експериментира, но не купувајте ни вратоврска пред да го одберете костумот.
-Запомнете го редоследот кога ќе се облекувате: долна облека, чорапи, кошула, панталони, евентуално елече, вратоврска и на крај костумот. И патем, можете слободно да го изоставите елечето.


Изменето од Calipso - 02.Март.2014 во 23:31
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 23:42

Како правилно да изберете костум?

Не стојте како кип пред огледалото
Кога се обидувате да најдете костум, немојте да гледате само како изгледа додека стоите пред огледалото. Прошетајте во него, седнете и движете ги рацете, бидејќи слободното движење и удобноста се најважни, инаку нема да уживате додека го носите.

Чорапи
Кога бирате чорапи, секогаш изберете во иста боја како и панталоните. На тој начин ќе создадете ефект на видно подолги нозе.

Ракави
Совршената должина на ракавот е онаа кога вашите раце стојат покрај телото, а излегува половина или четвртина од манжетните на ракавите.

Должина на сакото
Совршената должина на сакото е до седиштето на столот кога седите. Сѐ подолго од тоа ќе направи вашите нозе да изгледаат куси.

Елек
Додека носите елек никогаш не дозволувајте кошулата да ви излегува од долниот дел на елекот.

Панталони
Тие треба цврсто да стојат и кога ќе станете по подолго седење.

Кошула и вратоврска
Кога се вратоврските во прашање, постои едно важно правило – кога носите еднобојна кошула, можете да носите вратоврска со дезен, и обратно. Така никогаш нема да изгледате нападно.

Каиш или трегери
Никогаш не носете каиш со костум, бидејќи тој визуелно го сече телото на два дела. Наместо тоа, подобро е да носите трегери на панталоните.

Сако
Сакото секогаш треба да ви стои добро на рамениците. Никогаш не бирајте сако кое ќе го ограничи движењето во пределот на рамениците, ниту сако кое видно ќе ве шири во тој дел.

Црно или тегет
За настани на кои треба да носите црна вратоврска, многу е подобро наместо црна да изберете тегет вратоврска. Таа боја ќе има подобар контраст со вашата бела кошула.

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.