IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Направи сам
  Активни теми Активни теми RSS - DIY - Новогодишни и Божиќни   декорации
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

DIY - Новогодишни и Божиќни декорации

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2017 во 08:31

Мини елки од шишарки

15-novogodisni-i-bozikni-ukrasi-koi-moze-da-gi-napravite-sami-8.jpg

Дрвена ѕвезда од коноп

15-novogodisni-i-bozikni-ukrasi-koi-moze-da-gi-napravite-sami-9.jpg

Венче за на врата од сатенски машни

15-novogodisni-i-bozikni-ukrasi-koi-moze-da-gi-napravite-sami-10.jpg

Честитка со елка која се развлекува

15-novogodisni-i-bozikni-ukrasi-koi-moze-da-gi-napravite-sami-11.jpg

Лустер од снегулки

15-novogodisni-i-bozikni-ukrasi-koi-moze-da-gi-napravite-sami-12.jpg

Хартиени лампиони

15-novogodisni-i-bozikni-ukrasi-koi-moze-da-gi-napravite-sami-13.jpg

Дрвена конструкција во облик на ѕвезда со замотани сијалички околу неа

15-novogodisni-i-bozikni-ukrasi-koi-moze-da-gi-napravite-sami-15.jpg

Шеќерни бастунчиња со честитка

15-novogodisni-i-bozikni-ukrasi-koi-moze-da-gi-napravite-sami-14.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2017 во 09:29

Со минимален труд до прекрасен новогодишен венецВо период во кој владее новогодишната еуфорија и сите се зафатени со китењето на своите домови, еден детаљ е неизбежен.

Станува збор за новогодишниот венец кој е најголем навестувач дека празниците се ближат. Иако нивните цени во овој период се вртоглави, со малку труд и минимални средства може да го изработите и овој прекрасен украс за вашиот дом.


Потребни ќе ви бидат:

  • Жица за прицврстување
  • Ножички
  • Ситни суви гранчиња
  • Гранчиња од зимзелени и друг вид декоративни дрва
  • Ситни и крупни гранчиња со цветови кои планирате да бидат на вашиот украс

Земете ги ситните гранчиња и формирајте круг со нив. Прицврстете ги со помош на жицата за прицврстување. Обидете се што постабилно да го прицврстете за да биде функционален за следните чекори.

Користете ја вашата имагинација како би го направиле венецот онака како што вие сакате. Можете да го направите целиот круг со зеленилото или пак половина од него, секое купче од нив ќе биде потребно да го прицврстите доволно.


Сосема на крајот погледнете во него и на местата каде што ќе сметате дека е потребно додадете ги гранчињата со ситни и крупни цветови за да постигнете целосно поинаков изглед.

Сосема на крајот премотајте го уште еднаш венецот со слој од жицата за прицврстување за дополнително да го заштитите од паѓање на некој од додатоците.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2018 во 11:11

Нови начини како да ги поставите салфетките

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-07.jpg

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-08.jpg

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-09.jpg

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-10.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2018 во 11:12

Идеи за свеќите да не бидат здодевни

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-03.jpg

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-04.jpg

bozikni-dekoracii-za-masa-koi-moze-da-gi-napravite-sami-05.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2018 во 09:59

ДОКУМЕНТИРАЈТЕ ГО РАСТЕЊЕТО НА ВАШЕТО ДЕТЕ СЕКОЈА НОВА ГОДИНА

Со помош на отпечатокот од рачето или ноџето на вашето малечко можете да направите интересни честитки или слики со кои ќе го украсите домот, но и ќе документирате колку брзо расте вашето дете. Нека ви стане ова традиција.

Празнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорации

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2018 во 10:00

ДЕКОРАЦИИ СО ДРВЕНИ СТАПЧИЊА ЗА СЛАДОЛЕД

Празнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорации

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2018 во 10:01

РОЛНИ ОД ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА ПРЕТВОРЕНИ ВО БОЖИЌНИ УКРАСИ

Празнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорации

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2018 во 10:02

УКРАСИ ОД ХАРТИЕНА ЧИНИЈА ЗА ЕДНА УПОТРЕБА

Празнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорации

ДРВЕНИ ШТИПКИ

Празнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорации

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2018 во 10:03

ХАРТИЕНИ КОРПИЧКИ ЗА МАФИНИ

Празнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорацииПразнични декорации

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2019 во 08:59

Идеи како да направите необична новогодишна елка
Од дрвена скала

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-01.jpg

Од стапчиња од сладолед, обоени во зелена боја, нанижани на конец

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-02.jpg

Од стари тапи од шишиња

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-03.jpg

Од шарени лепливи ленти

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-04.jpg

Или од залепени лампиони на ѕид

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-05.jpg

Две идеи за елка од неколку закачалки

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-06.jpg

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-07.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2019 во 09:00

Од книги

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-08.jpg

Новогодишна елка од рачиња на платно

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-09.jpg

Од искористените картони од тоалетна хартија или пвц цевки

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-10.jpg

Од хартиени реси залепени на ѕид

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-11.jpg

Од обично парче дрво, како полица

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-12.jpg

Oд листови хартија

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-13.jpg

Oд зелена украсна лента и сијалички

idei-kako-da-napravite-neobicna-novogodisna-elka-14.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 103864
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2019 во 21:04
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.