IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - ЕП во ракомет - Данска 2014
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаЕП во ракомет - Данска 2014

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака Обратен редослед
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Тема: ЕП во ракомет - Данска 2014
    Испратена: 23.Јануари.2014 во 15:02

Антиќ што се меша сега одстрана со такви арогантни коментари?
Не се сеќавам дека некој од ракометарите им се исмеваше или беше циничен со нив, кога се вратија од Словенија со наведнати глави. Плус и засрамени, поради журките и пијанчењата што ги правеле таму.вртење со очи


Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2014 во 13:32
Да, добро заврши .... 
Заврши со префрлање на топката од еден на друг како жежок компир, преку меѓусебни обвинувања  и оправдувања ... 

Можеше и десетото место да се донесе со достоинство .... но ова е Македонија нели ... што се занесувам јас ..... 

Ја сакаш и ја мразиш .. и кога победуваш и кога губиш ... среќа
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2014 во 13:27
Сепак се` добро се заврши
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2014 во 17:49
Ете и тоа заврши .... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2014 во 14:18
Навивај сега со уште поголема страст за да ги извлечеш од кризата . Они имат потреба од тебе . да
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2014 во 14:11
Не е прашањето во тоа емил. 

Во прашање е дисфунционалниот тим кој иако во поголемиот дел е ист со оној од Србија сепак е непрепознатливо изменет. Губеле и таму, но губеле со солидна игра и со голема борбеност. Сега го нема тој жар повеќе ... тоа е онаа жалното што ме тера да не сакам да ги гледам .... 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2014 во 14:07
Лесно се навива кога тимот тепа .
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2014 во 14:02
Сеуште се мислам дали воопшто вреди да гледам денеска ..... и дури и да гледам без никакви очекувања, стратегијата „мува без глава“ кои ја имаат нашите ракометари во оваа ЕП дефинитивно знае да ме извади од такт ..... не знам .... не знам
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2014 во 23:44

Мене не ми се допаѓа странец за селектор на националните тимови. Како Пипан со кошаркарите. Не велам дека тој е крив, оти очигледно е дека нешто не штима... Ама парите не се секогаш најдобрата мотивација.

И веќе почнаа да се обвинуваат, па Ангеловски исклучен од репрезентацијата, Кире не бил и на денешниот тренинг...
Ќе се појави ли некој на мечот со Шпанија или веќе се пакуваат за дома?не знам

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 18:20
Не чини системот на натпреварување...

Подобро би било да има ЧЕТВРТФИНАЛЕ после вториве групи, да има можност и за некое изненадување...
вака уште на почеток се знаеше дека Шпанија, Данска, Хрватска и Франција ќе се најдат меѓу 4 најдобри.

Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 17:45
МИстрии ,толку им фаќа црпката ,среќната победа против Австрија даде некаква надеж ,ама дрвото ке си остане дрво 
Train hard,Fight easy !
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 17:37
Ете сега „трагично“ изгубивме ...... 

Се си мислам дека со секој мој пост сум се поогорчена и поогорчена .... барем овој пат патриотските чувства ги делев во вид на епитети „ говеда“ ... „ коњ“... „дрво“ .... „неписмен“ .... итн. кубење коса

Единствена утеха е што игравме за нијанса подобро од претходните два натпревари ..... 
И овој пат нивниот голман имаше многу одбрани, што убаво го потенцира прашањето кое на последниот тајмаут го постави некој од нашите играчи „Кој да шутира? Кој да шутира?“ ...
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 15:34
Аха ... значи сепак успеа набрзина да го изгледаш филмот .... Е јас и Теодор одвреме навреме многу си личиме ... посебно за време на натпреварите ....  голема насмевкаголемо гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 15:31

А бе јас ќе најдам начин да ѕиркам од мобилниот, барем резултатски.
Ама не знам колку ќе можам да скокам и викам, со оглед на местото кај што ќе бидам.
А да не им изгледам како Теодор од “Her“ кога си зборуваше со Саманта и скокаше... хи, хи...Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.