IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - сексуални инфекции
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

сексуални инфекции

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
heaven Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај heaven Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: сексуални инфекции
    Испратена: 24.Февруари.2014 во 17:34
Дали постои можност за зараза со ХИВ доколку се има сексуален однос со здрава личност, без разлика на тоа дали тој однос е (хомосексуален)маж со маж, жена со маж (хетеросексуален) и.т.н , Дали може некако да се развие ХИВ инфекција доколку и двата партнера се сосема здрави?? и доколку се има сменето и 10-15 и било колку партнери кои се здрави дали може од негде да се развие тој ХИВ вирус?
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2014 во 20:27
Не може...
Негоооо вака јас да те прашам, по што ги препознаваш партнерите дали се сосема здрави или не се?збунетост
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
heaven Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај heaven Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2014 во 16:31
па вака... досега јас сум немал сексуален однос со друга личност освен со девојката моја за која тврдам дека е 100% здрава. После неколку време имав и втор сексуален однос со повозрасна жена (мажена со деца) ја знам добро.. и познавајќи ја неа мислам дека нема место за паника.. имам правено муабет со неа за ова таа ми тврди дека е сосема здрава .. и ми вика дека нема потреба да се тестирам на клиниката за инфективни болести. Значи до сега сум имал однос само со две женски личности !!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2014 во 16:57
А од кај знаеш колку партнери имала мажената жена пред тебе? И дека ти си единствениот со којшто твојата девојка има односи?
Најдобро е, без разлика што тие тврдат дека немаат никакви инфекции, ти да направиш тест за сексуално преносливи инфекции.
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2014 во 17:17
Ах бе деца, деца .... нека ти е срам

Постои термин „безбеден секс“  а за да биде безбеден треба самиот да се обезбедиш - со кондоми. 
На она „Невина сум жими деца“ ретко кој верува на денешно време ... голема насмевка

Затоа тестирај се, смири си ја совеста и за понатаму памет во глава и кондоми во џеб.
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2014 во 17:18
оди направи си ХИВ тест....и така сега се гратис ....оти штом прашуваш и за маж со маж, не си ми баш сигурен....глупчо
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2014 во 17:21
Епа сакаш да клецаш ,џабе тука прашуваш ,иди теситрај се најсигурно ке ти биде мада мислам дека си доцефка чим викаш маж со маж

Изменето од Crna Arapina - 04.Март.2014 во 17:22
Train hard,Fight easy !
Кон врв
heaven Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај heaven Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2014 во 17:31
одма вие на све помислувате.. сакав конкретно да прашам... да се едуцирам малку .. тоа така ми дојде и ајде реков да прашам.. нема потреба да мислите на тоа, не е да прашаш нешто овде .. СРАМОТА !!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2014 во 19:47
Originally posted by heaven heaven напиша:

Дали постои можност за зараза со ХИВ доколку се има сексуален однос со здрава личност, без разлика на тоа дали тој однос е (хомосексуален)маж со маж, жена со маж (хетеросексуален) и.т.н , Дали може некако да се развие ХИВ инфекција доколку и двата партнера се сосема здрави?? и доколку се има сменето и 10-15 и било колку партнери кои се здрави дали може од негде да се развие тој ХИВ вирус?


Ако сите со кои што си бил се потполно здрави со доказ црно на бело (а знам дека немаш) , ќе немаш место за паника.
Доколку немаш доказ црно на бело, е тогаш тестирај си се.
Да се развие ХИВ од ништо, не може.

Пократко и поконкретно здрајве!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
heaven Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај heaven Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 00:00
Evangeline, за девојката што ја имам е 100% здрава, тврдам оти со мене ја изгуби невиноста... сведок сум, но со другата повозрасна жена со која што бев се искаравме кога и спомнав за некаква инфекција, таа ми тврди дека е здрава, ми вика: добро бе на што ти личам јас, со цел памет мислиш дека сум болна :) и на крај ми рече ако не ми веруваш оди провери се !! само со нив сум имал.. па незнам што да правам !!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 00:08
Originally posted by heaven heaven напиша:

одма вие на све помислувате.. сакав конкретно да прашам... да се едуцирам малку .. тоа така ми дојде и ајде реков да прашам.. нема потреба да мислите на тоа, не е да прашаш нешто овде .. СРАМОТА !!


Не рипај веднаш! Независно што само со нив две си бил, не знаеш со колку други тие биле, и покрај тоа што тврдиш дека девојка ти ја изгубила невиноста со тебе. Сепак, најдобро е да отидеш и да направиш тест. И во иднина, иако не постои 100% безбеден секс освен апстиненција, сепак, доколку продолжиш со сексуалната активност, користи кондоми!
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 00:35
Originally posted by heaven heaven напиша:

Evangeline, за девојката што ја имам е 100% здрава, тврдам оти со мене ја изгуби невиноста... сведок сум, но со другата повозрасна жена со која што бев се искаравме кога и спомнав за некаква инфекција, таа ми тврди дека е здрава, ми вика: добро бе на што ти личам јас, со цел памет мислиш дека сум болна :) и на крај ми рече ако не ми веруваш оди провери се !! само со нив сум имал.. па незнам што да правам !!

Па убаво ти рекла, оди провери се. Што чекаш?
Ако имало и најмала веројатност да ти пренесе некаква болест (патем, се надевам дека знаеш оти само ХИВ не е на светов, иако можеби е најопасна) тогаш требало да мислиш со горната а не со долната глава, т.е да си ставиш капче па и шалче ако треба на таа глава.голема насмевка

Инаку ХИВ можеш и на друг начин да си "заработиш". Не е само преку секс.
Едукацијаааааааа!!!

Ако поминале повеќе од два месеци, оди и испитај. Ако е порано почекај малку.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 00:38
Така капа ко не ќе носи,ќе му настине главчетохи, хи...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2014 во 00:39
Инаку насловот на темата не е во склад со дискусијата. ХИВ е вирус (Human Immunodeficiency Virus), а инфекции има мал милион.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.