IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Го обожавате карираниот моден стил?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Го обожавате карираниот моден стил?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 59>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 08:34
                                Како познатите дами носат карирано?
Карирано е во мода! Погледнете како овој тренд го носат светските ѕвезди.
Карираниот дезен е убедливо најпопуларниот тренд оваа сезона, кој го практикуваат буквално сите трендсетерки во светот: почнувајќи од модните новинарки и уреднички, преку најчитаните блогерки, па сѐ до кралиците во шоу бизнисот, кои верно ги следат трендовите од модните писти.

Ако на моменталните попусти се почестивте со некое парче облека со кариран дезен, а уште немате идеја како да го вклопите во секојдневниот стил, како пример може да ви послужат холивудските трендсетерки. Оние похрабрите убавици носат карирано од глава до петици, но повеќето од славните дами овој хит дезен воглавно го носат на само едно парче од облеката, на пример, капутот, кошулата, фустнот или чантата.Кариран капут за оваа сезона избраа Ники Хилтон и Зое Салдана, Гвен Стефани одбрала карирана јакна и чанта, Кејт Босворт и Џесика Алба преферираат карирани кошули, а Дајан Кругер и Ешли Мадекве своите омилени карирани парчиња ги прошетаа и на црвениот тепих.

Изменето од Valerija - 09.Август.2017 во 21:47
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 08:37
http://brkajrabota.mk/images/stories/2013/lifestyle/zdravje/karirano.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 08:41
http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2013/12/0-shik-fustani-sovrsheni-za-praznichnite-zabavi-kafepauza.mk_.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 08:42
http://fashionel.mk/wp-content/uploads/2013/11/439.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 08:43
http://www.crnobelo.com/images/stories/2012/09/12-trendovi-od-modnata-nedela-vo-njujork-12.jpg
Изменето од Valerija - 19.Јануари.2014 во 08:43
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 08:44
http://fashionel.mk/wp-content/uploads/2013/11/4-22.jpg
Изменето од Valerija - 19.Јануари.2014 во 08:44
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 08:50

Карирани капути за весела и топла зима


Досега неколку пати сме пишувале за капутите кои се актуелни оваа зима, а сега акцентот ќе го ставиме на оние во најпопуларниот дезен за сезоната – карираниот капут.

И покрај тоа што куќите како Ланвин, Луј Витон и Малбери уште минатата сезона ги презентираа карираните капути, оној на Стела Макартни, со црвени, зелени и сини тонови на бела основа стана вистински хит. Ова парче е воедно и најкопираното, а популарни се и џемперите во ист дезен.

Овие капути се весели и разиграни, а најдобро е да се комбинираат со маслинести или кожа боја панталони и рамни полу-чизми, кои може и да се лакирани.

Еве некои од најпопуларните модели:

џемпер Зара

џемпер Зара

Зара

Зара

Топшоп

Топшоп

Топшоп

Топшоп

Топшоп

Топшоп

Топшоп

Топшоп

Маркс и Спенсер

Маркс и Спенсер

Маркс и Спенсер

Маркс и Спенсер

Топшоп

Топшоп

Стела Макартни

Стела Макартни

Маркс и Спенсер

Маркс и Спенсер

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 08:55
http://www.teen385.com/frontend/images/tops/102011/2348-mary%20kate%201.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 09:22
Темата го вклучува и Пепито стилот како и дизајнот сo други правилни или неправилни геометриски фигури:)

http://www.novosti.rs/upload/images/2012//12/10/zp10.12/08.jpg


Изменето од Valerija - 22.Јануари.2014 во 09:25
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 09:23
http://wannabemagazine.com/wp-content/uploads/2012/01/slika-119.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 09:27
http://1.bp.blogspot.com/-9gTU47l8wQM/UTin2js5XCI/AAAAAAAAKIo/p8VAUqf7Pwo/s1600/kirsten--a.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 09:28
http://www1.pictures.stylebistro.com/it/Louis+Vuitton+Spring+2013+Backstage+WcRD010aM8Vl.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 09:33
http://www.fashionforwardtrends.com/wp-content/uploads/2013/09/LJKJ.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 09:33
http://www.fashionforwardtrends.com/wp-content/uploads/2013/09/LKJ.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 59>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.