IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов помеѓу "различни"!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов помеѓу "различни"!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 19>
Автор
Порака
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2006 во 13:11

......ne biИзменето од Angle - 29.Ноември.2006 во 23:20
Кон врв
vesni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2006 во 01:10
Јас лично не би се впуштила во врска со некој кој е многу постар од мене, кој е од друга вера,раса. Треба да бидеме свесни каде живееме. Таквите врски се осудени на пропаст. Некој напиша „ родителите кад тад ке ти простат„. Ова не баш ми е за верување познавајќи ги овдешниве родители. Преку оглас ке се откажат само да не пукне брука Shocked
 За girl^^^
Можеби во Германија и не е баш вака, можеби имаат повеќе разбирање бидејќи е земја со повеќе религии...Што да ти кажам..сама треба да бидеш свесна што треба да направиш...крај краева па може и да те разберат  и да ја одобрат таа врска....


Изменето од vesni - 08.Октомври.2006 во 01:10
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2006 во 01:35
Кој се нашол во таква ситуација знае дека воопшто не е лесно.
Но,што е подобро: да не бидеш со оној кој го љубиш поради околината, и да бидеш несреќна? или да бидеш со љубениот, да го живееш она што длабоко произлегува од тебе, да ти е топло околу срцето, да си исполнета, и покрај мислењето на околината?
 
Има една вистина: ако моите најблиски сакаат да сум среќна, ќе го почитуваат мојот живот, потреби и избори. А ако сакаат да живеам по нивни терк, и да бидам истовремено несреќна, тажна, депресивна - тоа е се само НЕ Љубов од нивна страна.  
 
Оној кој те сака, ти се радува на среќата.
Кон врв
Dragonfly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dragonfly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 00:34
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Кој се нашол во таква ситуација знае дека воопшто не е лесно.
Но,што е подобро: да не бидеш со оној кој го љубиш поради околината, и да бидеш несреќна? или да бидеш со љубениот, да го живееш она што длабоко произлегува од тебе, да ти е топло околу срцето, да си исполнета, и покрај мислењето на околината?
 
Има една вистина: ако моите најблиски сакаат да сум среќна, ќе го почитуваат мојот живот, потреби и избори. А ако сакаат да живеам по нивни терк, и да бидам истовремено несреќна, тажна, депресивна - тоа е се само НЕ Љубов од нивна страна.  
 
Оној кој те сака, ти се радува на среќата.


Celosno se soglasuvam so tebe. I jas sum na stranata na ljubovta...
Ako go sretnes covekot na tvojot zivot i treba da go napustis zaradi predrasudite na okolonata, togas, toa e grev prema samata sebe...Vsusnost ti go zivees zivotot za tebe,a ne za drugite i toj ti pripaga samo tebe!!!
Live long and prosper!!!
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2006 во 09:58
razbiranje i dogovor ima mnogu potrebi u zivotot nekad i sredinata e mnogu povazna:)
barem moe mislenje inace
Кој се нашол во таква ситуација знае дека воопшто не е лесно.
Но,што е подобро: да не бидеш со оној кој го љубиш поради околината, и да бидеш несреќна? или да бидеш со љубениот, да го живееш она што длабоко произлегува од тебе, да ти е топло околу срцето, да си исполнета, и покрај мислењето на околината?
 
Има една вистина: ако моите најблиски сакаат да сум среќна, ќе го почитуваат мојот живот, потреби и избори.
do tuka :)solidno:)
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 14:21
Мислам дека не треба да постојат граници. Љубов си е љубов и ти неможеш да бираш во кој ќе се заљубиш.... Единствена работа што можат да ја направат тие што те сакаат (семејтвото, пријателите...) е да те поддржат. Иначе ја имам една другарка што иде со постар и нејзините и забрануваат... Тоа воопшто не е фер. Ама на неа не и гајле што и викаат нејзините и уште е заедно со дечкото... Веќе година и пол... Big%20smile
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 14:31
блазе неа... важно си се сакет! то е најважно. на пример мене воопшто не би ми било гајле дали сакат да ја слушат истата музика ко мене, или дали е помал од мене или поголем... важно да ме сакат... и да имат убај очи и убава насмевка LOLWinkBig%20smile
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 14:34
Мене ми е битно да ме сака и да ме почитува, за се друго к*р ме боли LOLLOLLOL
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Jelena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jelena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 15:21

Tocno e deka ljubovta ne znae za granici...bogati, siromasni, razlicna nacijonalnost, starosna granica...meguto jas licno ne bi mozela da si dozvolam da bidam vo vrska so licnost od razlicna nacionalnost. Samata vrska a podocna i brak nosi so sebe  dovolno problemi...a razlicnata nacionalna pripadnost ke bide samo dodaten zar i pricina za poveke raspravii. Koga sme mladi...sve e wow, interesno, novo, zabraneto...no vo brak ne e isto...koga ke dojde red na pokolenie...deca...e togas nastanuvaat vistinskite problemi i osuduvanja od strana na okolinata...koj sto samo ke ja oteznuvaat i onaka teskata situacija.

Pred da se zapocne stabilna vrska so licnost od druga nacija...treba prvo da se zaprasame dali nie stvarno bi se zrtvuvale za taa vrska i cvrsto sprotistavile na osuduvanjata na okolinata.

Ovde kade sto sum momentalno vo usa, moja poznanicka pred 1 mesec se zema so crnec...i mozete da zamislite...nikoj od nejzinit ne bese na svadba, zasekogas se otkazaa od nejze, toa bese stvarno bolnoCry, megutoa sekoj sam si ja bira svojata idnina.....

Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2006 во 23:58
Originally posted by Jelena Jelena напиша:

Tocno e deka ljubovta ne znae za granici...bogati, siromasni, razlicna nacijonalnost, starosna granica...meguto jas licno ne bi mozela da si dozvolam da bidam vo vrska so licnost od razlicna nacionalnost. Samata vrska a podocna i brak nosi so sebe  dovolno problemi...a razlicnata nacionalna pripadnost ke bide samo dodaten zar i pricina za poveke raspravii. Koga sme mladi...sve e wow, interesno, novo, zabraneto...no vo brak ne e isto...koga ke dojde red na pokolenie...deca...e togas nastanuvaat vistinskite problemi i osuduvanja od strana na okolinata...koj sto samo ke ja oteznuvaat i onaka teskata situacija.

Pred da se zapocne stabilna vrska so licnost od druga nacija...treba prvo da se zaprasame dali nie stvarno bi se zrtvuvale za taa vrska i cvrsto sprotistavile na osuduvanjata na okolinata.

Ovde kade sto sum momentalno vo usa, moja poznanicka pred 1 mesec se zema so crnec...i mozete da zamislite...nikoj od nejzinit ne bese na svadba, zasekogas se otkazaa od nejze, toa bese stvarno bolnoCry, megutoa sekoj sam si ja bira svojata idnina.....

 
а зошто се откажала фамилијата од неа? бидејки се омажила со црнец?
а дали  фамилијата на црнецот се откажала од него затоа што се оженил со бела?
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 00:01
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

[QUOTE=Jelena]

Tocno e deka ljubovta ne znae za granici...bogati, siromasni, razlicna nacijonalnost, starosna granica...meguto jas licno ne bi mozela da si dozvolam da bidam vo vrska so licnost od razlicna nacionalnost. Samata vrska a podocna i brak nosi so sebe  dovolno problemi...a razlicnata nacionalna pripadnost ke bide samo dodaten zar i pricina za poveke raspravii.

Koga sme mladi...sve e wow, interesno, novo, zabraneto...no vo brak ne e isto...koga ke dojde red na pokolenie...deca...
 
познавам мноооогу парови од најразлични националности кои се во долгогодишни бракови, имаат деца и најнормален фамилијарен живот.
 
 
 
 
e togas nastanuvaat vistinskite problemi i osuduvanja od strana na okolinata...koj sto samo ke ja oteznuvaat i onaka teskata situacija.
 
каква врска има околината со ТЕБЕ и ТВОЈОТ живот?

Pred da se zapocne stabilna vrska so licnost od druga nacija...treba prvo da se zaprasame dali nie stvarno bi se zrtvuvale za taa vrska i cvrsto sprotistavile na osuduvanjata na okolinata.

Ovde kade sto sum momentalno vo usa, moja poznanicka pred 1 mesec se zema so crnec...i mozete da zamislite...nikoj od nejzinit ne bese na svadba, zasekogas se otkazaa od nejze, toa bese stvarno bolnoCry, megutoa sekoj sam si ja bira svojata idnina.....

 


Изменето од chuchuliga - 07.Ноември.2006 во 00:04
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2006 во 22:18
Shtom se zasakale nebile bash razlichniBig%20smile
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2006 во 13:23
Ljubovta ne gi gleda godinite,no pret se netreba da se dozvoli crseto da go nadvladee razumot,vo vakvi slucai ako go slusas srceto sto ti veli a ne razumot mozes da se zaebes i otides predaleku ,nemozes sekogas da go sledis srceto ,nekogas pred da odis negde ostavi go doma i bidi umen-umna za da ne si naneses problemi ....
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
ksenija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ksenija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2006 во 19:40
STO BI NAPRAVILE VIE AKO VASIOT DECKO E OD RAZLICNA VERA A VASITE RODITELI STROGO GO ZABRANUVAAT TOA,A SEPAK VIE GO SAKATE SILNO I STE PODGOTVENI DA NAPRAVITE SE ZA DA STE ZAEDNO! VE MOLAM ITNO ZA POMOSCryCryCryCryCryCryCryExclamation
kseni4ka
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.