IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов помеѓу "различни"!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов помеѓу "различни"!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 19>
Автор
Порака Обратен редослед
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Љубов помеѓу "различни"!
    Испратена: 24.Јануари.2019 во 23:43
https://m.youtube.com/watch?v=1y0Lb6rmwjs
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2019 во 23:19
Имам другарка  во Дубаи мажена за црнец
другарка во Франција за мелез, во Чикаго за мексиканец
и другарка во Швајцарија за германец
Сите  велат дека одлично функционираат...
додуша сега така и изгледаат

Јас можеби сум со предрасуди, ама со мој човек Македонец
секаде би можела да  живеамљубов


Поинаку мислам дека  не би ...не знам
Кон врв
Maciii1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maciii1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2015 во 19:31
Imam 17 inace taka mi e napraeno inace vo pravo si i jas toa mu go kazav nego mu rekov deka ako me ceni ke me ceni takva kako sto sum sega takva i da bidam ako se smenam deka ke bidam potpolno druga licnost so on ne ja poznava :3
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 14:02
Затоа јас викам најдобро е да си атеист, прво имаш избор од сите можни нации за партнер,
второ тешко дека ќе наидеш на такви вжештени глави помеѓу атеистите...

Изменето од LiDivio - 29.Јануари.2015 во 14:03
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 12:50
Љубовта е љубов.
Прво, многу важно прашање е колку години имаш? Немаш напишано, на профилот ти стои 19, што не значи дека мора да е точно.
Познавам неколку мешани бракови и сите си го задржале своето име, додуша овие со албанци, но сепак.

Тоа што тој ти го прави е еден вид на уцена. Ако опстоиме и те земам, мораш името да си го смениш. Ајде да не..
Љубовта е љубов деца, љубовта не познава имиња, религии и други глупости. Ако те сака ќе те сака и како Рајна и како Хатиџе. 
Ни на крај памет да не ти е таква глупост. 
Ако инсистира, не е последниот маж на светов. Најди си друг. Сигурно ќе те цени повеќе од овој. Барем ќе бидеш ти, онаа што си. Не некоја без идентитет...

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Maciii1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maciii1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 12:38
Neznam sto da pravam sea za sea ke bide vrska samo za ponatakaj treba da se razmisli dobro ama neznam ako treba da kazam na moite neznam kako da pocnam on slobodno na negovite si vika si praam so zenskami muabet i se
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 01:17
Imav edna prijatelka vo ist slucaj.....Site bajki padnaa vo voda,se preselija vo Turcija deteto se vika Onur,ona se oddaleci so nejzinite,toj si gi ispolni negovite baranja.
iskreno sega se kae.....razmisli
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Maciii1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maciii1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2015 во 00:16
Gabriela znaci toj vika deka me saka i se mi pokazuva ama nekogas neznam .. ne custvuvam kako da e taka poradi toa so negovite nalagale .. ama mislam deka e rano da mislime za toa seuste deka sme u teenage godini mu rekov da tece vrskata dodeka tece pa koga ke bideme malce postari ke razmisluvame za toa i deka zivotot neznae so ni nosi a majkami me sovetuvase kako i da e ako te saka ke te saka kakva sto si i nema da ti bara da menjas vera makar kolku i da trebalo
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 23:46
Што да ти пишиме, како да ти помогнеме кога сама убаво се си напишала.
Не е потребно само ти да го сакаш, туку и тој тебе.

Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Maciii1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maciii1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 23:31
Jas sum vo vrska nekolku meseci so turcin jas sum hristijanka i se e okej romanticen i slicno duri kaj nego doma znaat deka sme zaedno so majkamu imam praveno muabet i vikaat da si ja zememe ama jas celo vreme mu kazuvam deka moite ne bi ja podrzhale taa ljubov osobeno tatkomi e mnogu protiv takvite vrski se mu smeta sto se raboti za druga religija neznam zosto majkami znae za nas saka jas da sum srekna ama tatkomi bi se odkazal od mene ako doznae i mozam da zavrsham na ulica a od druga strana on napnuva ako nesto opstoime zaedno da go smenam imeto muslimansko da stavam a jas nesakam da se menjam iako go sakam premnogu i nesakam da go izgubam on mi vika jas i da ne baram da smenis ime moite bi barale neznam kade drugo da se obratam i vika koga nesakas ke mora ponatakaj da se razdelime ti da baras drug jas da baram druga i probuvam na sekoj nacin da mu kazam deka ne e se u toa ako ima ljubov jas ne mu baram da se promeni mene mi cini takov kako sto e od edna strana i da ne se smeni moite bi bile protiv mene tatkomi babi dedovci rodnini majkami mislam deka sekad e ednostavna so me razbira... pomagajte mi go sakam premnogu nesakam da go izgubam jas i go postuvam i se kakov sto e ama on za naprimer ako saka povise od vrska ponatakaj brak so mene ke bara da se smenam a toa nema da moze da se sluci oti moite bi se odkazale od mene a ne go sakam toa a vo sprotivno toa ako ne go napravam mozam da go izgubam a ne go sakam toa
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2013 во 14:12
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

fala vi devojki za poddrskata i ke se obidam da ja zadrzam vrskata sto j aimam so toa momce , a sto ke se slucuva ponatamu ke vi pisuvam vo forumot 

lele Mindy sto bidna od ovaa tvoja vrskaтрепкање...od 2006изненадување
vivi
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2013 во 15:10
Ангел и сирена, едниот лета, другата плива - ниеден не може да преживее во нивниот свет такви какви се, што значи ангелот ќе мора да научи да плива голема насмевка
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2013 во 23:11
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2013 во 18:25
Таа вели дека тој е чувствителен, нежен и полн со разбирање. Помислив дека најверојатно излегува со Владиката или со Папата голема насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.