IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Заминување во Англија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Заминување во Англија

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
ndimovska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ndimovska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Заминување во Англија
    Испратена: 31.Октомври.2013 во 23:19
Здраво,

Би сакала да отворам тема за заминување во В Британија (Лондон) со македонски или бугарски пасош. Дали некој од Вас заминал таму или познава некој што заминал? Дали можете да споделите некое искуство? Можеби некоја македонска или бугарска агенција што се занимава со оваа проблематика? Од јануари 2014 година бугарските државјани ќе можат слободно да бараат работа во В Британија без никакви ограничувања. Дали некој од Вас планира да замине таму после Нова Година? Ова е одлична шанса со оглед на тоа дека се зборува на Англиски јазик, авионската карта до Лондон со WIZZ AIR е навистина ефтина, а се стигнува за околу два часа.

Во очекување на интересни разговори.

Невена
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.