IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Ваша поезија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваша поезија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 146>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 09:59
ЉУБОВ

Таа: Ти си љубов моја ангел мој... сродна душа моја живот мој... Знаеш колку те љубам нели?

Тој: Знам. До најоддалечената ѕвездичка. Знаеш што ќе направам? Ќе ти ја донесам и ќе ти ја ставам во срцето. Знаеш дека е џабе нели? Знаеш и зошто нели? Зашто ти си најсјајна ѕвезда во мојот Универзум.

Таа: Tи си срека моја живот мој сонце мое патоказ кон мојот пат светлина на мојата душа..

Тој: Ти си песна на мојот живот. Ќе те пејам додека дишам. Ти си здив кој ми дава живот. Ќе те вдишувам додека ми чука срцето. Ти си моето срце. Нежно те положив во моите гради и те чувам како најскапо нешто во животот

Таа: Убавино моја која живот и надеж ми даруваш мисла над мислите љубов моја неизмерна срце кое чука само за те*е душа која дише само за те*е.

Тој: Те побарав меѓу цвеќињата, но не те најдов таму. Преубава си за нив. Поубава и од кринот. Мислев дека си морска риба од најтемните длабочини. Погледнав, но ни одблиску немаше ниту една како те*е. Тогаш погледнав на небото и те видов меѓу ангелите. Не ми беше тешко да те препознаам. Немаше ниту еден сличен на те*е. Ти беше сјајот на Не*есниот Престол со својата убавина.

Таа: Со што ли заслужив таква убавина да ми ласка, со што ли заслужив таква светлина да ме сјае, со што ли заслужив таква неизмерна љубов како што ангелите само љубат?

Тој: а дали јас, најнедостојниот за љубов ја заслужив твојата љубов? Дали заслужив да допрам до твоето срце полно со љубовна жар, големо колку Универзумот?

Таа: Светлино моја само ти и никој друг не го заслужува моето срце кое бескрајно те љуби. Звездо моја сјајна која само за мене светиш.

Тој: Tи која ми се случуваш си нешто прекрасно да те има некој. Многу би сакал секој да е среќен колку што сум јас што те имам.

Таа: Нашата љубов неизмерна и сродна е напишана мегу облаците запишана мегу звездите благословена од боговите просветлена од светците.

Тој: Дали си свесна дека никогаш нема да најдам толку... совршена личност како те*е. Колку повеќе минува времето сфаќам дека ќе треба да запознаам двојно подобра од те*е за да те сакам помалку. Колку повеќе минува времето сфаќам дека нема да најдам ниту пола од те*е. Искрено.

Таа: Не убавино моја, светлино моја љубов моја. Немој така да размилсуваш секој со својата убавина секој со своето срце. Оној момент кога ќе ти дојде судената кога ќе ја погледнеш ќе имаш љубов и за неа љубов моја чиста искрена. Без да се трудиш. Мојата љубов ја доби чисто спонтано без предрасуди без патење, зар треба да ја бараш светлината која сама ке ти слета како голуб на рака.

Тој: Те сакам

Таа: И јас те сакам љубов моја колку што има песок во пустините, капки во морињата, звезди на небото љубов во душата.

Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 10:07
браво Нате. Алал да ти е за инспирацијата? А кој е овој што го сакаш толку многу и што те сака толку многу?
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 10:09
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

браво Нате. Алал да ти е за инспирацијата? А кој е овој што го сакаш толку многу и што те сака толку многу?

Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 11:09
ти си била заљубена моја мила? Прекрасно
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
leontina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leontina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 14:59

kisssssssssssssssssssssssssssssssssssWinkTongue

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 08:32
Originally posted by Slardar Slardar напиша:


Originally posted by natalija natalija напиша:

ЉУБОВ



од каде ти е ова?


Зашто ме прашуваш? Ти се допадна?
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 08:35
Originally posted by natalija natalija напиша:

Originally posted by Slardar Slardar напиша:


Originally posted by natalija natalija напиша:

ЉУБОВ



од каде ти е ова?


Зашто ме прашуваш? Ти се допадна?
најверојатно се мисли од каде си го препишала ова.
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 08:38
Љубов, ах

Прекрасен разговор
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2006 во 16:25

Besneam vo sopstvenoto telo...

Sakam da poletam...

A se okolu mene e zatvoreno...

Sedam sama...~ekam...~ekam da izbegam

Me gu{i vozduhot ovde

Milion pogledi me gledaat zbuneto

Vra}am so potsmev...

Vremeto leta...a mene samo me dopira...

Kade bega?

Sakam i jas da izbegam zaedno so vremeto...

Ova ne e mojot svet...`iveam vo fantaziite na mojata misla

Sakam da poletam, da izbegam podaleku

Od svetot koj ne e moj...

Dali vremeto bega vo mojot svet?

Dali }e ja dopram sre}ata vo mojot svet?

Sakam da izbegam vo mojot svet

Kolku e dale~en mojot svet...

Sakam da stignam do nego...

Me gu{at pogledite, me gu{i sekojdnevieto...

Besneam vo sopstvenoto telo...



Изменето од Alekta
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2006 во 12:37

Вечер, месечина
Ведро небо, ѕвезди
Улица, куќа
Соба, камин
кревет, две фигури
две раце, две нозе
еден јазик
женска нежност, машка грубост
тивка интима, нежен огин
жешка вечер

Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2006 во 12:56
Разговорот љубов е мој личен и персонален разговор не е препишан него е напишан од душа како што течеше самиот моабет
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2006 во 15:41
Вечерва пред да си легнеш
забележи ја црвената боја на зајдисонцето
која ќе ја помешам со ведрото вечерно небо
само за те*е!
И почувствувај го допирот на нежното ветре
кое ќе го пратам за да те погали
наместо мене!

Вечерва пред да и го предаде престолот
Сонцето на Месечината
и пред да засјаат ѕвездите на хоризонтот,
погледни ја мојата слика
која љубоморно ја чуваш
во џебот на твојата кошула
таму некаде до срцето,
за да ме мислиш пред да заспиеш
за да ме сонуваш кога ќе заспиеш!
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
октокот Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај октокот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 01:50
ej blue a da izdademe zbirka zaedno
еднорогот
Кон врв
октокот Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај октокот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2006 во 01:59

znaev deka ke zamines,

te vidov povtorno i se pokajav vo sonot.

se udaviv vo poslednite neprolieni solzi

i opijaniv od tvojata ubavina,

bev izguben.

znaev deka ke zamines no

ne znaev kade?

me smirija senkite za da

ne lutam naokolu,

uste sum izguben i ne mozam

da go najdam patot sto ke me odvede daleku

od pomislata za tebe.

 

еднорогот
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 146>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,223 секунди.