IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Меден месец
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Меден месец

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 11:23
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Абе едно пајдушко не е ништо. Можеш и со најблиските тоа. Ама свадби со по 300+ гости и трошење на пари за јадачка и пијачка се жива глупост за мене.  
Кај што бев на последнава свадба дадоа скоро 1000 евра само за музика и ЗАМП.
Па ваква венчаница, онаква венчаница. Не можело да биде обична, морало да биде како на принцезите. Е да бе, ќе играм на свадба со толкав фустан, веројатно 2 пати поголем од мене. И после се жалат...
Оди живеј си живот, уживај некаде. Ете тебе ти се ужива на остров без интернет, мене ми се шета по Европа. 
Сега ме попишманивте, не знам дали да го напишам и вториот дел од медениот месец.

Napisi si go ....izbranikot koj ke go plati patuvanjevo u edno sum siguren ....osven sto sekako ke te saka bidejki ke bides negovata izbranicka i ke uziva vo istovo, tuku i zabavno ke mu bide , nema da znae sto mu sledi nareden den pod uslov da ne dzirnal tuka za tvojot plan голема насмевка
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 11:24
Имам едноставно прашање кон Линчето : Имаш ли си дечко ? Доволно ми е да ми одговориш со да или не  

Благодарам 


Изменето од емил - 02.Март.2014 во 11:26
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 11:24
Originally posted by fiks fiks напиша:

Ако го види избраниот првиот пост ќе настане опасна ситуацијахи, хи...

Нема проблем за мојот, одамна ја знае дестинацијата затоа што одамна имаме зборено на темава. И парите не се проблем. Само оди земи повеќе од 14 дена со се викенд одмор, газдиве се заникадевртење со очи 
А јас сакам барем 20 дена меден месец! 


Originally posted by Kastro Kastro напиша:

Abe sosema si u pravo голема насмевка jas malku se posheguvav ....
Da objasnam ,koga ja vidov agendata koja si ja podgotvila za medeniot mesec prvata misla koja mi dojde bese tokmu ovaa хипнотизиран 
A fakt deka vsunost i ne se mnogu pari i e nesto koe treba da bide navistina mnogu mnogu ubavo i da se pomni po ubavo cel zivot ...

p.s.sekako deka ubavinata na brakot ne treba da zavrsi samo po prviot mesec среќа

Медениот месец е за меден живот после тоаплазење

За пари, никогаш доста. Ама не мора да се сместуваш во хотели со ѕвезди на нив, секаде има одлично наместени станови што ги изнајмуваат за пола цена од тоа што би платил во хотел. И тоа се најчесто во строг центар.
Повеќе чинат влезниците за сите историски споменици, отколку некои други ставки.Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 11:25
Originally posted by емил емил напиша:

Имам едноставно прашање кон Линчето : Имаш ли си дечко ? Доволно ми е да ми одговориш со да или не  

Благодарам 


Имам едно прашање до тебе.

Нели 101 пат ти имам кажанозбунетост

Ама ако ме носиш на медениов месец може и ќе ти прогледам низ прсти.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2014 во 11:33
Фала за одговорот и намекот .
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 23:03

Брачно патување во најубавите европски градови


Размислувате за брачното патување, но сè уште не сте одлучиле на која страна од светот да тргнете. Како и во љубовта, следете го својот инстинкт и љубовта кон некој град или земја ќе се роди сама по себе. 

Замислете како безгрижно се шетате по градот како глумци во некој познат филм, можеби со карта в рака или со водич, кој низ историјата и интересните приказни ќе ве воведе во модерното време на Париз, Лондон или на Рим, кои секој на свој начин ќе ве воодушеват со архитектурата, историјата, богатата култура, одличните ресторани, барови и со клубовите за забава. Ако по венчавката сакате малку романтика, изберете ги Париз или Рим, а Лондон ќе ве воодушеви со космополитскиот шарм и со отвореноста. 

paris

Прошетајте по авенијата Champs-Élysées, погледнете го Париз од Ајфеловата кула, уживајте во боемскиот Монмартер или седнете во Café de Flore во населбата Saint-Germain-des-Prés и почувствувајте ја вистинската француска изрека „joie de vivre“. Во Париз земете си катанец со својата љубовна порака и заклучете го на мостотPont des Arts во знак на вечна љубов. Можеби токму тоа некогаш ќе ве инспирира да се вратите и да го побарате на истото место. Патувањето надвор од Паризможете да го продолжите кон дворците на Лоара како еднодневен излет или уште подобро да одите со воз до Версај и таму да го посетите раскошниот дворец во кој во златните времиња на Париз живееле Кралот Сонце и Мари Антоанет.

rim

Како што вели поговорката: Кога си во Рим, однесувај се како римјаните (When in Rome do as the Romans do) – кога првпат посетувате едно место, обидете се да се однесувате и да го почувствувате како домаќини. Ако се одлучите за Рим, иако првин ќе посакате да ги посетите сите најатрактивни знаменитости, како што се базиликата Свети Петар, Ватиканските музеи, Колосеумот, Пантеонот, плоштадот Навона и многу други познати места, сепак застанете за момент и седнете до некоја фонтана или на скали и гледајте ги минувачите и градот како живеат, и ќе видите дека токму тој момент најдолго ќе ви остане во сеќавање. Ако имате време и можност за малку подолго патување, посетете ги Наполи и Помпеја. london

Ако сакате да откриете нешто ново, но истовремено сакате забава и добро расположение, а лесно можете да се снајдете бидејќи одлично го зборувате англискиот – Лондон ве очекува! Жив и раздвижен во секој момент, преполн со млади луѓе, интересни знаменитости, модерни галерии и одлични претстави, сето тоа ќе ве исполни со позитивна енергија. Ако сакате да го продолжите престојот во Англија, можете да заминете во обиколка на познатите универзитетски градови Оксфорд и Кембриџ, или во родниот град на Шекспир, Страфорд-апон-Авон.Изменето од Valerija - 26.Март.2014 во 23:03
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,105 секунди.