IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Легализација на проституцијата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Легализација на проституцијата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Легализација на проституцијата
    Испратена: 29.Јануари.2014 во 21:10
PROSTITUCIJA...KOLKU TOA POSTENO ZVUCI...BIZNISMENSKI...
PRODAVANJE NA TELOTO...
PA,MAJKU MU BOZJA...
ZOSO ONDAK OVAA PROFESIJA E VANZAKONSKA I KAZNIVA...
IMAS ROBA,IMAS PRODAVAC I KUPUVAC,IMAS OBRT NA SREDSTVA...
SO E NEZAKONSKI...TOA SO DRZAVATA NE GI STAILA U BIZNIOS-REGISTAR...
NE SE ONI KRIVI...LEGALIZIRAJ GO-KE SI PLAKA POREZ...
ALI..TOA NE MI BESE MUABETOT.
EVE, NA PRIMER,JA...
JA PRODAVAM MOJATA SNAGA,MOJOT MOZOK,MOJATA GORDOST I DOSTOINSTVO...
I TOA ZA PET PARI...
I SEA...KAJ E PARADOKSOT...
NI NEKOJ ME GONI,POSTO SUM USTAVNA KATEGORIJA,NI NEKOJ ME KAZNUVA,
POSTO FIGURIRAM U KOLEKTIVNIOT DOGOVOR...
NIEDNO NADLEZNO MINISTERSTVO NE ME TANGIRA...I SEA SO...
KAJ E PARADOKSOT...
PA,MAJKU MU BOZJA,KOLEGI SME,A EDNIOT ROBIJA,DRUGIOT NE...PO CEMU?
A I MOJOT I NEJZINIOT GAZDA PECALAT OD NAS...
I SEA SO...
NEJZINOTO TELO PROTIV MOJATA SNAGA,MOZOK,GORDOST,DOSTOINSTVO...
GI STAIV NA VAGA I...BOG TE JEBO...NIVELIRANO...
I SEA SO...
SVATIV DEKA IMA ...PROSTITUTKI...I...prostitutki...
DEL OD MOIVE KOLESKI GO IMALE SE ONA SO GO IMAM ILI IMAV I JA...
DEL OD MOIVE KOLESKI GO IMAAT POLA SO GO IMAV ILI IMAM JA...
DEL OD MOIVE KOLESKI SAKAAT DA IMAAT BAR POLA OD OVA...
A JA...SO KE PRAAM JA...NISTO NI LEVO NI DESNO..
KE SI STANAM SABAJLEV U SEST,KE DZAPNAM EDNA LJUTA,
KE GI BACAM DECATA I ''snazno,mozocno,gordo i dostoinstveno''...
KE SI ODFAM KAJ MOJOT MAKRO...


PS.PROSKA DO SEKOJ ,AKO SE NASOL U NEGATIVEN KONTEKST...
DA ZIVEE RABOTNICKATA KLASA...


Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2014 во 21:58
Ништо не разбрав од постот воведен...ни кој на кого,ни кој против кого
проституција,парадокси,закони,даноци,мозоци,достоинства,министерства,колеги,колешки,деца,меца,макро 
имало,немало,имав,немав,имаш немаш,ако немаш надевај се дека ќе добиеш и слично
на крај све то залиено со една лута.....нормално да

Бараш нешто или си пишуваш а Свето ?

Бај да веј,топикот е интересен и надежен за дискусија,курварлокот денес ти е на високо ниво ко да е квантна физика,све е напишано но ништо докажаноголема насмевка

Дај  Свето преформулирај насловен пост,ова вака ко Хаику ми гледа ......
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2014 во 22:25
Originally posted by fiks fiks напиша:

курварлокот денес ти е на високо ниво ко да е квантна физика,све е напишано но ништо докажаноголема насмевка


смеење
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2014 во 22:40
Па така е Меси,ова ти е ко тој графитот што луташе по сурат книгата пред некое време..вака некако беше
"Се правев поштена,ама пусти мерак"
И нормално меракот надваладеал над поштенава...ептен поштена,шо ќе прајш
Според мене денес во современиов ни свет на клајго-извајго немаш разлика меѓу курварлок и проституција,оти и едното и другото ради една цел се,No Money-No Honey.....Барем така му иде ова,или сум во згрешка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2014 во 23:12
Ако го разбрав човеков, сакаше да каже - Сите се продаваме на некој начин, некои си го продаваат телото за пари, а некои своите способности пак за пари.
Како и да се свртиш некој те има.
Сите сме во синџирот на проституцијата, прашање е само што продаваме.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2014 во 23:16
Па и трудот се продава али не е проституција.

Сигурно мислел на Проституција стандардна,то шо зборот означува..Интересна тема е ова,не памтам дали има нешто слично низ темите,може има,али не е то битно толку.

Ај ако се врати Свето можи ќе ни дообјасни шо сакал да ни каже или пак праша.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2014 во 23:20
Originally posted by svetosparki svetosparki напиша:


EVE, NA PRIMER,JA...
JA PRODAVAM MOJATA SNAGA,MOJOT MOZOK,MOJATA GORDOST I DOSTOINSTVO...
I TOA ZA PET PARI...
I SEA...KAJ E PARADOKSOT...
NI NEKOJ ME GONI,POSTO SUM USTAVNA KATEGORIJA,NI NEKOJ ME KAZNUVA,
POSTO FIGURIRAM U KOLEKTIVNIOT DOGOVOR...

NIEDNO NADLEZNO MINISTERSTVO NE ME TANGIRA...I SEA SO...
KAJ E PARADOKSOT...
PA,MAJKU MU BOZJA,KOLEGI SME,A EDNIOT ROBIJA,DRUGIOT NE...PO CEMU?
A I MOJOT I NEJZINIOT GAZDA PECALAT OD NAS...
I SEA SO...
NEJZINOTO TELO PROTIV MOJATA SNAGA,MOZOK,GORDOST,DOSTOINSTVO...PS.PROSKA DO SEKOJ ,AKO SE NASOL U NEGATIVEN KONTEKST...
DA ZIVEE RABOTNICKATA KLASA...Мене ова болдираното ме натера да помислам на тоа.

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2014 во 23:22
Можда си во право,али двосмислен можи е чоеков
Додуша мене све шестсмислено ми делува тоа болдираното голема насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 00:04
prostitucija i ljubov,pa duri i filozofija размислувањеголема насмевка 
si kaza toj/taa sto imase,, pa.. vie sega citajte kako vi odgovara голема насмевка
inaku vaka od prva...ne, ne ,nesmee da e toa sto e голема насмевка


Изменето од ZeZnAtA - 30.Јануари.2014 во 00:47
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2014 во 17:53
TESKO NA ONOJ SO MORA DA GO DO[OBJASNUVA] ONA SO GO KAZAL ILI
NAPISAL,ODSVIREL,NASLIKAL...
KO DA GO PRASAS MESI KAKO GO DAL GOLOT;
'' E,PA,ZNAES,MI DADOA TOPKA,JA IZDRIBLAV EDEN,I SEA
DAL DA GO DRIBLAM DRIGIOT ILI DA DODAAM,
A PA OD DRUGA STRANA IMASE POVOLEN VETAR,PA RESIV...''
MAJKO MOJA,KOJA LI BUDALASTINA...
KOGA CITATE NESTO NE MORA DA BIDE PO VUJAKLIJA...
DAJTE SI PESNICKA SLOBODA...UKLJUCI GO SENSOT NA NAJAKO...
CITNI MALCE MEGJU REDOVI...
SE SO GLEAS NE E KO SO GLEDAAT I DRUGITE...
SE SO SLUSAS NE E KO SO SLUSAAT I DRUGITE...
NEJSE...
SPOMNA NEKOJ NESTO KAO KURVALUK...
TAKVO NESTO NERPOSTOI...POSTOI NIMFOMANIJA...
PSIHOPATSKA POJAVA KOJA JA UPRAZNJAVAAT...
E...PROSTITUCIJATA E SOSEMA NESTO TRETO...
PECALBA SO ODREDENI DELOVI OD TELOTO...
KOJ KAKO MILUVA...
ZNACI AKO JA SVESNO,DOBROVOLNO,SE NAFATAM NA INTIMEN KONTAKT
SO NEKOJ SO KE MI PLATI,TREBA KRIVICNO DA ODGOVARAM...
KE BIDAM MALKU POGRUB...
AKO JA ODNESAM ZENSKATA U KINO,PA NA PICA,PA NA SLADOLED I
TUKA POTROSAM CETIRI SAATI I EDNA ILJADARKA
I NA KRAJ ZAVRSUVAME SO MASTURBACIJA I SAMO EDNA CICKA...
DALI E I TOA PROSTITUCIJA...NE DA E...NAJLEGALNA...
A ONIE SO SE PROSTITUIRAAT ZA DA NAHRANI FAMILIJA,ZA DA SI GO SKOLUVA DETETO,DA KUPI DRVA DA SE ZGREE...E,NIV KE IM EBEME MAJKATA...U APS...
ILI NA CRNA LISTA...
SO DA KAZAM ZA LEGALNI ESKORT-DAMI,KOI POD MASKATA NA NEKOJA
AGENCIJA,ILI BJUTI-SALON,SALON ZA MASAZA...JA KORISTAT SVOJATA UBAVINA
ZA PECALBA...
PA GEJSITE SE EDNI OD NAJOBRAZOVANITE ZENI,SO GOLEMA SEKS-EDUKACIJA I
I VISOKO KOTIRAAT NA OPSESTVENATA TABELA...
I....MISLAM DEKA NESTO KAZAV...
AZATOA SO NE EBAT U MOZOK ZA PARI U SLEDNATA EPIZODA...

Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2014 во 18:35
Originally posted by fiks fiks напиша:

курварлокот денес ти е на високо ниво ко да е квантна физика,све е напишано но ништо докажаноголема насмевка


Ебеш му матер...
у право си...
курвањето е непознаница со...
дуална природа...

гледаш...
а не ти е јасно...
се курваш...
и се ти е кристално јасно...намигнување

Изменето од којсумјас - 31.Јануари.2014 во 18:36
Кон врв
svetosparki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 694
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај svetosparki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2014 во 18:56
MENTALNA PROSTITUCIJA...
AJ,PRVO VAKA...PLASTICNO...
IMAS 200 EVRA PLATA...
DURI I DISKUTABILNO... NEJSE...
STANUES U SEST,DOAGAS U SEDUM...
NEKOJ I JACE..
I SEA SO...
ZA TOJ VREMENSKI PERIOD KOLKU I KOJA KREATIVNOST KE POKAZES...
SEKOJ DEN...I KE MORAS DA POKAZES I DOKAZES...
ZA DA GI ZADOVOLIS NEKROFILSKITE POTREBI NA...
A DOMA IMAS KUP RABOTI SO DIREKTNO ZAVISAT OD TEBE...
E,SEA VAKA...
SITE VIE SO PISUVATE,SLIKATE,SVIRITE,ARTIKULIRATE...
AKO POCETOKOT NA TEKSTOV VI IZGLEASE GLUPO...
SEA VISE OBRAKAM VAM...
KOJA PROFESIJA,VO KOJA TREBA DA IMAS AKADEMSKI STATUS,
NEMA MENTALNA PROSTITUCIJA...
BUJRUM,JAVETE SE

09126071963
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2014 во 20:42
Сепак убаво си се искажал човекот
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2014 во 20:53
Svetosparki, tvojot broj e 091.... ?!!?изненадување

Ti mora da go poseduvas izgubeniot flux capacitor ot se javuvas od minatiot vek. голема насмевка

Ima dva vida na prostitutki vo bukvalna smisla:

- onie sto toa go pravat od nemajkade, pa morale da ja si gi spustat moralnite barieri na najnisko nivo za da mozat da preziveat - nim im treba pomos, iskreno gi zalam

- prostitutki po sopstven izbor - tie se kako opstestveni rabotnici, niv bi gi ostavil na mir da sluzat za dobrobit na covecanstvoto. Protiv voveduvanje danok na platen seks sum, edno poradi toa sto to ke im sluzi samo na bankarite da ne kontoliraat uste povekje, a drugo, bi bilo mnogu nezgodno koga vnuceto ke prasa: "Babo, a sto rabotese ti koga penzijata ti e tolku golema?" голема насмевка

Mentalnata, politickata i druga prostitucija ne treba da se mesaat so ovie kategorii. Kurvite se cesni rabotnici.


Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.