IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Париз - градот на светлината и романтиката
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Париз - градот на светлината и романтиката

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 20:22
 
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 20:24
Многу убаво видеосреќа


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 20:27
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 20:28
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 20:28
Image result for photos of ПАРИЗ


Изменето од Valerija - 23.Март.2018 во 09:30
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2014 во 23:08

Најскапите хотели во Париз


Париз е многу убав град со прекрасна архитектура, историја и многубројни атракции. Секој посетител што сака да го искуси најдоброто што го нуди француската престолнина задолжително треба да престојува во некој од најлуксузните париски хотели. Н

Ви претставуваме неколку најимпресивни и најскапи хотели во Градот на светлината.

„Four Seasons George V“

Исклучително убав и скап, хотелот „Four Seasons George V“ претставува симбол на париската елеганција и префинетост. Од неговите балкони и прозорци има прекрасен поглед на Сена, Елисејските полиња, Триумфалната капија и на Ајфеловата кула. Се наоѓа на самиот крај на авенијата Елисејски полиња, на еден час со автомобил од аеродромот „Шарл де Гол“ и на 40 минути од аеродромот „Орли“.

Apartman

Luksuzan restoran hotela

Pogled sa balkona

„Hôtel Plaza Athénée“

„Hôtel Plaza Athénée“ е уште еден прекрасен париски хотел, претставува раскошен споменик во Париз и е еден од најубавите и најпознатите хотели во овој град. Од овој хотел, кој целиот блеска со елеганција, има прекрасен поглед кон Ајфеловата кула.

Можете да се опуштите во својата елегантна соба уживајќи во погледот, во дворот или пак да ги посетите блиските продавници. За совршен крај на денот посетете го хотелскиот ресторан и уживајте во специјалитетите на познатата француска кујна.

Hotel Plaza u ParizuVrhunski apartmani

„Le Meurice“

„Le Meurice“, познат по својот луксуз уште од 1835 година, импресионира со исклучителната архитектура од 18-от век и со преубавата комбинација на старо и ново. Хотелот се наоѓа во центарот на првиот арондисман. Меѓу плоштадот „Конкорд“ и музејот „Лувр“.

Класичниот стил на овој хотел ја изразува богатата колекција антиквитети и уметнички дела. Благодарение на архитектот Филип Старк, денес овој хотел претставува многу убав спој на модерната и на традиционалната архитектура. Содржи вкупно 160 соби и синџир ексклузивни ресторани „Le Meurice“.

Restoran hotelaSpoj modernog i tradicionalne arhitekturePrefinjenost apartmanaLuksuzne sobe

„Park Hyatt Paris-Vendôme“

Хотелот „Park Hyatt Paris-Vendôme“ може да се опише како исклучителен спој на раскош, елеганција и убавина. Љубезниот персонал ги исполнува вашите очекувања и тука се е внимателно осмислено за да ви даде извонредно искуство.

Хотелот има 168 соби, секоја уредена во класичен европки стил, со модерни линии и драматични детали. Уживајте во пријатната атмосфера, посетете ја околината или опуштете се во дворот на хотелот.

Prijatna atmosfera hotelaRestoran u evropskom stilu

Хотел „Le Bristol“

Сместен е на неколку чекори од Елисејските полиња. Овој преубав хотел нуди врвна услуга и мешавина од француска елеганција и англиски шарм. Многу е романтичен и совршен е за двојки што сакаат да го поминат медениот месец во Париз.

Ентериерот на хотелот се одликува со палета од нежни бои, префинета дрвенарија и исклучителни материјали. Сите овие детали ја истакнуваат романтичната атмосфера и придонесуваат за пријатноста на амбиентот. Собите се опремени со мебел од 18-ти век, а некои имаат тераси со поглед кон Градот на светлината.

Hotel francuske elegancijeStilski name&amp;#353;tajRomanti&amp;#269;na atmosferaSobe iz XVIII veka

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 01:30










7 Декември 1887


26 Декември 1888



Денес


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 15:31
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 15:32
Image result for photos of ПАРИЗ


Изменето од Valerija - 23.Март.2018 во 09:35
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 15:32
Image result for photos of ПАРИЗ


Изменето од Valerija - 23.Март.2018 во 09:36
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 15:37
Related image


Related image


Изменето од Valerija - 23.Март.2018 во 10:10
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 15:52
Image result for photos of ПАРИЗ


Image result for photos of ПАРИЗ


Related image


Изменето од Valerija - 23.Март.2018 во 09:34
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 15:53
Image result for photos of FASHION PARIS CHANEL 5


Изменето од Valerija - 23.Март.2018 во 10:11
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 22:20

ШТО СЕ ТРЕБА ДА СЕ ВИДИ ВО ПАРИЗ

1

Кога помислувате на Париз, најверојатно вашата прва асоцијација е Ајфеловата кула, меѓутоа тоа не е единственото нешто што го одзема здивот во градот на светлината.

Погледнете кои знаменитости морате да ги посетите за да го осетите вистинскиот шмек на градот над градовите.

Лувр

Со оглед на величествените артефакти и големината на Лувр, факт е дека за да го разгледате целиот музеј ќе ви биде потребен цел ден. Но вие можете барем да ја видете прочуената Мона Лиза или да видете во живо како изгледа вистинска египетска мумија.

 

Мулан Руж

Најубавото го оставивме за крај. Доколку сакате да видите вистинска кабаре претстава, треба да знаете дека картата не е евтина, ќе ве чини 100 евра. Но ако сте веќе во Париз тоа не смеете да го пропуштите.

6



Изменето од Valerija - 23.Март.2018 во 09:28
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,230 секунди.