IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Субрата Рој
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Субрата Рој

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Субрата Рој
    Испратена: 04.Октомври.2013 во 10:04
- "Верувам дека многу луѓе што живеат во сиромаштија во Македонија, ќе се приклонат на сексот и така ќе придонесат за зголемување на густината на населението" - превод од индиски - "Ако немате пари, ебете се"

- "Барав земја без корупција и ја најдов Македонија" - превод од Индиски "Нема соодветен превод,граматичка, семантичка, фонетска и логичка грешка"

- "Во мојата организација има многу криминалци, но треба да им оставиме време сами да се променат, па може тие ќе се претворат во најдобри граѓани" - превод од Индиски "Кради, тепај, убивај, шверцувај, силувај, додека не се напуниш ко брод, после е се лесно"

Овој човек со вакви изјави е дочекан со највисоки почести во Р. Македонија. Влада, министри и некои познати "манекенки" му се поклонуваат. Кај стигнавме луѓе?!?
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2013 во 13:26
Овој досега е најголемио ДУПАЧ ВО ЗДРАВ МОЗОК што се има појавено на нашиве простори....И додека ја дупеше целата македонска нација со неговите навредливи изреки, гнидите од првиот ред во театарот му ракоплескаа и се смееја како малоумни....
Убаво ти текна pHp за темава..ме интересира дали некој тука ќе каже некој фин збор за ѓуптинов...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2013 во 13:28
Во прилог на темата....

Фотографија

Фотографија
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2013 во 14:17
За атер на нинџава,колку ќефот да му го чинам еве ја некој убав збор да пишам
Ја видов сликава пред некој ден,и првичниот впечаток не го изнесувам.
Си знаеме по наш менталитет какви епитети се може на нејзе да се залепат
Е легна впечатокот...И ајде ресрч на индиските обичаи и култура.
Има нешто кога нашиве очи ќе ги тргнеш...Има порака во овој гест.
Барем јас така помисив,а индиски филмови не гледам но само си имам играно низ митологиине

Значи колку и каква цена да си има Субрата во оваа циркузијада.И колку голем лопов да е...Барем по нивно и без лицемерие си кажа искрено што мисли,околу тоа со какви си фатил работа.Па уште ако во моментот на допирот му шепнал хОГУ,а го доловува тој момент фотографијава ко да е чкрапната на О-то некаде


Немам баш време да ги преведувам линковите на англиски се,посочено е само што да се прочита.





Петата точка.The left hand

Body language.Шеста точка

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2013 во 14:42

Кама Субрасмеење

Турбофолк политика, многу кич и помпезност околу него, фестивали, штафети, секс за сиромашни...
А со инвестицијата што стана? збунетост



Кон врв
д4б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Lord OFF the topic

Регистриран: 31.Јули.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2013 во 14:47
субрата форевар
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2013 во 14:53
batevo ima sliht,ima harizma ima malku pari i znae da bide prepoznat....ocigledno uziva vo toa...indiska egzotika pomesana so makedonska beda....kamo i prekosutra da gledaat kako e da uzivas i ic k*r da ne te boli
sakav samo da znam kolku ubavi makedonki bez gram mozok legnal...голема насмевка
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2013 во 15:08
Се јавил човекот денес со официјално соопштение...
http://press24.mk/se-javi-subata-roj-pogreshno-ste-go-razbrale-govorot-vo-skopje

Ок, добро. Еве да му прифатиме дека затворениците се ок и дека заслужуваат втора шанса, не велам не. Ама за клецање шо прајме?

Како бре, у земја у која едвај врзуваш крај со крај, ако си сиромашен, треба да правиш шо е можно повеќе деца? Како ќе ги раниш? Како ќе ги школуваш? И што изјава е таа, ако некој кој нема повеќе од 3 деца, да го изгуби правото на глас? Па, ни у феудализам, ма не, ни во деспотизам немало такви ограничувања. А, што прајме со стерилитет? Ако некој пар ете не може да има деца, што прајме со него? Ај, нема да навлегувам во неговите ... изјави... тој си е таков...
Туку, што се случува со народов и со Владава? Кој не води? КОЈ?! Не прифаќам, како граѓанин, како човек со достоинство, како интелектуалец, ВАКВО СУШТЕСТВО, да биде вака третирано! Едноставно, се чувствувам навреден...
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2013 во 13:34

Истава работа, преку перото на Горан Михајловски....

Прек­рас­на пуб­ли­ка

Ши­ло­то вр­ти. Се дуп­чи дуп­ка­та во во­да­та... Пишува Горан МИХАЈЛОВСКИ

1   Ко­га прв пат се по­ја­ви ин­дис­ки­от ми­ли­јар­дер Суб­ра­та Рој во Ма­ке­до­ни­ја, нај­а­ви де­ка на голф-те­ре­нот што ќе го пра­ви во ох­рид­ско Љу­ба­ниш­та пос­лед­на­та дуп­ка ќе би­де во езе­ро­то. Ве­ти де­ка во во­да­та ќе нап­ра­ви дуп­ка. И факт е. Дуп­ка­та во во­да­та се ос­тва­ру­ва. 
Дел од тој про­ект, ве­ро­јат­но, бе­ше и про­мо­ци­ја­та на ста­ро-но­ви­от зла­тен ба­ро­кен те­а­тар во Скоп­је со фес­ти­вал на ми­рот. Суб­ра­та бе­ше до­ма­ќин на за­ба­ва­та, а ми­нис­три­те од Вла­да­та, на че­ло со пре­ми­е­рот Гру­ев­ски, беа не­го­ви гос­ти. Оде­ше ди­рек­тен пре­нос на Соб­ра­нис­ки­от ка­нал на јав­ни­от сер­вис МТВ без пре­дуп­ре­ду­ва­ње де­ка прог­ра­ма­та не е за по­ма­ли од 16 го­ди­ни. Ми­ли­јар­де­рот не пла­тил за­куп за но­ви­от те­а­тар из­гра­ден со на­ши па­ри. Оти тој прв го про­ба те­а­та­рот. А за про­ба па­ри не се зе­ма­ат. Бо­ли­вуд­ско­то шоу бе­ше нај­у­ба­ви­от дел од фес­ти­ва­лот. Не­кој поз­нат ин­ди­ски пе­јач и ко­ре­ог­раф пе­е­ше пес­ни на Ма­до­на и иг­ра­ше со ин­ди­ски тан­чар­ки и тан­ча­ри. Зад не­го оде­ше ви­де­о­бим со уба­ви­ни­те на Ма­ке­до­ни­ја. Прек­рас­но неш­то. И на крај пе­ја­чот ги по­ви­ка гос­ти­те од гле­да­лиш­те­то да ста­нат од ка­ди­фе­ни­те стол­чи­ња и да пе­ат со не­го. Ама тие не ста­наа и не пе­е­ја. Са­мо дос­то­инс­тве­но ра­коп­лес­каа. Па за­до­вол­ни­от умет­ник им се заб­ла­го­да­ри: "Вие сте прек­рас­на пуб­ли­ка". 
Тој и не знае кол­ку сме ние прек­рас­на пуб­ли­ка. Тоа се до­ка­жа уш­те ис­та­та ве­чер от­ка­ко го ис­лу­шав­ме и го­во­рот на Суб­ра­та. Во на­ши­от те­а­тар. Пред на­ши­те ми­нис­три. На на­ша­та др­жав­на те­ле­ви­зи­ја. 
Чул неш­то ми­ли­јар­де­рот де­ка тре­ба не­как­ва по­ли­ти­ка за де­ца ту­ка да се про­мо­ви­ра. Ама из­ме­шал со Ин­ди­ја. Та­му мно­гу де­ца, ту­ка мал­ку... Па секс ли тре­ба, кол­ку тре­ба, ка­ко тре­ба... Па кој тре­ба да го прак­ти­ку­ва тоа, гра­ѓа­ни од прв ред, гра­ѓа­ни од втор ред... На гле­да­лиш­те­то ли мис­ле­ше кој во кој ред се­ди или она­ка си фи­ло­зо­фи­ра­ше ка­ко ми­рот­во­рец од Ин­ди­ја, баш на ро­ден­де­нот на Ган­ди, не ми бе­ше јас­но. Па ка­жу­ва­ше неш­то за кри­ми­нал­ци во не­го­ва­та ор­га­ни­за­ци­ја. Ама и ним им да­вал шан­са. Мно­гу се дру­жел со ма­ке­дон­ски­те по­ли­ти­ча­ри, па неш­то чул, ама не до­чул и за ме­ди­у­ми­те. Ре­че де­ка "ме­ди­у­ми­те има­ат не­га­тив­на уло­га, оти вес­ни­ци­те, ка­на­ли­те и слич­но, глав­но, збо­ру­ва­ат за не­га­тив­ни нас­та­ни и да­ва­ат не­га­тив­ни из­вес­ту­ва­ња за рас­пра­вии, уби­ства и си­лу­ва­ња". Не знам за ко­ја зем­ја збо­ру­вал Суб­ра­та. Мо­же за не­го­ва­та Ин­ди­ја. Во Ма­ке­до­ни­ја са­мо уба­ви вес­ти се об­ја­ву­ва­ат. Си­гур­но за­тоа што ло­ши не­ма.

2   За­не­сен од фи­ло­зо­фи­ра­ње за ми­рот и ох­раб­рен од ап­ла­у­зи­те на ма­ке­дон­ска­та Вла­да, Суб­ра­та да­де не­кол­ку прек­рас­ни идеи кои не би им тек­на­ле ду­ри ни на Влат­ко Ѓор­чев, Или­ја Ди­мов­ски и Сил­ва­на Бо­не­ва за­ед­но. Ре­че де­ка "Вла­да­та тре­ба да де­фи­ни­ра пре­ку за­кон ко­ја е иде­ал­на­та го­ле­ми­на на ед­но се­меј­ство и де­ца­та од иде­ал­но­то се­меј­ство тре­ба да ги до­би­јат си­те бе­не­фи­ции, по­себ­ни­те при­до­бив­ки за гра­ѓа­ни­нот од прв ред". И ка­ко се­кој ан­га­жи­ран ми­рот­во­рец, вед­наш смис­ли каз­ни. Па ре­че: "Ро­ди­те­ли­те што не ја сле­дат иде­ал­на­та се­меј­на за­кон­ска де­фи­ни­ци­ја, ги гу­бат си­те при­до­бив­ки и де­фи­ни­ции за нив­ни­те де­ца, а тре­ба да го из­гу­бат и пра­во­то на глас". 
Два де­на по­ми­наа, а Вла­да­та уш­те не нап­ра­ви­ла но­во ре­гу­ла­тор­но те­ло. Мо­же не­ма­ат дуп­ка за згра­да во цен­та­рот на Скоп­је. По овој ци­ви­ли­за­ци­ско-ин­вес­ти­тор­ски со­вет на ми­ли­јар­де­рот од Ин­ди­ја, вед­наш тре­ба да се прис­та­пи кон фор­ми­ра­ње ре­гу­ла­тор­но те­ло за се­меј­ство. Ова не­за­вис­но те­ло ќе се гри­жи за одрж­ли­вос­та на иде­ал­ни­те се­меј­ства ре­гу­ли­ра­ни со за­кон. За таа цел, си­те же­ни до ме­но­па­у­за и мал­ку по­тоа ќе мо­ра да ги при­ја­ву­ва­ат плод­ни­те де­но­ви во цен­трал­ни­от ре­гис­тар на ре­гу­ла­тор­но­то те­ло. Ма­жи­те што не­ма да ги ис­ко­рис­тат тие де­но­ви, ќе мо­ра да има­ат мно­гу доб­ро оп­рав­ду­ва­ње за таа неб­реж­ност. Во вто­ра фа­за, же­ни­те ќе ги при­ја­ву­ва­ат де­но­ви­те на ову­ла­ци­ја на бер­за. Па та­ка ќе се фор­ми­ра бер­за на плод­нос­та. От­ка­ко ќе зат­руд­нат, ќе се пре­фр­ла­ат во бер­за на тру­дот. Кој од бер­за на плод­ност не­ма да се пре­фр­ли на бер­за на тру­дот, ќе се сме­та де­ка не ос­тва­ру­вал. И та­ка ќе ги из­гу­би шан­си­те да се ква­ли­фи­ку­ва во гра­ѓа­нин од прв ред. 
Оние што ќе би­дат гра­ѓа­ни од втор ред, не тре­ба да се заг­ри­же­ни. Суб­ра­та и ним ќе им да­де шан­са, ис­то ка­ко што им да­ва на кри­ми­нал­ци­те да се со­ци­ја­ли­зи­ра­ат. Ќе им овоз­мо­жи да се вклу­чат во про­ек­тот "Пра­ве­ње дуп­ка во во­да­та". А Вла­да­та ќе го суб­вен­ци­о­ни­ра тоа.

3   Ма­ке­до­ни­ја не­ма до­го­вор за екс­тра­ди­ци­ја со Ин­ди­ја. Суб­ра­та $ тре­ба на Вла­да­та за да при­ка­же ин­те­рес од ин­вес­ти­тор, а не­му Вла­да­та му тре­ба да не го ис­по­ра­ча во Ин­ди­ја ако евен­ту­ал­но го по­ба­ра­ат за нев­ра­те­ни­те ми­ли­јар­ди до­ла­ри за кои го ту­жи не­го­ва­та др­жа­ва.
Имај­ќи го ова на ум, не се ни за­чу­див зош­то јав­ни­от сер­вис ја пре­не­су­ва­ше оваа прет­ста­ва на Суб­ра­та Рој во коп­ро­дук­ци­ја со Вла­да­та на РМ. Сфа­тив де­ка тоа би­ло об­ра­зов­на прог­ра­ма. Лек­ци­ја­та што ја на­у­чив­ме е де­ка по­ли­ти­ка­та е бес­ра­мен биз­нис.

Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2013 во 00:05

....eee koga pisuvav deka i za pravenje deca ke vi treba dozvola od gore..vie se smeevte.Ete ,sega i Subaru de la roj vi go plesna vo zivo.Tuku,odi li toj doma ...vo indija ili ne smee?.

aaa i za siromastijata i seksot da kazam.Koga ke snema pari i ne ke moze da se protne nikade...togas ke se grupiraat vo pomali i pogolemi grupi..i ke siluvaat se sto ke sretnat.Pa mora nie da bideme pred indija.Ako ucenikot e poslab od ucitelot..bati takvata uka.

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2013 во 00:18
-kako i da e swami-ov e navistina retko videno popularen vo zemjava ,...shtom na sekoj chekor lugjeto od usta mu go vadat imeto....ма ајде
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2013 во 02:33
македонска политичка логика - дупи народ у здрав мозок
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2013 во 00:31
- kako da ne!ма ајде

...da ima narodov zdrav mozok ,...ne bi dozvolil da go dupat sigurno.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2014 во 12:44
сега прочитав деке Субрата го притвориле во Индија......
ќе се вози Ставрески сам со тракторот од сега.....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,282 секунди.