IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во ракомет - Данска 2014
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаЕП во ракомет - Данска 2014

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Тема: ЕП во ракомет - Данска 2014
    Испратена: 12.Јануари.2014 во 14:40
Започнува ЕП во ракомет - Данска 2014 ....голема насмевка

Македонија е во групата А со домаќинот Данска, со која вечерва ќе го игра првиот меч. Заедно со нас во групата се Чешка и Австрија. 

По „драмата“ која ја преживеаа нашите ракометари , прво со стомачниот вирус, па одложениот лет и патот до Софија за да можат да стигнат во Данска по патување кое траеше речиси 18 часа . Испуштија еден тренинг но стигнаа за денешниот можеме само да се надеваме на добар резултат ... 

Како и да е, со нашите репрезентации секогаш е драматично .... можам само да кажам НАПРЕД МОМЦИ !!! забава


Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 14:42

Ајде пак ќе навивамезабава
Нека им е со среќа и да ни приредат добри натпревари.
да
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 14:42
Малку историја пред мечот .... 

СП во Хрватска - 2009 година
Македонија - Данска 24:32 (12:13)

ЕП во Србија - 2012 година
Македонија - Данска 32:33 (19:16)

СП во Шпанија - 2013 година
Македонија - Данска 30:33 (14:13)


Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 15:14
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

По „драмата“ која ја преживеаа нашите ракометари , прво со стомачниот вирус, па одложениот лет и патот до Софија за да можат да стигнат во Данска по патување кое траеше речиси 18 часа . Испуштија еден тренинг но стигнаа за денешниот можеме само да се надеваме на добар резултат ... Сакаш да кажеш дека сте патувале во последниот момент за првенството ? Јаоооооизненадувањеох 

И како ќе се аклиматизират кон данските услови штом првиот напревар е вечерва ? Јаоооо изненадување
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 19:20
Ќе навиваме секако за Македонија !!!! ... Иако вечерва сме аутсајдери против Данска , уморни (ако тоа не е некоја шпекулација) да се надеваме дека со онаа мисла нема што да загубиме па со борбен дух , добра тимска игра , поттик за одмазда од пред 2 години може и ќе ни се насмевне среќата голема насмевка
Едно мало потсетување , натпреварот на ЕП во Србија помеѓу Македонија и Данска повеќе наликуваше како индивидуален натпревар на Кире Лазаров и Микел Хансен кои според многумина се најсилните лев и десен бек во светот моментално.Еве како беше пред 2 години , со несреќно филмски крај за нас ... 


I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 22:09
Слабо. Многу слабо. Со многу грешки!!!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 23:25
Уште на химната се примети колку се без сила.
примија демек некоја си витамиска инфузија,за после да испадне дека имале стомачен вирус.
Слаба игра целосно,и одбрана и напад
крилата ги немаше во акција,секој скок за шут им беше прочитан колку блокови имаа
Не растурија,салата
Среќа што Борко добро си бранеше,инаку уште 10гола ке беа повеќе
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 23:29
што стана

победивме ли?
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 23:31
A Temelkov zoshto ne igrashe?


Izgubivme...
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 23:45
Originally posted by д4б3 д4б3 напиша:

што стана

победивме ли?
 

Изгубиле нашиве и осим тоа бајалдисали од пат изненадување


Изменето од емил - 12.Јануари.2014 во 23:45
Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 23:45

нема се плашиме

следниот пат ке победиме


Изменето од д4б3 - 12.Јануари.2014 во 23:46
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 23:49
Ги тепаме Чешка со разлика и одиме во следно коло задоволство
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2014 во 23:57
Не можам да се воздржам да искоментирам за емил и дабетоголема насмевка

Originally posted by д4б3 д4б3 напиша:

што стана

победивме ли?

Originally posted by емил емил напиша:

 

Изгубиле нашиве и осим тоа бајалдисали од пат изненадување

Originally posted by д4б3 д4б3 напиша:


нема се плашиме

следниот пат ке победиме

Инаку мрзла добро напиша. Сигурна сум дека на крајот пак ќе ни бидат криви судиите.ѕвезда
Правеа и многу почетнички грешки. Како прв пат да играат.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2014 во 09:28
Да играш ракомет против Данска е како да играш фудбал против Бразил... немаа никакви шанси, така што однапред се предадоа.
Ама затоа сега против Чешка би требало да победат, исто така и против Австрија.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.