IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Заминување во Велика Британија (Лондон)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Заминување во Велика Британија (Лондон)

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
ndimovska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ndimovska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Заминување во Велика Британија (Лондон)
    Испратена: 31.Октомври.2013 во 23:13
Здраво,

Би сакала да отворам тема за заминување во В Британија (Лондон) со македонски или бугарски пасош. Дали некој од Вас заминал таму или познава некој што заминал? Дали можете да споделите некое искуство? Можеби некоја македонска или бугарска агенција што се занимава со оваа проблематика? Од јануари 2014 година бугарските државјани ќе можат слободно да бараат работа во В Британија без никакви ограничувања. Дали некој од Вас планира да замине таму после Нова Година? Ова е одлична шанса со оглед на тоа дека се зборува на Англиски јазик, авионската карта до Лондон со WIZZ AIR е навистина ефтина, а се стигнува за околу два часа.

Во очекување на интересни разговори.

Поздрав,
Невена
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2013 во 01:37
Освен ако англискиот јазик не ти е скоро како мајчин нема што да бараш таму.
Исто така гледај да имаш професија што е навистина дефицитарна, инаку пиши пропало.

А за тоа дека ефтино ќе си поминеш со Виз Ер, не се залажувај. 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.