IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Музичари... IN MEMORIAM...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Музичари... IN MEMORIAM...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2019 во 00:10
Уште една легенда си отиде доброволно...
Нека почива во мир.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2019 во 21:59
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2019 во 16:46

Почина пејачката од Roxette на 61-годишна возраст по долга битка со рак


Мари Фредриксон ја изгуби долгата битка со ракот. Пејачката од дуото Roxette почина на 61-годишна возраст.

„Мари ни остави огромно музичко наследство. Нејзиниот неверојатен глас, кој беше и силен и сензитивен, како и нејзините магични настапи во живо ќе бидат запаметени од сите кои имаа среќа да ги проследат. Но, ќе се сеќаваме и на прекрасна личност со огромен апетит за живот и жена со големо срце која се грижеше за секој што ќе го сретнеше“ - се вели во соопштението на менаџментот.

Мари Фредриксон

Мари беше успешен соло изведувач во Шведска, но стекна светска слава во 80-тите години откако со Пер Гесле ја создадоа групата Roxette. Нивните фанови веднаш ќе ги набројат хитовите „It Must Have Been Love“, „The Look“, „Listen to Your Heart“, „Joyridе“ и „Fading Like A Flower“.

Мари ФредриксонМари Фредриксон

На Мари ѝ беше дијагностициран рак на мозокот во 2002 година, но по лекување со агресивна терапија, таа се опорави и во 2009 година се врати на сцената. Во 2016 година, докторите ја посоветуваа да се повлече и да го стави здравјето на прво место, бидејќи се соочуваше со проблеми предизвикани од радиотерапијата користена за лекувањето на ракот.

„Мари Фредриксон почина утрово на 9 декември како резултат на нејзина претходна болест“ - стои во соопштението на ужаленото семејство.

Мари ФредриксонИзменето од Valerija - 11.Декември.2019 во 16:47
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2020 во 12:49

Почина Драган Вучиќ


Почина Драган Вучиќ

Познатиот македонски водител и пејач, Драган Вучиќ почина денеска на 65 годишна возраст.

Веста за неговата смрт ја потврдил синот, Мартин Вучиќ за „Убавина и здравје“.

Се уште не се познати дополнителни детали поврзани со причините за смртта.


White Romance | Beautiful roses, White roses, Beautiful flowers
Изменето од Valerija - 04.Мај.2020 во 12:50
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44547
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2021 во 19:55
Не сакав да му останам дужен на Џоле!
Мислам дека некаде ја имам пишано таа анегдота
низ форумов,дека ни беше компромисно прифатен
изведувач у ауто.Се некој си влечеше на подолги
патувања што би сакал да слуша.Но кога Џоле
со своите бранови ушите ќе ни ги допреше и
најдолгото патување изгледаше како миг.Телепортација!
Не верувам дека три генерации внатре сите со иста
емоција ги впивавме стиховите.Но уживавме.Некој од
доживеаното,други во барање за остварување на некои соништа.
А ме намачи форумов!Два дена ме уби со одбивање на логирање.ух
Денес на трета улетав,после пополнување на оние безбедносни кодови!
Песна нема која би ја одвоил.Знам дека последниве години и се поретко
го пуштав,иако сите албуми стојат во колекција.
Но никако не заборавам на 19-ти јануари да си ја опнам славеничката!
Мирно море Џоле!роза
Ако ништо друго,оваа на 19-ти сигурно и понатака ќе оди!
Знаеш како годините претходно,кога се ќе заврши за да почне...

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.