Испечати | Затвори го прозорот

Музичари... IN MEMORIAM...

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Музика
Опис на форумот: Жанрови, спотови, групи, награди, концерти...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26972
Датум на принтање: 27.Февруари.2020 во 06:27
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Музичари... IN MEMORIAM...
Постирано од: Анастеа
Наслов: Музичари... IN MEMORIAM...
Датум на внесување: 08.Септември.2008 во 00:30

08.09.2008.

Почина Дино Дворник...


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Хрватскиот пеач Дино Дворник денес ненадејно почина - во сон. Точната причина за смртта ќе се знае по извршената аутопсија, иако се шпекулира дека е можно откажување на срцето или предозираност од наркотици.

Големиот музичар последниве години беше на метадонска терапија, но немал посериозни здравствени проблеми.

Добро упатените велат дека никако не можел да ја преболи смртта на таткото Борис, од пред пет месеци, а беше под голем притисок како ќе помина неговото ново CD Пандорината кутија, што требаше да излезе следниот месец, или најдоцна во ноември. Првиот сингл и спот за темата Хипнотизиран, светлината на денот требаше да ја здогледа веќе за една недела...

“Го утепа стравот за албумот, оти сакаше да заработи за своето семејство. Неодамна ми кажа: Најдобро би било да починам, можеби тогаш цедето подобро ќе ми се продава“ – открива неговата сопруга Данијела...збунетост

Погребот, за кој дополнително ќе се соопшти датумот, ќе биде во родниот Сплит...  
тага


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.Коментари:
Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 16.Октомври.2008 во 10:52
Денес навршува една година од прераната смрт на Тоше Проески, кој загина во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, Хрватска.
Неговото семејство и најблиските одржаа помен со свечена литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица и црковен помен на неговиот гроб во 11 часот.
Во текот на изминатата година, стотици илјади луѓе од целиот Балкан го посетија Крушево, да му оддадат последна почит на својот прерано починат идол. Болката и тагата кај неговите обожаватели никако не стивнува...
Пичивај во мир... лесна ти земја... ангелу...роза


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 05.Ноември.2009 во 17:10

15 години од смртта на Милан Младенович

http://www.sarajevo-x.com/showtime/muzika/clanak/091105090 - http://www.sarajevo-x.com/showtime/muzika/clanak/091105090


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 09.Април.2010 во 13:35

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=121869 - Почина Малколм Мекларен  Малколм Мекларен, менаџерот на легендарната панк група Секс Пистолс, почина во Швајцарија во 64. година од животот.

„Почина во болницата во Швајцарија каде се лечеше од рак,“ изјави неговата девојка Јанг Ким, јави Ројтерс.

Сестраниот Мекларен беше основач и на други бендови, како Bow Wow Wow, напиша опера, а во 2000-та година ја разгледуваше и можноста да стане градоначалник на Лондон.

Мекларен, инаку син на шкотски инженер е роден во Лондон и беше прв кој во својот бутик во 1971 година продаваше панкерска облека, три години пред појавата на панкот.

 

 

Во 1975 година стана менаџер на њујоршкиот бенд „Њујорк Долс“, а по враќањето во Лондон беше клучна фигура во основањето на “Секс Пистолс“.

Иако траеше само две години, овој бенд остави една од најдлабоките траги во историјата на рокенролот.

Мекларен снимаше и свои материјали, а најпознат е неговиот хит од осумдесеттите "Double dutch".

http://www.youtube.com/watch?v=Rt6Co7EMNCU -
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.Постирано од: schumi
Датум на внесување: 16.Мај.2010 во 23:15
R.I.P. Ronnie James Dio


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Мај.2010 во 15:04
Басистот на Slipknot пронајден мртов во хотел

Басистот на хеви-метал бендот Slipknot, Пол Греј е пронајден вчера мртов во хотелска соба во американската сојузна држава Ајова.

Локалната полиција соопшти дека тој бил пронајден од собарката и додаде дека иако ништо не укажува дека станува збор за насилна смрт, ќе биде спроведена истрага.

Денеска ќе биде извршена обдукција на телото на Греј, а се чека и токсиколошкото вештачење, поради тоа што постои сомневање дека се предозирал.

Триесет и осум годишниот Греј има долга историја на зависност од наркотици. Во 2003 година тој е уапсен поради поседување дрога, откако со порше поминал на црвено светло и удрил мотоциклист во Ајова. Во таа прилика полицијата кај него пронашла, повеќе видови дрога, меѓу кои кокаин, марихуана и некои синтетички наркотици.


-------------


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 25.Мај.2010 во 15:40
Originally posted by емил емил напиша:

Басистот на Slipknot пронајден мртов во хотел

Басистот на хеви-метал бендот Slipknot, Пол Греј е пронајден вчера мртов во хотелска соба во американската сојузна држава Ајова.

Локалната полиција соопшти дека тој бил пронајден од собарката и додаде дека иако ништо не укажува дека станува збор за насилна смрт, ќе биде спроведена истрага.

Денеска ќе биде извршена обдукција на телото на Греј, а се чека и токсиколошкото вештачење, поради тоа што постои сомневање дека се предозирал.

Триесет и осум годишниот Греј има долга историја на зависност од наркотици. Во 2003 година тој е уапсен поради поседување дрога, откако со порше поминал на црвено светло и удрил мотоциклист во Ајова. Во таа прилика полицијата кај него пронашла, повеќе видови дрога, меѓу кои кокаин, марихуана и некои синтетички наркотици.
             кубење%20косаплачењеплачењеплачењеплачењеRIPплачењеплачењеплачењеплачење кубење%20коса

-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima

Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 06.Февруари.2011 во 23:46


http://brkajrabota.mk/showtime/muzika/pochina-gary-moore-eden-od-najgolemite-gitaristi-na-deneshnicata - Почина Гери Мур, еден од најголемите гитаристи на денешницата...


Гери%20Мур

Гери Мур, еден од најценетите гитаристи во светот, почина во хотелска соба во Шпанија во 58-та година од својот живот. Менаџерот на неговата поранешна група “Thin Lizzy” рече дека музичарот починал вчера (сабота) наутро, но не се знае причината за смртта затоа што немал никакви поголеми проблеми со здравјето.

роза-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Јане Џ.окер
Датум на внесување: 20.Февруари.2011 во 18:33
На www.fintamk.com прочитав многу добра статија за к*рт Кобејн... за неговиот роденден...

За мене ... зборовите како “Легенда”, “Голем човек” и “Генијалец” се расфрлаат наоколу за многумина, но во некои случаи овие зборови се заслужени. Бендовите доаѓаат и заминуваат, пејачите доаѓаат и си заминуваат, но некои од нив остануваат со нас долго време ... и повеќе од тоа. к*рт Кобејн беше еден од тие, за мене. Тој не го спаси светот, не пронајде лек за ракот, но “допре” до многу луѓе за кратко време – додека беше на планетава.

За повеќе ...

http://www.fintamk.com/zanimlivosti/soubiz/268-sreken-rodenden-k*rt.htmlПостирано од: 10101
Датум на внесување: 20.Февруари.2011 во 18:55
Uste dopira do mnogute fanovi koi ja slusaat negovata muzika, nekoi zapocnale duri bese ziv, a nekoi podocna.

-------------
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 20.Февруари.2011 во 20:11


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 21.Февруари.2011 во 00:50


http://www.youtube.com/watch?v=fregObNcHC8 -  The Man Who Sold The World


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 21.Февруари.2011 во 21:47
http://www.youtube.com/watch?v=q7AzfiTg_6g - Pennyroyal Tea

Unplugged.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 22.Февруари.2011 во 08:52

http://www.youtube.com/watch?v=4Xu-gp0XMmk&feature=related - Negative creep  

R I P  K u r t роза


Постирано од: ekszi88
Датум на внесување: 23.Јули.2011 во 18:52
Amy Winehouse ne e poveke megu zivite... R.I.P.


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 23.Јули.2011 во 19:18

Ејми Вајнхаус е мртва!


Пред помалку од 2 часа Ејми Вајнхаус е најдена мртва во нејзиниот стан во Лондон. Лондонската полиција потврди дека идентитетот на починатата е Ејми Вајнхаус, а во моментов тече прес-конференција на која се очекуваат повеќе детали.

Инаку сега засега е потврдено дека врз телото на мега популарната поп-пеачка нема траги на насилство. Медиумите шпекулираат дека станува збор за предозирање. Полицијата изјави дека реагирала на повик на брзата помош. Во моментот на пристигнување во 15.45 по локално време, пеачката веќе била мртва и не било возможно да се оживее.

Инаку Ејми, по дебаклот кој го имаше во Белград, ги откажа сите концерти кои беа закажи за оваа сезона. Шпекулациите велат дека таа била повлечена од својот татко, кој се обидувал да ја испрати на повторна рехабилитација.

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 25.Јули.2011 во 00:24
Tragedija za Ejmi...
Znaci nemozam da svatam kako sama si dozvoli da go izgubi zivotot tolku mlada...
Da mi e ovde sega ke i zalepam dva tri shamari...
Pa site nesto pravat, se lecat, baraat pomos...a ovaa so glava niz zid ....
Tolku poznata i popularna stana uste mlada so prekrasen glas...i mnogu obozavateli....imase pred nea uste mnogu mnogu vreme..........
Katastrofaaa.....bas mi e zal...i luta sum...sto nekoi luge ne si vodat smetka za zivotot....
Zaguba e ova stvarno....
ovie dva tri dena mislam samo crna hronika se iznaslusav...

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 08.Декември.2011 во 15:53
 


БИОГРАФИЈА

Гоце Арнаудов е роден во Струмица на 19 август 1959 година. Уште на десетгодишна возраст почнува да свири на гитара и да пее во групата на неговиот татко. По завршувањето на средното образование ја формира групата Крикк, со која се претставувале низ цела поранешна Југославија. Гоце се враќа во Македонија во 1993 година и за кратко време ги освојува симпатиите и признанијата на својата публика и на музичката критика и каде и да учествува предизвикува еуфорија, а речиси на сите фестивали ги освојува првите места.
Во 1994 година на Фолк фест - Валандово со песната Дали чекаш стара мајкоо ги освојува сите можни награди, а таа веќе дваесет години е меѓу омилените фолк песни. Гоце Арнаудов зад себе остави 200 песни, учествувал на стотина фестивали, од кои на преку 60 има добиено прво место. Пет години е прогласуван за најпопуларната личност на Македонија. Учествата на фестивалот Фолк-фест Валандово му донеле 22 награди, а неговите песни многу пати ги имаат добиено наградите на публиката и на телевизискиот аудиториум. Неколку пати станува сопственик на наградата за интерпретација на најголемиот пејач Никола Бадевв на фестивалот Гоце Фестт. Редовно и гостува на публиката во Европа, Америка и Австралија. Учествува редовно и на добротворни концерти. Во 2000-та година во својот роден град Струмица, Арнаудов прави концерт на стадионот и собира 10 илјади публика, а првите луѓе на градот му ја даваат наградата за пејач на деценијата и за почесен граѓанин.
Почина на 6 декември 2011 година во родниот град.


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 08.Декември.2011 во 15:55

http://www.youtube.com/watch?v=CztkgROX2uo" rel="nofollow - Гоце Арнаудов - Ако умрам, ил загинам  роза


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 08.Декември.2011 во 15:58

http://www.youtube.com/watch?v=elxk94fvuEw&feature=related" rel="nofollow - Гоце Арнаудов - Дали чекаш стара мајчице  воздивнување

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 08.Декември.2011 во 16:18
http://www.youtube.com/watch?v=vGxtMlbyXwo" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?v=vGxtMlbyXwo

Слава му..розароза


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 08.Декември.2011 во 16:22
Песниве сршено срце тага

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 08.Декември.2011 во 16:27
Преубави....

http://www.youtube.com/watch?v=32AL7jrtAEs&feature=related" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?v=32AL7jrtAEs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=80TW4i8tEQA&feature=related" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?v=80TW4i8tEQA&feature=related


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 08.Декември.2011 во 16:31
Секоја песна во негова изведба звучи фантастично.
Уште долго ќе се слушаат да


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 08.Декември.2011 во 17:03
naidov na interesen komentar na you tube na ovaa pesna
-"koga bese ziv,nemavme vreme da komentirame ovde,zasto pievme na negovite pesni"

...vo moite kuferi ke skrijam nemiri
   i bez da placam ke si zaminam....розароза-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Орка
Датум на внесување: 08.Декември.2011 во 22:03
Нека почива во мирроза
 


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 09.Декември.2011 во 14:04
тага Симпатичен беше... имаше специфичен стил на пеење, дури и тие потажните песни во негова изведба звучеа како да се весели... нека почива во мир.
 
                          роза


Постирано од: mungos80
Датум на внесување: 12.Февруари.2012 во 02:26
http://www.cbc.ca/news/world/story/2012/02/11/whitney-houston-dies.html" rel="nofollow - http://www.cbc.ca/news/world/story/2012/02/11/whitney-houston-dies.html

Според денешните вести почина Витни Хјустон


-------------
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 12.Февруари.2012 во 10:01
Ова утро, целиот свет ќе се помоли во чест на големата пејачка со златен глас, Витни Хјустон.

http://kurir.mk/magazin/scena/60525-Pocina-Vitni-Hjuston" rel="nofollow - Почина Витни Хјустон-------------


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 12.Февруари.2012 во 10:24
RIP Vitni...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: емил
Датум на внесување: 12.Февруари.2012 во 11:38
лесна и земја на Витни


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 12.Февруари.2012 во 12:00
Neka pochiva vo mir!

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 12.Февруари.2012 во 12:09
http://www.youtube.com/watch?v=3JWTaaS7LdU&ob=av2n" rel="nofollow - RIP   роза

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 12.Февруари.2012 во 18:11
роза http://www.youtube.com/watch?v=0YjSHbA6HQQ&feature=branded" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?v=0YjSHbA6HQQ&feature=branded роза
нека почива во миртага

-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 18.Мај.2012 во 00:40

http://youtu.be/f0h8Pjf4vNM.................neka" rel="nofollow - http://youtu.be/f0h8Pjf4vNM.................neka pochiva vo mirроза-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 06.Декември.2012 во 12:15

Dave Brubeck  роза


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 28.Октомври.2013 во 10:12

Еден по еден си заминуваат вредните музичари од овој светроза
Останува музиката на лејдигаговци, џастинбиберовци и пластични турбофолкерки...


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 26.Февруари.2014 во 11:03

Си замина уште еден музички виртуоз.
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-26351251" rel="nofollow - Paco De Lucia , кралот на фламенкотороза


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 26.Февруари.2014 во 11:07
Штета,сега прочитав.тага-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 26.Февруари.2014 во 11:21


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 07.Мај.2014 во 00:46

Починал http://a1on.mk/wordpress/archives/326565" rel="nofollow - Војо Стојановски... роза-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 23.Декември.2014 во 22:51

Joe Cocker... имаше убави песни...роза
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 21.Јануари.2015 во 19:06
Легенда...роза
-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 15.Април.2015 во 00:24

Percy Sledge (1940 - 2015)
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 01.Мај.2015 во 22:07
https://www.youtube.com/watch?v=TYDkQgKgghc" rel="nofollow - Преку песнава уште долго ќе живее..

http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-32547474" rel="nofollow - Бен Е. Кинг


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 15.Мај.2015 во 11:12

Уште еден Кинг замина во некој друг свет... роза


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Јануари.2016 во 15:42

роза
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 11.Јануари.2016 во 14:55

Уште не ми се верува дека е вистина.... тага

роза
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: д4 б3
Датум на внесување: 11.Јануари.2016 во 15:29


-------------
old d4b3


Постирано од: Суада
Датум на внесување: 11.Јануари.2016 во 18:40
Починал Дејви Боуви...
Нека му е лесна земјата, многу ми е жал а него...
Многу го слушав. Го пратев, гледаф филмој од него...
Тешко на душава мије.

-------------
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 11.Јануари.2016 во 20:18
Поздрав Зиги големо гушкање
-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 11.Јануари.2016 во 20:48


тагатага
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 11.Јануари.2016 во 21:13

Беше херој на едно време.
Не само за мене, и не само за еден ден....

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Суада
Датум на внесување: 11.Јануари.2016 во 21:30
Дејви Боуви, беше и хомосексуалец   
Имаше проблеми со сексуалната ориентација...
беше и алкохоличар и дрогираш...
Офф бе... Сите познати луѓе се такви...
Му било пишано да си почине од рак... Се надевам се сретнаја со тоше на небесата, со гоце, и со сите останати умрени личности...
Ех... Тоје

-------------
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 22.Април.2016 во 08:40
https://www.youtube.com/watch?v=u6KpC1e2A1k" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=u6KpC1e2A1k


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 29.Април.2016 во 15:10

Јас уште Боуви не можам да го преболам, а уште еден голем музичар си замина...тага
Да си стои на темава роза


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 26.Декември.2016 во 08:18
Полошо и не можеше да финишира годинава,
кога се во прашање музичките легенди...
https://www.youtube.com/watch?v=E8gmARGvPlI" rel="nofollow - Почивај во мир!Нема да остане последен овој Божик за тебе...


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 19.Март.2017 во 22:53
https://www.youtube.com/watch?v=5madtiLf7DI" rel="nofollow - Најверојатно Господ подпевнува...Chuck is that you?WOW!!!
Почивај во мир


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 22.Мај.2017 во 22:56
https://www.youtube.com/watch?v=QSb88w5Hl9o" rel="nofollow - Не знам дали е доволно да се нарече само музичар...
Почивај во мир маестро Маџиров


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 07.Октомври.2017 во 19:20
Најверојатно научи да лета...
https://www.youtube.com/watch?v=s5BJXwNeKsQ" rel="nofollow - Почивај во мир!


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 19.Ноември.2017 во 01:01
https://youtu.be/v2AC41dglnM" rel="nofollow -

- Почина гитаристот и основач на AC/DC – Малколм ЈангR.I.P. Malcom


-------------
DeepBlue


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 29.Ноември.2017 во 16:58
Случајно вчера нешто пуштив на youtube.
Ме изненадија неколку од последните коментари,не ми се веруваше.
Почивај во мир https://www.youtube.com/watch?v=GUYVkR9kVDs" rel="nofollow - Дмитри Хворостовски


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 10.Декември.2017 во 10:22
Као "читуља" ова...

Почит спрема луѓе што му дариле на човештвото нешто убаво, уметничко. Дел од себе...

RIP Johnny Hallyday.

https://youtu.be/DXg06a0uu9E" rel="nofollow -

- Ma Religion Dans Son RegardPrekrasna izvedba


-------------
DeepBlue


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 15.Јануари.2018 во 23:12
Песнава и изведбава ме прати мислам од
самото нејзино прикачување на јутуб.Која загуба.
https://www.youtube.com/watch?v=etbzmEk6FTk" rel="nofollow - Почивај во мир Долорес


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 16.Јануари.2018 во 03:47
Originally posted by Орка Орка напиша:

Песнава и изведбава ме прати мислам од
самото нејзино прикачување на јутуб.Која загуба.
https://www.youtube.com/watch?v=etbzmEk6FTk" rel="nofollow - Почивај во мир Долорес


роза RIP Dolores... my angels voice

https://youtu.be/RUmdWdEgHgk" rel="nofollow -

- The Cranberries - When You're Gone-------------
DeepBlue


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Јули.2018 во 18:16

Почина пејачот Влатко Илиевски, пронајден е мртов во својот автомобил

Македонскиот пејач Влатко Илиевски (33) е пронајден мртов во својот автомобил „Тојота“ синоќа околу 23 часот на булеварот .„3-та Македонска Бригада“, информираат од МВР.

Увид на лице место извршил Јавен обвинител и увидна екипа на СВР-Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Според првичните информации, кај починатиот поп-пејач Влатко Илиевски не биле видливи траги на насилство, соопшти Основното јавно обвинителство Скопје.

Јавниот обвинител издал наредба за обдукција на починатиот, како и насоки за прибирање траги пронајдени на лице место на кои ќе претстои вештачење.

– Возилото е запечатено и, исто така, е предадено на вештачење. Се преземаат сите дејствија за да се утврдат причините за смртта, наведува ОЈО во соопштението.

Почивај во мир Влатчетага


Резултат со слика за photoos of white roseas
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 30.Јули.2018 во 20:27
Убави емоции од едно време.Полека сето она што
ткивото Југославија го држеше соединето исчезнува.

https://www.youtube.com/watch?v=PCF0CDg8P9g" rel="nofollow - Почивај во мир!


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 18.Август.2018 во 21:39
https://www.youtube.com/watch?v=fDxzQJaA228" rel="nofollow - Уште еден ангелски глас отиде во ангелите.Почивај во мир!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 26.Декември.2018 во 23:27

Гробот на Џорџ Мајкл сеуште без споменик  

December 25, 2018
http://ulica.mk/wp-content/uploads/2018/12/29-dzordz-majkl-h_01077852.jpg" rel="nofollow">Гробот на Џорџ Мајкл сеуште без споменик  (ФОТО)

Денеска се навршуваат две години од смртта на Џорџ Мајкл, но на неговиот гроб во Северен Лондон и натаму нема споменик.  Неговите обожаватели се многу лути поради тоа и коментираат декатоа е “срамно и непоштено“.

Џороџ Мајкл почина на католички Божиќ во 2016 години, а погребан е во март 2017 година, покрај мајка му, на гробиштата Хајгејт. На гробот е само сив крст од камен на неговата мајка.

По неговата смрт е откриено дека Џорџ донирал огромна сума пари во добротворни цели, а авторските хонорари од неговите најпознати синглови одат на сметката на Организацијата за сида во Лос Анџелес.Постирано од: Орка
Датум на внесување: 04.Март.2019 во 18:48
https://www.youtube.com/watch?v=wmin5WkOuPw" rel="nofollow - Почивај во мир мајсторе!


Постирано од: paralelogram
Датум на внесување: 05.Март.2019 во 00:10
Уште една легенда си отиде доброволно...
Нека почива во мир.


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 01.Август.2019 во 21:59

http://iportal.mk/scena/foto-pochina-poraneshniot-chlen-na-grupata-van-gog/" rel="nofollow - Почина поранешниот член на групата Ван ГогПостирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Декември.2019 во 16:46

Почина пејачката од Roxette на 61-годишна возраст по долга битка со рак


Мари Фредриксон ја изгуби долгата битка со ракот. Пејачката од дуото Roxette почина на 61-годишна возраст.

„Мари ни остави огромно музичко наследство. Нејзиниот неверојатен глас, кој беше и силен и сензитивен, како и нејзините магични настапи во живо ќе бидат запаметени од сите кои имаа среќа да ги проследат. Но, ќе се сеќаваме и на прекрасна личност со огромен апетит за живот и жена со големо срце која се грижеше за секој што ќе го сретнеше“ - се вели во соопштението на менаџментот.

Мари Фредриксон

Мари беше успешен соло изведувач во Шведска, но стекна светска слава во 80-тите години откако со Пер Гесле ја создадоа групата Roxette. Нивните фанови веднаш ќе ги набројат хитовите „It Must Have Been Love“, „The Look“, „Listen to Your Heart“, „Joyridе“ и „Fading Like A Flower“.

Мари ФредриксонМари Фредриксон

На Мари ѝ беше дијагностициран рак на мозокот во 2002 година, но по лекување со агресивна терапија, таа се опорави и во 2009 година се врати на сцената. Во 2016 година, докторите ја посоветуваа да се повлече и да го стави здравјето на прво место, бидејќи се соочуваше со проблеми предизвикани од радиотерапијата користена за лекувањето на ракот.

„Мари Фредриксон почина утрово на 9 декември како резултат на нејзина претходна болест“ - стои во соопштението на ужаленото семејство.

Мари Фредриксон-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk