IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во ракомет - Данска 2014
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаЕП во ракомет - Данска 2014

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 11:20
На вчерашниот тренинг Лазаров не тренирал ..... 

Да очекуваме ли чудо денеска и да се надеваме дека момците ќе се присоберат или едноставно да си признаеме дека толку ни е знаењето без да треба г-динот селектор да се извинува повторно ....  размислување
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 15:02
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Мислам дека ако ме стават да навивам со Шефицата заедно, ќе не затворат за реметење на јавен ред и мир .... голема насмевкаплазење


Опасна комбинација сме ние за навивање. Ќе завршиме или со болничка кола на Брза помош или во полициско комбе, со лисици на рацетеголема насмевка хи, хи...

Јас денес нема да можам да ги гледам.
Не знам дали за среќа или за несреќа, ама ај, барем да покажат борбеност, па што биде...
Натпреварот со Унгарија ќе се правам како да не сум го гледала.ох

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 15:24
Сакаш да кажеш дека сега ќе треба да скокам и викам за двајца?!? изненадување ... Колку да го надокнадам отсуството на твојата подршка де .. голема насмевка

Подобро да ги предупредам комшиите ... замисленостплазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 15:31

А бе јас ќе најдам начин да ѕиркам од мобилниот, барем резултатски.
Ама не знам колку ќе можам да скокам и викам, со оглед на местото кај што ќе бидам.
А да не им изгледам како Теодор од “Her“ кога си зборуваше со Саманта и скокаше... хи, хи...Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 15:34
Аха ... значи сепак успеа набрзина да го изгледаш филмот .... Е јас и Теодор одвреме навреме многу си личиме ... посебно за време на натпреварите ....  голема насмевкаголемо гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 17:37
Ете сега „трагично“ изгубивме ...... 

Се си мислам дека со секој мој пост сум се поогорчена и поогорчена .... барем овој пат патриотските чувства ги делев во вид на епитети „ говеда“ ... „ коњ“... „дрво“ .... „неписмен“ .... итн. кубење коса

Единствена утеха е што игравме за нијанса подобро од претходните два натпревари ..... 
И овој пат нивниот голман имаше многу одбрани, што убаво го потенцира прашањето кое на последниот тајмаут го постави некој од нашите играчи „Кој да шутира? Кој да шутира?“ ...
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 17:45
МИстрии ,толку им фаќа црпката ,среќната победа против Австрија даде некаква надеж ,ама дрвото ке си остане дрво 
Train hard,Fight easy !
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 18:20
Не чини системот на натпреварување...

Подобро би било да има ЧЕТВРТФИНАЛЕ после вториве групи, да има можност и за некое изненадување...
вака уште на почеток се знаеше дека Шпанија, Данска, Хрватска и Франција ќе се најдат меѓу 4 најдобри.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2014 во 23:44

Мене не ми се допаѓа странец за селектор на националните тимови. Како Пипан со кошаркарите. Не велам дека тој е крив, оти очигледно е дека нешто не штима... Ама парите не се секогаш најдобрата мотивација.

И веќе почнаа да се обвинуваат, па Ангеловски исклучен од репрезентацијата, Кире не бил и на денешниот тренинг...
Ќе се појави ли некој на мечот со Шпанија или веќе се пакуваат за дома?не знам

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2014 во 14:02
Сеуште се мислам дали воопшто вреди да гледам денеска ..... и дури и да гледам без никакви очекувања, стратегијата „мува без глава“ кои ја имаат нашите ракометари во оваа ЕП дефинитивно знае да ме извади од такт ..... не знам .... не знам
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2014 во 14:07
Лесно се навива кога тимот тепа .
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2014 во 14:11
Не е прашањето во тоа емил. 

Во прашање е дисфунционалниот тим кој иако во поголемиот дел е ист со оној од Србија сепак е непрепознатливо изменет. Губеле и таму, но губеле со солидна игра и со голема борбеност. Сега го нема тој жар повеќе ... тоа е онаа жалното што ме тера да не сакам да ги гледам .... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2014 во 14:18
Навивај сега со уште поголема страст за да ги извлечеш од кризата . Они имат потреба од тебе . да
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2014 во 17:49
Ете и тоа заврши .... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.