Испечати | Затвори го прозорот

Го обожавате карираниот моден стил?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26856
Датум на принтање: 27.Јануари.2021 во 09:35
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Го обожавате карираниот моден стил?
Постирано од: Valerija
Наслов: Го обожавате карираниот моден стил?
Датум на внесување: 18.Јануари.2014 во 23:03
Дали сте љубители на карираниот моден дизајн?
Преферирате ли парчиња гардероба кои содржат апликации од геометриски фигури-коцки и др.правилни или неправилни геометриски фигури?


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Коментари:
Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Јануари.2014 во 23:09

http://4.bp.blogspot.com/-Dgzb8sNWKCo/UkxX6HppNkI/AAAAAAABMxg/evQxg8vPLl4/s1600/Office-Wear-2013-2014-For-Women-2-600x787.jpg-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Јануари.2014 во 23:11
http://www.globalfashionreport.com/inline/fashion/en/2915f1c2802bd9cc22ab772a8d304635.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Јануари.2014 во 23:13
http://www.stylist.mk/wp-content/uploads/2013/12/pepito1.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Јануари.2014 во 23:17
http://1.bp.blogspot.com/-DJ-xzT7WNqE/UpHU2S8_1VI/AAAAAAAAAmE/fx0TjuG9zAE/s1600/3297215_montage_lookbook.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Јануари.2014 во 23:17
http://1.bp.blogspot.com/-kvgGJSTi-Kg/UpHU50QSpFI/AAAAAAAAAnA/HJJ3IWhAVmQ/s1600/collage3.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Јануари.2014 во 23:23


http://images.idividi.com.mk/images/KARIRANO.bmp
http://images.idividi.com.mk/images/KARIRANO2.bmp


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 05:45


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 05:45


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 05:46


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 05:48


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 05:50


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 05:52


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 05:52


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 05:53


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 05:55


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 05:56


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 05:57


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 06:00


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 06:08


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 06:09


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 06:10


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 06:11


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 06:16


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 08:32

Моден камбек: карирана облека


Меѓу многуте нешта кои прават камбек во модниот свет, не би можеле да ги прескокнеме и карираните парчиња облека. Оваа есен слободно одберете кариран фустан, карирано здолниште, кошула, капут итн. Само внимателно комбинирајте ја карираната облека. Карираната кошула, на пример, најдобро е да ја комбинирате со здолниште или панталони во една боја.
http://1.bp.blogspot.com/-DJ-xzT7WNqE/UpHU2S8_1VI/AAAAAAAAAmE/fx0TjuG9zAE/s1600/3297215_montage_lookbook.jpg" rel="nofollow">


http://1.bp.blogspot.com/-kvgGJSTi-Kg/UpHU50QSpFI/AAAAAAAAAnA/HJJ3IWhAVmQ/s1600/collage3.jpg" rel="nofollow">

http://2.bp.blogspot.com/-rsAujUvDmwg/UpHU3RBo31I/AAAAAAAAAmM/77xB9o1R-Eo/s1600/dolce-gabbana-tommy-hilfiger.jpg-nova.jpg" rel="nofollow">http://4.bp.blogspot.com/-3sRcUZfcNLo/UpHU2WWiLjI/AAAAAAAAAmA/H_PPqFRn394/s1600/Grosplan.jpg" rel="nofollow">

http://2.bp.blogspot.com/-SXww7fflNHM/UpHU27IHWWI/AAAAAAAAAmI/Q71YrGTNzi0/s1600/IMG_3828-Clochet-Paris-Fashion-Week-Street-Style.jpg-za-cover.jpg" rel="nofollow">

http://2.bp.blogspot.com/-kbHgRo3ruAU/UpHU4wVNOiI/AAAAAAAAAmw/Bgbr1zjx00g/s1600/mollie-king-radio-1-studios-london-preen-line-kensal-tartan-print-silk-crepe-de-chine-jersey-dress-2.jpg" rel="nofollow">

http://4.bp.blogspot.com/-lxz4HA8iexg/UpHU5SkbUaI/AAAAAAAAAm4/JrktS51s7NY/s1600/tartan-and-floral.jpg-nova.jpg" rel="nofollow">

http://1.bp.blogspot.com/-IvrvW6Xcg0Q/UpHU5q9SARI/AAAAAAAAAm8/OCr71YFcx30/s1600/tartan-celebs--z.jpg" rel="nofollow">

http://4.bp.blogspot.com/-XIhi7JQPTLM/UpHU56KqsRI/AAAAAAAAAnQ/o51_UkwybKE/s1600/tartan-pants.jpg-nova.jpg" rel="nofollow">

http://1.bp.blogspot.com/-cwXWEbkS4_I/UpHU6QZBVMI/AAAAAAAAAnM/TifLXrnznn4/s1600/tartan_la+mode+oui+cest+moi+%282%29.JPG" rel="nofollow">


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 08:34
                                Како познатите дами носат карирано?
Карирано е во мода! Погледнете како овој тренд го носат светските ѕвезди.
Карираниот дезен е убедливо најпопуларниот тренд оваа сезона, кој го практикуваат буквално сите трендсетерки во светот: почнувајќи од модните новинарки и уреднички, преку најчитаните блогерки, па сѐ до кралиците во шоу бизнисот, кои верно ги следат трендовите од модните писти.

Ако на моменталните попусти се почестивте со некое парче облека со кариран дезен, а уште немате идеја како да го вклопите во секојдневниот стил, како пример може да ви послужат холивудските трендсетерки. Оние похрабрите убавици носат карирано од глава до петици, но повеќето од славните дами овој хит дезен воглавно го носат на само едно парче од облеката, на пример, капутот, кошулата, фустнот или чантата.Кариран капут за оваа сезона избраа Ники Хилтон и Зое Салдана, Гвен Стефани одбрала карирана јакна и чанта, Кејт Босворт и Џесика Алба преферираат карирани кошули, а Дајан Кругер и Ешли Мадекве своите омилени карирани парчиња ги прошетаа и на црвениот тепих.

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 08:37
http://brkajrabota.mk/images/stories/2013/lifestyle/zdravje/karirano.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 08:41
http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2013/12/0-shik-fustani-sovrsheni-za-praznichnite-zabavi-kafepauza.mk_.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 08:42
http://fashionel.mk/wp-content/uploads/2013/11/439.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 08:43
http://www.crnobelo.com/images/stories/2012/09/12-trendovi-od-modnata-nedela-vo-njujork-12.jpg
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 08:44
http://fashionel.mk/wp-content/uploads/2013/11/4-22.jpg
-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 08:50

Карирани капути за весела и топла зима


mailto:?subject=FASHIONEL.mk%20%3A%20%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%20%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%20%D0%B7%D0%B0%20%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B0%20%D0%B8%20%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B0%20%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%B0&body=%D0%88%D0%B0%20%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%87%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BC%20%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%B0%20%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0%3A%20%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%20%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%20%D0%B7%D0%B0%20%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B0%20%D0%B8%20%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B0%20%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%B0.A%D0%9C%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D1%88%20%D0%B4%D0%B0%20%D0%B3%D0%BE%20%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%88%20%D0%BD%D0%B0%3A%20http%3A%2F%2Ffashionel.mk%2F78793%2Fkarirani-kaputi-za-vesela-i-topla-zima%2F" rel="nofollow -

Досега неколку пати сме пишувале за капутите кои се актуелни оваа зима, а сега акцентот ќе го ставиме на оние во најпопуларниот дезен за сезоната – карираниот капут.

И покрај тоа што куќите како Ланвин, Луј Витон и Малбери уште минатата сезона ги презентираа карираните капути, оној на Стела Макартни, со црвени, зелени и сини тонови на бела основа стана вистински хит. Ова парче е воедно и најкопираното, а популарни се и џемперите во ист дезен.

Овие капути се весели и разиграни, а најдобро е да се комбинираат со маслинести или кожа боја панталони и рамни полу-чизми, кои може и да се лакирани.

Еве некои од најпопуларните модели:

џемпер Зара

џемпер Зара

Зара

Зара

Топшоп

Топшоп

Топшоп

Топшоп

Топшоп

Топшоп

Топшоп

Топшоп

Маркс и Спенсер

Маркс и Спенсер

Маркс и Спенсер

Маркс и Спенсер

Топшоп

Топшоп

Стела Макартни

Стела Макартни

Маркс и Спенсер

Маркс и Спенсер-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 08:55
http://www.teen385.com/frontend/images/tops/102011/2348-mary%20kate%201.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 09:22
Темата го вклучува и Пепито стилот како и дизајнот сo други правилни или неправилни геометриски фигури:)

http://www.novosti.rs/upload/images/2012//12/10/zp10.12/08.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 09:23
http://wannabemagazine.com/wp-content/uploads/2012/01/slika-119.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 09:27
http://1.bp.blogspot.com/-9gTU47l8wQM/UTin2js5XCI/AAAAAAAAKIo/p8VAUqf7Pwo/s1600/kirsten--a.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 09:28
http://www1.pictures.stylebistro.com/it/Louis+Vuitton+Spring+2013+Backstage+WcRD010aM8Vl.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 09:33
http://www.fashionforwardtrends.com/wp-content/uploads/2013/09/LJKJ.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 09:33
http://www.fashionforwardtrends.com/wp-content/uploads/2013/09/LKJ.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 09:36
http://cdn.vogue.mx/uploads/images/thumbs/201337/street_style_new_york_fashion_week_primavera_verano_2014_nueva_york_gran_manzana_395306304_795x1200.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 10:58


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 10:59


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 13:31


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 13:32


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 13:34


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 13:35


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 15:11


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 16:34
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/10/03/article-2212369-15547ABF000005DC-508_472x692.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 16:36
http://www.socapricious.com/content/uploads/2012/12/socapricious_graphic_geometric_sequin_dress_rare_john_zack.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 17:13


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 17:13


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 17:46
http://fashionel.mk/wp-content/uploads/2013/08/CLD_6065VuittonSonnyphotos-650x433.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 17:47
http://www.crnobelo.com/images/stories/2013/03/portokalova-kolekcija-od-hugo-boss-1.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:00


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:02
http://cdn2-www.thefashionspot.com/assets/uploads/gallery/how-to-wear-plaid/celine_f13_071.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:04
http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2013/09/1-prekrasni-pizhami-od-victorias-secret-www.kafepauza.mk_.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:04


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:05


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:06
http://fashionel.mk/wp-content/uploads/2013/09/zaralookbook.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:06
http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2013/10/1-kolekcijata-esen-zima-2013-na-terranova-www.kafepauza.mk_.jpg

http://fashionel.mk/wp-content/uploads/2013/10/Slika-7-432x650.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:08
http://fashionel.mk/wp-content/uploads/2013/10/APS_3628-430x650.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:09
http://fashionel.mk/wp-content/uploads/2013/10/cro-a-porter-trendovi-2013-6-650x471.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:09
http://fashionel.mk/wp-content/uploads/2014/01/hbz-street-style-trend-plaid-003-lg-433x650.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:10
http://fashionel.mk/wp-content/uploads/2013/11/olivia-palermo-290.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:12
http://www.kafepauza.mk/wp-content/uploads/2013/09/6-prekrasni-pizhami-od-victorias-secret-www.kafepauza.mk_.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:13
http://makedonskimodenblogspot.files.wordpress.com/2013/04/dsc_2690.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:15
http://www.ladybook.mk/images/sliki/1825_281013120341687_670x500.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:16
http://fashionel.mk/wp-content/uploads/2013/09/donatela-versace.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:16
http://skopjestreetstyle.files.wordpress.com/2011/09/hm01.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 18:17
http://4.bp.blogspot.com/-34I5gI_ZOm0/Ul2TcE-PbsI/AAAAAAAAAFg/gZPMg5wF3oA/s640/ba.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 19:09


-------------
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)


Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 19:10


-------------
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)


Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 19:11


-------------
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)


Постирано од: Kastro
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 19:11


-------------
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 21:08
http://fashionel.mk/wp-content/uploads/2013/11/natalijavodjanova4-496x650.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 21:13
http://3.bp.blogspot.com/-LmxC3Mw3Zd8/UlTaB6OUXqI/AAAAAAAAC1I/4y6CV8o_MyY/s1600/top%2Bcloser%2Bhalf%2Bzara%2Bplaid%2Bcoat%2Bplaid%2Btop%2Bzippers%2Bnavy%2Bpants%2Btory%2Bburch%2Bpointed%2Bburgundy%2Bheels%2Bsilver%2Bchoker.jpghttp://theblacktieblog.files.wordpress.com/2012/06/1994_dec_gq_p11_edit1.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 21:16
http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/13/38/23/13382311333e1580d20ae1d6972e35b2.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-Ahi90Em4nlQ/ULg_n0DU9uI/AAAAAAAATVE/jJAxWR28yjY/s1600/Kristen-Stewart-in-plaid-pants.xxxlarge_1.jpeg

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 21:17
http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/37/24/27/372427cc32b04cc837efa6d8ea29f817.jpg

http://www.lovalinda.fr/wp-content/uploads/2013/12/Forever-Leather-LovaLinda-x-Zara-Cape-tartan-x-Morgan-Hat.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 21:19
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/12/15/article-2523960-1A1CB51200000578-357_634x827.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 21:21
http://youlookfab.com/files/2012/02/Pants.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 21:22
http://4.bp.blogspot.com/-212HZ2rq0qg/ToTSJf5xY9I/AAAAAAAAAEg/QeKGYvGZH08/s1600/12.Well%2BPlaid%2B-%2BCopy.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 21:23
http://blog.indianweddingsaree.com/wp-content/uploads/2013/03/Rajesh-plaid.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 21:24
http://seekatesew.com/wp-content/uploads/2012/10/etc.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 21:27
http://nibsblog.files.wordpress.com/2010/08/01moredashcashsept10-opt.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 21:29
http://www.keikari.com/english/wp-content/pictures/2013/07/Tartan_jacket_at_Keikari_dot_com.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 21:33
http://photos.posh24.com/p/1952301/z/alexa_chung/gwen_stefani_plaid_jacket_bla.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 21:34
http://www.hellomagazine.com/imagenes//fashion/2013012410847/tartan-trend-for-burns-night/0-55-145/tartan--z.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 23:20
http://1.bp.blogspot.com/_zXvpFI0K-ic/TOp7JmeeHSI/AAAAAAAABBE/GKDB5ZzINwE/s1600/tartan%2Bfashion%2Bitems%2B2.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 23:21
http://dawandaimages.s3.amazonaws.com/Product2/45856/45856622/product_l/1368126309-681.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 23:25
http://dpegb9ebondhq.cloudfront.net/product_photos/3915510/plaid-cake-strapless_original.jpg
Карирана Лолита:)


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 23:27

http://3.bp.blogspot.com/-oxGWmjBQ8lk/Uj7dqEEw1PI/AAAAAAAANTo/CY-lg2miox8/s1600/asos_plaid_tops.jpg

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 23:29
http://www.howtobetrendy.com/wp-content/uploads/2008/12/how-to-wear-plaid-dresses-tips-ideas.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 23:29
http://2.bp.blogspot.com/_vX2JZHFno7o/TJiSxcjiseI/AAAAAAAAyWo/404DZt8gvlM/s1600/NANETTE+LEPORE+-+on+the+beat+plaid+dress.bmp


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 23:30
http://www.weddingwindow.com/blog/wp-content/uploads/2010/05/redplaidbridalparty.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 23:32
http://styletips101.com/wp-content/uploads/2009/09/frilly-plaid.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 23:32
http://2.bp.blogspot.com/_6ktEtn6I9Po/TK3d2LZC3jI/AAAAAAAAADI/OMNnaZ9LvrI/s1600/rag+&+bone+plaid+dress.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 23:33
http://1.bp.blogspot.com/_9hlpwvhbdEg/SeMumxTATYI/AAAAAAAABXI/f94YJQzurCc/s400/BR%2Bplaid%2Bgraduation%2Bdress.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 23:33
http://img2.timeinc.net/instyle/images/2010/gallery/080310-PlainShift-PlaidShift-400.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 23:34
http://media2.onsugar.com/files/2014/01/10/780/n/1922564/cf7a7a7ff42b64b7_plaid-dresses-cover.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Јануари.2014 во 23:36
http://cdna.lystit.com/photos/2013/11/01/free-people-whitecombo-dress-with-high-low-hem-in-plaid-product-1-14594630-468002681_large_flex.jpeg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk