Испечати | Затвори го прозорот

Ваша поезија

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Уметност , култура и традиција
Опис на форумот: Литература, театар, сликарство, дијалекти...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2665
Датум на принтање: 20.Март.2019 во 03:49
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Ваша поезија
Постирано од: blue
Наслов: Ваша поезија
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 11:39
Бидејќи верувам дека во секој од нас се крие поет.....Ве поканувам да ја споделите на форумот вашата поезијаКоментари:
Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 11:56

Песнава им ја посветувам на сите припаднички на понежниот пол на форумов. Посебно на blue зашто ја отвори темава, на Natalija зашто одлепувам секогаш кога ќе помислам на неа и на мојата љубов Leontina

Побарај ме

Побарај ме кога ќе ти треба сон
јас ќе бидам твојата топла покривка
Побарај ме кога ќе си жедна
моето име Еликсир
Побарај ме кога ќе те задуши животот
јас ќе ти бидам здив со сладок животоносен мирис

Кога сите ќе те остават побарај ме, јас нема да те заборавам
Кога сите надежи ќе згаснат побарај ме на небото, јас сум ѕвездата Деница, твојата водилка, сјајна подеднакво и во денот и во ноќта
Кога ќе нема излез од сивилото на животот јас ќе бидам твојата врата

Јас сум духот кој оди
Јас сум водата без форма
Јас сум флуидот чие присуство ја полни душата

Побарај ме
Кога ќе ти треба рамо на кое сакаш да му ги истуриш солзите
Кога ќе ти треба снага која силно ќе ја грабнеш и ќе и’ ги зариеш ноктите од преголема желба по оној кој живее внатре во неа
Кога ќе ти треба некој да те сослуша

Побарај ме кога ќе ти треба пријател
Побарај ме кога ќе ти треба душа
Побарај ме кога ќе ти треба љубов-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: blue
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 11:59

ммм....благодарност Парвославие, ти си решил да не стопиш од нежност денес....Постирано од: natalija
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 12:17

Срце мило си ти

-------------


Постирано од: joki
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 12:47

wow православие...немам зборови...прекрасно...

...а едно прашање...дали можит да е малку насилна поезијата...сепак е поезија, али не ваква нежна...убава како православие...сепак е моја...ако може...ке ви ја презентирам мојата поетска крф...која безмилосно ми ги мачи вените...-------------
Точачиња.


Постирано од: blue
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 13:05
можееееееее, ајде јоки нестрплива сум да прочитам!!!!!


Постирано од: joki
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 13:17

вакаааааааа....прво една моја песна...не е насилна ...спротивно...многу е емотивна...барем за мене...

ПУСТИНА

Секој отиде по својот пат

и останав сама среде оваа пустелија

сама со мојата пуста душа

со моето пусто срце.

Зар никој не сфаќа дека ова ме убива

монотоноста на животот

монотоноста на луѓето

монотоноста на општеството!!!

Чекам само малку дожд

да го врати животот во моето остарено срце

во мојот опаднат дух

во мојата душевна пустина

душевна пустина која ги дразни моите очи со својот песок

ги силува моите уши со својата глувост,

го лади моето срце со сета своја жежтина.-------------
Точачиња.


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 13:20

Кој чека, ќе дочека

Прекрасно кажано Joki-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: joki
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 13:22

In this world of violence

everything dye in silence

but our spirits will come back

and will take all that you fake

 

I like to see you falling

to drink you're cold blood

listen the vitches screaming

watching the victory of GOD-------------
Точачиња.


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 13:24
Originally posted by joki joki напиша:

Чекам само малку дождда нас залије
грехе наше да опере све
чекам небоооо

ЛиС


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: joki
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 13:27
Originally posted by ivana ivana напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

Чекам само малку дождда нас залије
грехе наше да опере све
чекам небоооо

ЛиС

НЕ го знам продолжениево...али битно е да се дружиме-------------
Точачиња.


Постирано од: joki
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 13:30
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Кој чека, ќе дочека

Прекрасно кажано Joki

фала, баш ме охрабри...

толку ми дозволува 15 гидишното искуство од животот...ко ке пораснам...ке се подобрам малку...ветувам-------------
Точачиња.


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 13:31
Originally posted by joki joki напиша:

Originally posted by ivana ivana напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

Чекам само малку дождда нас залије
грехе наше да опере све
чекам небоооо

ЛиС

НЕ го знам продолжениево...али битно е да се дружимеЛеб и Сол е ова
сакаш уште да ти пеам
прекрасни стихови се!!!!!!!!!!


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: joki
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 13:33
да да  да ...дај да научам нешто...трупче сум...

-------------
Точачиња.


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 16:09
She love me,
I love her.
She love me not,
I love her not.
Then again,
she love me,
I love her.
Circle is life
and life is circle.
Words are only
things we throw
in between.
In the circle
where from
fire heat up
our ego.


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 16:24
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Песнава им ја посветувам на сите припаднички на понежниот пол на форумов. Посебно на blue зашто ја отвори темава, на Natalija зашто одлепувам секогаш кога ќе помислам на неа и на мојата љубов Leontina

Побарај ме

Побарај ме кога ќе ти треба сон
јас ќе бидам твојата топла покривка
Побарај ме кога ќе си жедна
моето име Еликсир
Побарај ме кога ќе те задуши животот
јас ќе ти бидам здив со сладок животоносен мирис

Кога сите ќе те остават побарај ме, јас нема да те заборавам
Кога сите надежи ќе згаснат побарај ме на небото, јас сум ѕвездата Деница, твојата водилка, сјајна подеднакво и во денот и во ноќта
Кога ќе нема излез од сивилото на животот јас ќе бидам твојата врата

Јас сум духот кој оди
Јас сум водата без форма
Јас сум флуидот чие присуство ја полни душата

Побарај ме
Кога ќе ти треба рамо на кое сакаш да му ги истуриш солзите
Кога ќе ти треба снага која силно ќе ја грабнеш и ќе и’ ги зариеш ноктите од преголема желба по оној кој живее внатре во неа
Кога ќе ти треба некој да те сослуша

Побарај ме кога ќе ти треба пријател
Побарај ме кога ќе ти треба душа
Побарај ме кога ќе ти треба љубов

ХАХАХАХАХАХ, БРАВО БРАТ АЛАЛ ДА ТИ Е А И blue,  И ТАМУ КОЈА БЕШЕ ДРУГА ШО ШИЗНУВАШ НА НЕА, ГЛЕДАЈТЕ СА ЧОЕКО ШО ПРАЈ ЗА ВАС, АЛАЛ ДА МУ Е-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: blue
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 19:33

еве нешто и од мене.....:

Кога од светот ќе остане само река

а од сонот ќе израсне небо

ќе проникнам чудно од невистинитото ништо

за да те измислам те*е, милион години од мене

и ќе ја исполнам темнината со зрак на пролетен пурпур......Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 23:45
Originally posted by joki joki напиша:

ПУСТИНА

Секој отиде по својот пат

и останав сама среде оваа пустелија

сама со мојата пуста душа

со моето пусто срце.

Зар никој не сфаќа дека ова ме убива

монотоноста на животот

монотоноста на луѓето

монотоноста на општеството!!!

Чекам само малку дожд

да го врати животот во моето остарено срце

во мојот опаднат дух

во мојата душевна пустина

душевна пустина која ги дразни моите очи со својот песок

ги силува моите уши со својата глувост,

го лади моето срце со сета своја жежтина.

wow joki bravo

ama ne si praj takvi filmoj  -------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 23:48
nekoj rece dobar den
ajde boze neka e
neka veter odnese
losoto custvo od mene
i jas da recam dobar den
nekoj da se nasmee
neka sonce ogree
devojka da zapee
nekoj rece dobar den

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: joki
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 23:53
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

ПУСТИНА

Секој отиде по својот пат

и останав сама среде оваа пустелија

сама со мојата пуста душа

со моето пусто срце.

Зар никој не сфаќа дека ова ме убива

монотоноста на животот

монотоноста на луѓето

монотоноста на општеството!!!

Чекам само малку дожд

да го врати животот во моето остарено срце

во мојот опаднат дух

во мојата душевна пустина

душевна пустина која ги дразни моите очи со својот песок

ги силува моите уши со својата глувост,

го лади моето срце со сета своја жежтина.

wow joki bravo

ama ne si praj takvi filmoj  

па во депресивни моменти е пишана песната...али се надевам дека немат појќе да се филмам...ви оставам те*е со карнејшн тие работи...-------------
Точачиња.


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 16.Јануари.2006 во 23:59

Spomeni...

Kopne`...

Nostalgija...

Minuva vremeto, bega, ne se vra}a.

Ostanuvaat samo spomeni i kopne`ot da se vratat.

Nostalgija...mi ja kine du{ata,

kako grutka bolka mi gori vo gradite.

^ekam da se vratat denovite,

a niv gi nosi veterot,

gi nosi daleku.

Spomeni...

Glasno {epotat vo ti{inata,

bledo zra~at vo mrakot,

besneat vo mene.

Kopne`...

Solza... pak solza

edinstveno ostanuva kopne`ot da se vratat.

Nostalgija...

ponekoga{ posakuvam da zaminam so vremeto,

da zaminam vo dene{niov den, a so utre{niot

da bidam zaboravena.

Sakam sa se vratam,

da se vratam vo nepovratot.-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 00:00

btw pesnava gore e taka od poodamna.....imat edno  2-3 godini.....

abe so da pravam i mene takov mi bese filmot...-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: joki
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 00:02
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Spomeni...

Kopne`...

Nostalgija...

Minuva vremeto, bega, ne se vra}a.

Ostanuvaat samo spomeni i kopne`ot da se vratat.

Nostalgija...mi ja kine du{ata,

kako grutka bolka mi gori vo gradite.

^ekam da se vratat denovite,

a niv gi nosi veterot,

gi nosi daleku.

Spomeni...

Glasno {epotat vo ti{inata,

bledo zra~at vo mrakot,

besneat vo mene.

Kopne`...

Solza... pak solza

edinstveno ostanuva kopne`ot da se vratat.

Nostalgija...

ponekoga{ posakuvam da zaminam so vremeto,

da zaminam vo dene{niov den, a so utre{niot

da bidam zaboravena.

Sakam sa se vratam,

da se vratam vo nepovratot.

WOW денес само убајни слушам...немам зборој...алал да ти е моме...-------------
Точачиња.


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 00:06
Originally posted by joki joki напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Spomeni...

Kopne`...

Nostalgija...

Minuva vremeto, bega, ne se vra}a.

Ostanuvaat samo spomeni i kopne`ot da se vratat.

Nostalgija...mi ja kine du{ata,

kako grutka bolka mi gori vo gradite.

^ekam da se vratat denovite,

a niv gi nosi veterot,

gi nosi daleku.

Spomeni...

Glasno {epotat vo ti{inata,

bledo zra~at vo mrakot,

besneat vo mene.

Kopne`...

Solza... pak solza

edinstveno ostanuva kopne`ot da se vratat.

Nostalgija...

ponekoga{ posakuvam da zaminam so vremeto,

da zaminam vo dene{niov den, a so utre{niot

da bidam zaboravena.

Sakam sa se vratam,

da se vratam vo nepovratot.

WOW денес само убајни слушам...немам зборој...алал да ти е моме...

joki kazi so ubo pisam a????? kazi!!!   

e stvarno alal da mi e....-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: joki
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 00:16

стварно значит алал да ти е...нарцис еден

се зафркавам...феноменална си...човече-------------
Точачиња.


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 00:59
Originally posted by joki joki напиша:

стварно значит алал да ти е...нарцис еден

се зафркавам...феноменална си...човече

joki pocnav da pocrvenuvam.....

kje me inspiriras da napisam pesna za mojata ljubov kon....samata sebe.....  - se zafrkavam...   -------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: joki
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 02:39
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

стварно значит алал да ти е...нарцис еден

се зафркавам...феноменална си...човече

joki pocnav da pocrvenuvam.....

kje me inspiriras da napisam pesna za mojata ljubov kon....samata sebe.....  - se zafrkavam...   

ооооооо...те молам да напишиш песна ВЕЧНАТА ЉУБОВ КОН Се*еСИ ...од мене ке ја добијаш првата 5 ова полугодие...-------------
Точачиња.


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 12:21
Originally posted by joki joki напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

стварно значит алал да ти е...нарцис еден

се зафркавам...феноменална си...човече

joki pocnav da pocrvenuvam.....

kje me inspiriras da napisam pesna za mojata ljubov kon....samata sebe.....  - se zafrkavam...   

ооооооо...те молам да напишиш песна ВЕЧНАТА ЉУБОВ КОН Се*еСИ ...од мене ке ја добијаш првата 5 ова полугодие...

   da da sekako.....

ako pocnam takva pesna nema nikoas da ja zavrsam....poso nema dovolno zborovi da se opisam sebesi....-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: октокот
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 12:33
alekta super si,izgleda poveke vreme ke i posvetam na temava

-------------
еднорогот


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 17:10

Originally posted by октокот октокот напиша:

alekta super si,izgleda poveke vreme ke i posvetam na temava

 

 -------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 19:44

ПИЛЕТООО МИ ПЕЕЕЕЈЕЕ...

РАНО НА САБАЈЛЕЕ.ЕЕЕЕ.... (х2)

РАНО ПРЕД ЗОРИ...... {ШО Е ПИЛЕТО? НААААААА ЏОА КОБРА)

ПА МИ ЈА БУДИ МЛАДАТА НЕВЕСТА..... (ШО ИМА ДА ЈА БУДИ, ШО ЧЕ И РАБОТЕ? СЕ ЗНАЕ ШО ЧЕ И РАБОТЕ)

И СА ШО Е ПИЛЕТО?-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: октокот
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 20:05

Vo zaboravot,na tvojot lik

ja vidov svetlinata kako

gi broi zvezdite.

I togas se zaprasav,

zosto mi izbega sonot-------------
еднорогот


Постирано од: blue
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 20:06
ova tvoja li e poezija corporal?


Постирано од: blue
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 20:22
Originally posted by îêòîêîò îêòîêîò напиша:

Vo zaboravot,na tvojot lik

ja vidov svetlinata kako

gi broi zvezdite.

I togas se zaprasav,

zosto mi izbega sonot

mmmm.....volsebno


Постирано од: blue
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 22:25

На твоите уморни капаци лежи смртта,

по кој знае кој пат подигрувајќи си со твоите мисли,

шепотејќи тивко клетва за твојата крв....

истоштеност во твоите коски,

неподвижна фигура - полумртво тело, затруена душа.

Патетичен обид за спас - немоќност, пораз, тишина... шум, чекори, совршен мрак... и воздишки......но сепак тишина - сон или реалност?

И молитва, молитва за крај, молитва за милост, надеж за зрак, рака и ден.Постирано од: sentry
Датум на внесување: 17.Јануари.2006 во 23:06

Денес и е 18-ти роденден

Младо девојче, во летно расположение
под маичето, перфектни брадавичиња
памучно миниче, ветре го поткрева...
Ноџињата цврсти и нежни
се слеваат во најубава линија
на најдоброто газе во околијава.
Розеви сандалки со штиклиња
чорапчиња до зглопчиња со дезен на бело
...роденден слави

Вечерта...По роденденската забава...
Ја џитнав на кревет, душек јак
-еве ти го к*ров, у уста земи го пак!
и пљукнав у пусе, чврги по клиторис мал
почела је да виче, и го уфурав бе абдал
пуса јој је била риџа, а фризура плава
моји јој се к*рац свиџа, го стаа у глава у глава
пинбал, доги стајл, цициња и џапам
к*ров порцелански емајл, ја лапам, аха, лапам
Одозгора се качи, јахачица луда
пусенцето ултра и лачи, се стврднаа муда...
На крај се укочи.
Ја си отидов дома.
Среќно укочуење на роденденот-------------
elite sentinel


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 18.Јануари.2006 во 00:51

Originally posted by blue blue напиша:

ova tvoja li e poezija corporal?

ЛИЧНО МОЈА АЛИ ИНТЕРПРЕТИРАНА ОД ЦАЦКО!-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: White Eagle
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 00:21
Се двоумам дали да напишам стихозбирка

-------------
Ако ти е лошо ич не се грижи,утре ќе биде полошо.

Ако си среќен ич не се сеќирај,ќе помине.


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 00:58

напиши брат, ке те финансираме ние од форумот

хахахахахахахаха-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: White Eagle
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 01:05

Леле васка леле

Леле што ми напрај

срцето ми го зароби

очите ми ги затвори и и

ушите ми ги затна а а

 

   Поке не пшам дури не ме финансира форумов-------------
Ако ти е лошо ич не се грижи,утре ќе биде полошо.

Ако си среќен ич не се сеќирај,ќе помине.


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 01:06

хехеехехе важи

 

 ЦРНА КРАВА БЕЛО МЛЕКО

ЈЕР ТО СУДБИНА АЛИ ЖИВОТА

АХ, МОЈА ЈЕДИНА

ЈЕДИНА МОЈА ЉУБАВИ-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: joki
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 04:28
Originally posted by White Eagle White Eagle напиша:

Леле васка леле

Леле што ми напрај

срцето ми го зароби

очите ми ги затвори и и

ушите ми ги затна а а

 

   Поке не пшам дури не ме финансира форумов

со шо ти ги затна ушите????!!! со вазелин????!!!!!!-------------
Точачиња.


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 09:59
ЉУБОВ

Таа: Ти си љубов моја ангел мој... сродна душа моја живот мој... Знаеш колку те љубам нели?

Тој: Знам. До најоддалечената ѕвездичка. Знаеш што ќе направам? Ќе ти ја донесам и ќе ти ја ставам во срцето. Знаеш дека е џабе нели? Знаеш и зошто нели? Зашто ти си најсјајна ѕвезда во мојот Универзум.

Таа: Tи си срека моја живот мој сонце мое патоказ кон мојот пат светлина на мојата душа..

Тој: Ти си песна на мојот живот. Ќе те пејам додека дишам. Ти си здив кој ми дава живот. Ќе те вдишувам додека ми чука срцето. Ти си моето срце. Нежно те положив во моите гради и те чувам како најскапо нешто во животот

Таа: Убавино моја која живот и надеж ми даруваш мисла над мислите љубов моја неизмерна срце кое чука само за те*е душа која дише само за те*е.

Тој: Те побарав меѓу цвеќињата, но не те најдов таму. Преубава си за нив. Поубава и од кринот. Мислев дека си морска риба од најтемните длабочини. Погледнав, но ни одблиску немаше ниту една како те*е. Тогаш погледнав на небото и те видов меѓу ангелите. Не ми беше тешко да те препознаам. Немаше ниту еден сличен на те*е. Ти беше сјајот на Не*есниот Престол со својата убавина.

Таа: Со што ли заслужив таква убавина да ми ласка, со што ли заслужив таква светлина да ме сјае, со што ли заслужив таква неизмерна љубов како што ангелите само љубат?

Тој: а дали јас, најнедостојниот за љубов ја заслужив твојата љубов? Дали заслужив да допрам до твоето срце полно со љубовна жар, големо колку Универзумот?

Таа: Светлино моја само ти и никој друг не го заслужува моето срце кое бескрајно те љуби. Звездо моја сјајна која само за мене светиш.

Тој: Tи која ми се случуваш си нешто прекрасно да те има некој. Многу би сакал секој да е среќен колку што сум јас што те имам.

Таа: Нашата љубов неизмерна и сродна е напишана мегу облаците запишана мегу звездите благословена од боговите просветлена од светците.

Тој: Дали си свесна дека никогаш нема да најдам толку... совршена личност како те*е. Колку повеќе минува времето сфаќам дека ќе треба да запознаам двојно подобра од те*е за да те сакам помалку. Колку повеќе минува времето сфаќам дека нема да најдам ниту пола од те*е. Искрено.

Таа: Не убавино моја, светлино моја љубов моја. Немој така да размилсуваш секој со својата убавина секој со своето срце. Оној момент кога ќе ти дојде судената кога ќе ја погледнеш ќе имаш љубов и за неа љубов моја чиста искрена. Без да се трудиш. Мојата љубов ја доби чисто спонтано без предрасуди без патење, зар треба да ја бараш светлината која сама ке ти слета како голуб на рака.

Тој: Те сакам

Таа: И јас те сакам љубов моја колку што има песок во пустините, капки во морињата, звезди на небото љубов во душата.-------------


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 10:07
браво Нате. Алал да ти е за инспирацијата? А кој е овој што го сакаш толку многу и што те сака толку многу?

-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 10:09
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

браво Нате. Алал да ти е за инспирацијата? А кој е овој што го сакаш толку многу и што те сака толку многу?-------------


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 11:09
ти си била заљубена моја мила? Прекрасно

-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: leontina
Датум на внесување: 19.Јануари.2006 во 14:59

kisssssssssssssssssssssssssssssssssssWinkTongueПостирано од: natalija
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 08:32
Originally posted by Slardar Slardar напиша:


Originally posted by natalija natalija напиша:

ЉУБОВод каде ти е ова?


Зашто ме прашуваш? Ти се допадна?

-------------


Постирано од: kafka
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 08:35
Originally posted by natalija natalija напиша:

Originally posted by Slardar Slardar напиша:


Originally posted by natalija natalija напиша:

ЉУБОВод каде ти е ова?


Зашто ме прашуваш? Ти се допадна?
најверојатно се мисли од каде си го препишала ова.

-------------
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот


Постирано од: maja
Датум на внесување: 20.Јануари.2006 во 08:38
Љубов, ах

Прекрасен разговор

-------------


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 22.Јануари.2006 во 16:25

Besneam vo sopstvenoto telo...

Sakam da poletam...

A se okolu mene e zatvoreno...

Sedam sama...~ekam...~ekam da izbegam

Me gu{i vozduhot ovde

Milion pogledi me gledaat zbuneto

Vra}am so potsmev...

Vremeto leta...a mene samo me dopira...

Kade bega?

Sakam i jas da izbegam zaedno so vremeto...

Ova ne e mojot svet...`iveam vo fantaziite na mojata misla

Sakam da poletam, da izbegam podaleku

Od svetot koj ne e moj...

Dali vremeto bega vo mojot svet?

Dali }e ja dopram sre}ata vo mojot svet?

Sakam da izbegam vo mojot svet

Kolku e dale~en mojot svet...

Sakam da stignam do nego...

Me gu{at pogledite, me gu{i sekojdnevieto...

Besneam vo sopstvenoto telo...-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 27.Јануари.2006 во 12:37

Вечер, месечина
Ведро небо, ѕвезди
Улица, куќа
Соба, камин
кревет, две фигури
две раце, две нозе
еден јазик
женска нежност, машка грубост
тивка интима, нежен огин
жешка вечер-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 27.Јануари.2006 во 12:56
Разговорот љубов е мој личен и персонален разговор не е препишан него е напишан од душа како што течеше самиот моабет

-------------


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 02.Февруари.2006 во 15:41
Вечерва пред да си легнеш
забележи ја црвената боја на зајдисонцето
која ќе ја помешам со ведрото вечерно небо
само за те*е!
И почувствувај го допирот на нежното ветре
кое ќе го пратам за да те погали
наместо мене!

Вечерва пред да и го предаде престолот
Сонцето на Месечината
и пред да засјаат ѕвездите на хоризонтот,
погледни ја мојата слика
која љубоморно ја чуваш
во џебот на твојата кошула
таму некаде до срцето,
за да ме мислиш пред да заспиеш
за да ме сонуваш кога ќе заспиеш!

-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: октокот
Датум на внесување: 03.Февруари.2006 во 01:50
ej blue a da izdademe zbirka zaedno

-------------
еднорогот


Постирано од: октокот
Датум на внесување: 03.Февруари.2006 во 01:59

znaev deka ke zamines,

te vidov povtorno i se pokajav vo sonot.

se udaviv vo poslednite neprolieni solzi

i opijaniv od tvojata ubavina,

bev izguben.

znaev deka ke zamines no

ne znaev kade?

me smirija senkite za da

ne lutam naokolu,

uste sum izguben i ne mozam

da go najdam patot sto ke me odvede daleku

od pomislata za tebe.

 -------------
еднорогот


Постирано од: октокот
Датум на внесување: 03.Февруари.2006 во 02:03


-------------
еднорогот


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 09.Февруари.2006 во 23:26

Pogledot tvoj...izgleda{e zbuneto, a

Dlaboko vo sebe be{e sre}en.

Toj pogled me bara{e mene dlaboko zad maskata

so nasmevka {to ti ja poka`av.

Mo`ebi saka{e da me pra{a{ dali sum i jas

sre}na kako i ti. No odgovorot be{e mnogu jasen,

a pra{aweto }e izgleda{e glupavo,

pa duri i cini~no za mene.

Mo`ebi saka{e da ka`e{ deka ti tre*am.

No toa }e izgleda{e premnogu nerealno pa

duri i so`aluva~ki za mene.

Mo`ebi saka{e da me bakne{.

No toa }e be{e po~etok na dolga diskusija,

a vremeto ne dozvoluva{e.

[to i da naprave{e i {to i da re~e{e

}e be{e bolno,

a da ne naprave{e i da ne re~e{e ni{to

}e izgleda{e glupavo i za dvajcata.

Mora{e da me pregrne{...ti be{e potrebno,

a i mene. No vremeto be{e kratko.

Treba{e da prodol`i{ nekade, a i jas isto.

 -------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Cvekence
Датум на внесување: 10.Февруари.2006 во 22:28
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Pogledot tvoj...izgleda{e zbuneto, a

Dlaboko vo sebe be{e sre}en.

Toj pogled me bara{e mene dlaboko zad maskata

so nasmevka {to ti ja poka`av.

Mo`ebi saka{e da me pra{a{ dali sum i jas

sre}na kako i ti. No odgovorot be{e mnogu jasen,

a pra{aweto }e izgleda{e glupavo,

pa duri i cini~no za mene.

Mo`ebi saka{e da ka`e{ deka ti tre*am.

No toa }e izgleda{e premnogu nerealno pa

duri i so`aluva~ki za mene.

Mo`ebi saka{e da me bakne{.

No toa }e be{e po~etok na dolga diskusija,

a vremeto ne dozvoluva{e.

[to i da naprave{e i {to i da re~e{e

}e be{e bolno,

a da ne naprave{e i da ne re~e{e ni{to

}e izgleda{e glupavo i za dvajcata.

Mora{e da me pregrne{...ti be{e potrebno,

a i mene. No vremeto be{e kratko.

Treba{e da prodol`i{ nekade, a i jas isto.

 

неам зборови,алал да ти е-------------
respect my authoritaaa


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 11.Февруари.2006 во 00:27
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Pogledot tvoj...izgleda{e zbuneto, a

Dlaboko vo sebe be{e sre}en.

Toj pogled me bara{e mene dlaboko zad maskata

so nasmevka {to ti ja poka`av.

Mo`ebi saka{e da me pra{a{ dali sum i jas

sre}na kako i ti. No odgovorot be{e mnogu jasen,

a pra{aweto }e izgleda{e glupavo,

pa duri i cini~no za mene.

Mo`ebi saka{e da ka`e{ deka ti tre*am.

No toa }e izgleda{e premnogu nerealno pa

duri i so`aluva~ki za mene.

Mo`ebi saka{e da me bakne{.

No toa }e be{e po~etok na dolga diskusija,

a vremeto ne dozvoluva{e.

[to i da naprave{e i {to i da re~e{e

}e be{e bolno,

a da ne naprave{e i da ne re~e{e ni{to

}e izgleda{e glupavo i za dvajcata.

Mora{e da me pregrne{...ti be{e potrebno,

a i mene. No vremeto be{e kratko.

Treba{e da prodol`i{ nekade, a i jas isto.

 

íåàì çáîðîâè,àëà ;ë äà òè å

   fala mnogu!

 -------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: blue
Датум на внесување: 11.Февруари.2006 во 11:54

 

                     Ги гледаш ли моите стравови?...

                     Понекогаш твоите очи тајно ми зборуваат,

                     тие единствено го разбираат СИНИЛОТО

                     кое го издишувам.....

 

                     Го разбираш ли вкусот на моите усни?

                      велиш: не сум вкусил послатка горчина,

                     понасмевната тага и пожива смрт.Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 14:57

Pred mene million pati{ta...

mi se otvoraat million porti...

site vodat nekade daleku...

tolku daleku od mene...a tolku blisku

do mojot svet...

million pra{awa...vo glavata haos

a mene me vodi...sre}a...

Gi {iram krilata...sakam da letnam...

Gi dopiram oblacite...

Seu{te me vodi ona ~uvstvo na sre}a...

Milion boi...me dopiraat...jas seu{te letam

Baram ... ja baram qubovta...

Kojznae kakva e vo mojot svet...

Svet poln so iluzii,

svet koj e dale~en od realnosta

kojznae {to baram...

^ekam da stignam...

Vo mojot svet...

 -------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 14:58
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Pred mene million pati{ta...

mi se otvoraat million porti...

site vodat nekade daleku...

tolku daleku od mene...a tolku blisku

do mojot svet...

million pra{awa...vo glavata haos

a mene me vodi...sre}a...

Gi {iram krilata...sakam da letnam...

Gi dopiram oblacite...

Seu{te me vodi ona ~uvstvo na sre}a...

Milion boi...me dopiraat...jas seu{te letam

Baram ... ja baram qubovta...

Kojznae kakva e vo mojot svet...

Svet poln so iluzii,

svet koj e dale~en od realnosta

kojznae {to baram...

^ekam da stignam...

Vo mojot svet...

 

btw....ova e pisuvano na cas,....a jas na cas postojano si pisuvam pesni....iii poim nemam kako se vika....:)))) ama vazno sega ko ja azgleduvav tetratkata i ko ja citav pesnava svativ deeka e mnogu ubava....-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 15:00
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Pred mene million pati{ta...

mi se otvoraat million porti...

site vodat nekade daleku...

tolku daleku od mene...a tolku blisku

do mojot svet...

million pra{awa...vo glavata haos

a mene me vodi...sre}a...

Gi {iram krilata...sakam da letnam...

Gi dopiram oblacite...

Seu{te me vodi ona ~uvstvo na sre}a...

Milion boi...me dopiraat...jas seu{te letam

Baram ... ja baram qubovta...

Kojznae kakva e vo mojot svet...

Svet poln so iluzii,

svet koj e dale~en od realnosta

kojznae {to baram...

^ekam da stignam...

Vo mojot svet...

 

btw....ova e pisuvano na cas,....a jas na cas postojano si pisuvam pesni....iii poim nemam kako se vika....:)))) ama vazno sega ko ja azgleduvav tetratkata i ko ja citav pesnava svativ deeka e mnogu ubava....

i jas taka koga idev na skolo i imam eden kup pesni napisano ama neznam dali a gi spodelam a? 

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 15:01
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Pred mene million pati{ta...

mi se otvoraat million porti...

site vodat nekade daleku...

tolku daleku od mene...a tolku blisku

do mojot svet...

million pra{awa...vo glavata haos

a mene me vodi...sre}a...

Gi {iram krilata...sakam da letnam...

Gi dopiram oblacite...

Seu{te me vodi ona ~uvstvo na sre}a...

Milion boi...me dopiraat...jas seu{te letam

Baram ... ja baram qubovta...

Kojznae kakva e vo mojot svet...

Svet poln so iluzii,

svet koj e dale~en od realnosta

kojznae {to baram...

^ekam da stignam...

Vo mojot svet...

 

btw....ova e pisuvano na cas,....a jas na cas postojano si pisuvam pesni....iii poim nemam kako se vika....:)))) ama vazno sega ko ja azgleduvav tetratkata i ko ja citav pesnava svativ deeka e mnogu ubava....

i jas taka koga idev na skolo i imam eden kup pesni napisano ama neznam dali a gi spodelam a? 

DAAAAAAAAAAAAAAA !!!!! zaso da ne!?!?! da ne ti e sram????  ne be ajde...:))) stvarno napisi nesto so imas pisuvano....:)))) iako ne veruvam deka kje e podobro od moeto...  - se zezam.....  

aaaaaaajde Pharaoh!!!! PISI!!!!!!-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 15:04
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Pred mene million pati{ta...

mi se otvoraat million porti...

site vodat nekade daleku...

tolku daleku od mene...a tolku blisku

do mojot svet...

million pra{awa...vo glavata haos

a mene me vodi...sre}a...

Gi {iram krilata...sakam da letnam...

Gi dopiram oblacite...

Seu{te me vodi ona ~uvstvo na sre}a...

Milion boi...me dopiraat...jas seu{te letam

Baram ... ja baram qubovta...

Kojznae kakva e vo mojot svet...

Svet poln so iluzii,

svet koj e dale~en od realnosta

kojznae {to baram...

^ekam da stignam...

Vo mojot svet...

 

btw....ova e pisuvano na cas,....a jas na cas postojano si pisuvam pesni....iii poim nemam kako se vika....:)))) ama vazno sega ko ja azgleduvav tetratkata i ko ja citav pesnava svativ deeka e mnogu ubava....

i jas taka koga idev na skolo i imam eden kup pesni napisano ama neznam dali a gi spodelam a? 

DAAAAAAAAAAAAAAA !!!!! zaso da ne!?!?! da ne ti e sram????  ne be ajde...:))) stvarno napisi nesto so imas pisuvano....:)))) iako ne veruvam deka kje e podobro od moeto...  - se zezam.....  

aaaaaaajde Pharaoh!!!! PISI!!!!!!

E POSLE OVA STVARNO MI E SRAM A EDNAS IMAM PISANO AMA TOA BESE KOGA LJUBOVTA GO BUDI POETOT VO VAS ILI SLICNO TAKVA NEKOJA TEMA AMA GLEDAS TI NE SI VIDELA

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 15:25
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Pred mene million pati{ta...

mi se otvoraat million porti...

site vodat nekade daleku...

tolku daleku od mene...a tolku blisku

do mojot svet...

million pra{awa...vo glavata haos

a mene me vodi...sre}a...

Gi {iram krilata...sakam da letnam...

Gi dopiram oblacite...

Seu{te me vodi ona ~uvstvo na sre}a...

Milion boi...me dopiraat...jas seu{te letam

Baram ... ja baram qubovta...

Kojznae kakva e vo mojot svet...

Svet poln so iluzii,

svet koj e dale~en od realnosta

kojznae {to baram...

^ekam da stignam...

Vo mojot svet...

 

btw....ova e pisuvano na cas,....a jas na cas postojano si pisuvam pesni....iii poim nemam kako se vika....:)))) ama vazno sega ko ja azgleduvav tetratkata i ko ja citav pesnava svativ deeka e mnogu ubava....

i jas taka koga idev na skolo i imam eden kup pesni napisano ama neznam dali a gi spodelam a? 

DAAAAAAAAAAAAAAA !!!!! zaso da ne!?!?! da ne ti e sram????  ne be ajde...:))) stvarno napisi nesto so imas pisuvano....:)))) iako ne veruvam deka kje e podobro od moeto...  - se zezam.....  

aaaaaaajde Pharaoh!!!! PISI!!!!!!

E POSLE OVA STVARNO MI E SRAM A EDNAS IMAM PISANO AMA TOA BESE KOGA LJUBOVTA GO BUDI POETOT VO VAS ILI SLICNO TAKVA NEKOJA TEMA AMA GLEDAS TI NE SI VIDELA

abe vidov....:))) i uste se sekjavam deka si i go dal na ljubenata na 8mi mart ako ne se lazam...:)))) e sega...aj sega ne se srami i tuka napisi nesto...:)))

a btw na toa so go imas napisano na drugata tema ti imam dadeno i komentar....:)))-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 15:27
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Pred mene million pati{ta...

mi se otvoraat million porti...

site vodat nekade daleku...

tolku daleku od mene...a tolku blisku

do mojot svet...

million pra{awa...vo glavata haos

a mene me vodi...sre}a...

Gi {iram krilata...sakam da letnam...

Gi dopiram oblacite...

Seu{te me vodi ona ~uvstvo na sre}a...

Milion boi...me dopiraat...jas seu{te letam

Baram ... ja baram qubovta...

Kojznae kakva e vo mojot svet...

Svet poln so iluzii,

svet koj e dale~en od realnosta

kojznae {to baram...

^ekam da stignam...

Vo mojot svet...

 

btw....ova e pisuvano na cas,....a jas na cas postojano si pisuvam pesni....iii poim nemam kako se vika....:)))) ama vazno sega ko ja azgleduvav tetratkata i ko ja citav pesnava svativ deeka e mnogu ubava....

i jas taka koga idev na skolo i imam eden kup pesni napisano ama neznam dali a gi spodelam a? 

DAAAAAAAAAAAAAAA !!!!! zaso da ne!?!?! da ne ti e sram????  ne be ajde...:))) stvarno napisi nesto so imas pisuvano....:)))) iako ne veruvam deka kje e podobro od moeto...  - se zezam.....  

aaaaaaajde Pharaoh!!!! PISI!!!!!!

E POSLE OVA STVARNO MI E SRAM A EDNAS IMAM PISANO AMA TOA BESE KOGA LJUBOVTA GO BUDI POETOT VO VAS ILI SLICNO TAKVA NEKOJA TEMA AMA GLEDAS TI NE SI VIDELA

abe vidov....:))) i uste se sekjavam deka si i go dal na ljubenata na 8mi mart ako ne se lazam...:)))) e sega...aj sega ne se srami i tuka napisi nesto...:)))

a btw na toa so go imas napisano na drugata tema ti imam dadeno i komentar....:)))

daaaaaaaaaa kako be ne sum videl na koja strana e?

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 15:28
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Pred mene million pati{ta...

mi se otvoraat million porti...

site vodat nekade daleku...

tolku daleku od mene...a tolku blisku

do mojot svet...

million pra{awa...vo glavata haos

a mene me vodi...sre}a...

Gi {iram krilata...sakam da letnam...

Gi dopiram oblacite...

Seu{te me vodi ona ~uvstvo na sre}a...

Milion boi...me dopiraat...jas seu{te letam

Baram ... ja baram qubovta...

Kojznae kakva e vo mojot svet...

Svet poln so iluzii,

svet koj e dale~en od realnosta

kojznae {to baram...

^ekam da stignam...

Vo mojot svet...

 

btw....ova e pisuvano na cas,....a jas na cas postojano si pisuvam pesni....iii poim nemam kako se vika....:)))) ama vazno sega ko ja azgleduvav tetratkata i ko ja citav pesnava svativ deeka e mnogu ubava....

i jas taka koga idev na skolo i imam eden kup pesni napisano ama neznam dali a gi spodelam a? 

DAAAAAAAAAAAAAAA !!!!! zaso da ne!?!?! da ne ti e sram????  ne be ajde...:))) stvarno napisi nesto so imas pisuvano....:)))) iako ne veruvam deka kje e podobro od moeto...  - se zezam.....  

aaaaaaajde Pharaoh!!!! PISI!!!!!!

E POSLE OVA STVARNO MI E SRAM A EDNAS IMAM PISANO AMA TOA BESE KOGA LJUBOVTA GO BUDI POETOT VO VAS ILI SLICNO TAKVA NEKOJA TEMA AMA GLEDAS TI NE SI VIDELA

abe vidov....:))) i uste se sekjavam deka si i go dal na ljubenata na 8mi mart ako ne se lazam...:)))) e sega...aj sega ne se srami i tuka napisi nesto...:)))

a btw na toa so go imas napisano na drugata tema ti imam dadeno i komentar....:)))

daaaaaaaaaa kako be ne sum videl na koja strana e?

epa pobaraj kje najdis:))))

i aj ne se vadi sega pisi nesto i na ovaa tema....:))) 
btw jas sega odam vecer kje ti pisam LP:))) t.e. Izvestaj   -------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 15:35
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Pred mene million pati{ta...

mi se otvoraat million porti...

site vodat nekade daleku...

tolku daleku od mene...a tolku blisku

do mojot svet...

million pra{awa...vo glavata haos

a mene me vodi...sre}a...

Gi {iram krilata...sakam da letnam...

Gi dopiram oblacite...

Seu{te me vodi ona ~uvstvo na sre}a...

Milion boi...me dopiraat...jas seu{te letam

Baram ... ja baram qubovta...

Kojznae kakva e vo mojot svet...

Svet poln so iluzii,

svet koj e dale~en od realnosta

kojznae {to baram...

^ekam da stignam...

Vo mojot svet...

 

btw....ova e pisuvano na cas,....a jas na cas postojano si pisuvam pesni....iii poim nemam kako se vika....:)))) ama vazno sega ko ja azgleduvav tetratkata i ko ja citav pesnava svativ deeka e mnogu ubava....

i jas taka koga idev na skolo i imam eden kup pesni napisano ama neznam dali a gi spodelam a? 

DAAAAAAAAAAAAAAA !!!!! zaso da ne!?!?! da ne ti e sram????  ne be ajde...:))) stvarno napisi nesto so imas pisuvano....:)))) iako ne veruvam deka kje e podobro od moeto...  - se zezam.....  

aaaaaaajde Pharaoh!!!! PISI!!!!!!

E POSLE OVA STVARNO MI E SRAM A EDNAS IMAM PISANO AMA TOA BESE KOGA LJUBOVTA GO BUDI POETOT VO VAS ILI SLICNO TAKVA NEKOJA TEMA AMA GLEDAS TI NE SI VIDELA

abe vidov....:))) i uste se sekjavam deka si i go dal na ljubenata na 8mi mart ako ne se lazam...:)))) e sega...aj sega ne se srami i tuka napisi nesto...:)))

a btw na toa so go imas napisano na drugata tema ti imam dadeno i komentar....:)))

daaaaaaaaaa kako be ne sum videl na koja strana e?

epa pobaraj kje najdis:))))

i aj ne se vadi sega pisi nesto i na ovaa tema....:))) 
btw jas sega odam vecer kje ti pisam LP:))) t.e. Izvestaj   

epa ok eve edna mnogu stara sto ja napisav vo osmo odelenie togas koga baba ti ne mi bese nastavnickapovekje imavme za zadaca da napiseme pecalbarska pesna i jas napisav vaka

                              ПРОКОЛНАТО ВРЕМЕ

СТОЕЛ СТАРЕЦ НА ПОЛЕТО ПУСТО

ШТО НЕКОГАШ СО ЦАРЕВКА БИЛО ИСПОЛНЕТО ГУСТО

СТОЛ ТАКА ЗАНЕМЕН И ТАЖЕН

И СЕ ПОТСЕКАЛ НА ДЕНОТ ШТО ЗАНЕГО БИЛ ВАЖЕН

ЗА ДЕНОТ КОГА ОД ПАТ КАПНАЛ

ЗА ДЕНОТ КОГА НА ДОМАШНИОТ ПРАГ СТАПНАЛ

НО ЗАЛУДНО САМО ТРУД И МАКА

КОГА НЕ НАШОЛ НИКОГО ШТО САКАЛ

ЗАЛУДНО САМО МЛАДОСТА МУ МИНА

КОГА ОСАМЕНИТЕ УЛИЧКИ

ДУШАТА МУ ЈА КИНАТ

ГО КОЛНЕЛ ВРЕМЕТО СО НАЈСИЛНА КЛЕТВА

НО ЗАЛУДНО

НЕМУ МУ ОСТАНАЛ САЛ ЖИВОТ

КАКО ДОТРАЈАНА ВЕТВА-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 22:00

 wow!!! super e!!!  

i drug pat ne se srami!!!!-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 22:03
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

 wow!!! super e!!!  

i drug pat ne se srami!!!!

aha da me lazes

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 12.Февруари.2006 во 22:14
abe ne te lazam....ako ne mi bese ubava pesnata kje recev deka ne e ama poso mi e ubava ti vikam deka e....

-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: walker_girl
Датум на внесување: 10.Март.2006 во 23:27

Za mojot zivot

 

 

Mojot zivot e edna beskrajna pateka,

se dvizam po nea, a sepak nemozam da ja sfatam nejzinata smisla,

nemozam da gi otkrijam tajnite,

 dlabokite misterii,

 da otkrijam sto vsusnost e zivotot.

 Tuka ne sum samo jas tuka se: mislite, sonistata, iluziite na mnogu luge,

 jas sum samo zrno pesok vo pustina,

edno bezznacajno sustestvo na svetot,

 no ete sepak postojam,

 ostanuvam da ziveam i se nadevam.....

A zosto se nadevam?

Se nadevam za podobro utre!

No, sto e podobroto utre?

 Koga ke stanes i znaes deka minuva uste eden glupav den,

 uste eden mig od tvoeto postoewe

 i se nadevas povtorno da go docekas tvoeto utre.

I taka minuvaat kako vo son site novi denovi se dodeka eden den ne zgasne se!

Tvoite ambicii ke stanat realnost,

nema da bidat samo obicna mecta.

No, zosto, komu mu e potrebno toa?

Se zalazuvas samiot sebesi deka si gi dostignal svoite celi,

 se stremis kon vrvot iako znaes deka na krajot sepak ke ostanes na dnoto.

A dnoto! Toa e postrasno od se!!!-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 13.Март.2006 во 14:58

Cel `ivot bevme zaedno

I cel `ivot u~evme za se {to se slu~uva

Ti ode{e po svojot pat, jas po mojot

Nikoga{ ne znaveme da se razbereme so zbor

Za nas be{e dovolen I pogled...

Ona {to nas ne povrzuva

Be{e qubovta I me|usebnoto razbirawe...

Dale~inata ubiva{e premnogu momenti,

Ama sepak sekoga{ imavme posebni momenti

 

Sega... sega zaminuva{ u{te podaleku

Sega... trgnuva{ po drug pat...

Mene me nema tamu...tamu si sama

I so se ona pred tebe

 

Nemoj nikoga{ da gi zbaoravi{ momentite

Preku koi ni se otvoraa portite kon svetot

...poinakov od sekojdnevniot...

Barem jas nikoga{ nema da zaboravam

 

pesnava ja posvetuvam na edna licnost.....abe morav da go napisam ova....takov mi e momentot....

 -------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 16.Март.2006 во 18:30
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Cel `ivot bevme zaedno

I cel `ivot u~evme za se {to se slu~uva

Ti ode{e po svojot pat, jas po mojot

Nikoga{ ne znaveme da se razbereme so zbor

Za nas be{e dovolen I pogled...

Ona {to nas ne povrzuva

Be{e qubovta I me|usebnoto razbirawe...

Dale~inata ubiva{e premnogu momenti,

Ama sepak sekoga{ imavme posebni momenti

Sega... sega zaminuva{ u{te podaleku

Sega... trgnuva{ po drug pat...

Mene me nema tamu...tamu si sama

I so se ona pred tebe

Nemoj nikoga{ da gi zbaoravi{ momentite

Preku koi ni se otvoraa portite kon svetot

...poinakov od sekojdnevniot...

Barem jas nikoga{ nema da zaboravam

 

pesnava ja posvetuvam na edna licnost.....abe morav da go napisam ova....takov mi e momentot....

I miss youuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: walker_girl
Датум на внесување: 24.Март.2006 во 22:49

PROPASTA

 

Gi zatvoram o~ite poleka,

okolu sebe go gledam raspa|aweto na svetot.

Poleka ja ispru`uvam rakata kon tebe,

blisku e spasot.

No, ete povtorno pa|am na dnoto

nemo`am da go dostignam vrvot.

Pa|am vo dlaboka beda,

vo bezdnata na nemo}ta

ja ~uvstvuvam ironijata okolu sebe

se obiduvam da dopram do sovr{enstvoto

no, nikako ne uspevam.

I na kraj  ja gubam svesta

ne znam koja sum, ni {to sum

kade odam i od kade doa|am?

Pa|am vo dlaboka agonija,

mnogu e golema ovaa ironija

Zo{to si ti??

Zo{to sum jas??

Zo{to postojam na svetov

koga nemo`am da go spre~am negovoto propa|awe?

Koi sme vsu{nost nie lu|eto?

Ve~no pra{awe na koe nikoga{ nema da dobijam odgovor........-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: blue
Датум на внесување: 29.Март.2006 во 12:21
pesnata shto ja posvetiv na 50 godishnicata  od brak na baba mi i dedo mi od stranata na majka mi.....
 
Pesna za pola vek
 
Kolku cesto ni se sudiraat pogledite
a sekoj pat ja prenesuvas magijata na naseto postoenje
so odsjajot na edno trepnuvanje
 
Samo moite setila ja prepoznavaat tvojata, nasata
sreka i taga, borba i maka
 
A ti, a jas, edna vecna pobeda niz dopirot
na site onie vreminja pretvoreni vo mig
 
I site tie vreminja
obedinuvanje vo baknez na
beskonecnosta.
 
Pametis li, izbegavme so polni torbi nisto
ostavajki go zad nas drevniot koren
i misrisot na negoviot besmrten bit
 
Izgradivme kuli so golite race
od suva pustelija
jas i ti,
sozdadovme plod
vo gradina cvekja...
 
Gi zrtvuvav racete
za da pocuvstvuvas toplina
vo uste edna bessona nok
 
Gi zrtvuvase ocite
da ja vidam bojata na srekata
 
Jas i ti, ja ostavivme za zrtva nedoprenata mladost
pred bogot za povtorno i povtorno
sekogas kako prv pat
da ja dozivuvame
vo gletkata na rodot nas
 
Izgradivme kuli so golite race
od suva pustelija
jas i ti,
sozdadovme plod
vo gradina, izvor
izvor, izmiva se i me nosi
povtorno tamu
 
Sekoja kapka ogledalo
na ognot od koj plamnavme
jas i ti
 
vkusot na izvorot, vkusot na zaednickiot koren
jas i ti
mirisot na starata odaja
jas  i ti
svetlinata na plamenot
od iscadeniot fener....
 
O, videlino! od son me budis
vrvicata sto odamna zivotot od mene ja skri
nemirno ja zemam
a kamenot vzesten me dopira
vo mene se zari, pali ogan neskrotliv
 
O, videlino! blagodarnost na bogot likot sto mi go pokaza svoj
O, videlino! izgradivme kuli so golite race
od suva pustelija
jas i ti
sozdadovme plod - nezginliv
vo gradina cvekja
JAS I TI..........
 
19.11.1998


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 29.Март.2006 во 12:46
Originally posted by blue blue напиша:

pesnata shto ja posvetiv na 50 godishnicata  od brak na baba mi i dedo mi od stranata na majka mi.....
Pesna za pola vek
Прекрасно! СОВРШЕНО!
Многу би сакал да ме удостоиш со честа јас да ја прочитам(со најдлабоки емоции) песната на некој следен собир на форумџиите


-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: blue
Датум на внесување: 29.Март.2006 во 12:53

 Ti blagodaram Pravoslavie, milo mi e sto ti se bendisa i ke mi bide OGROMNA cest ako ja procitas tokmu ti vo edna takva ubava prilika.... zamisluvam kolku vozvishen moment ke bide toaПостирано од: joki
Датум на внесување: 05.Април.2006 во 20:46

pagam...

pagam...

kulata na zelbi i nadez padna zaedno so mojata dusa...

ne go custvuvam tloto...

ne se custvuvam...

mojata dusa e zagubena

kaj e ?????

koj li ja zede????


koj li mi ja turna poslednata solza vo okoto?????

licnosta...licnosta koja...

bese ona sto jas ne sakav da bide...

ona sustestvo koe ja zapozna rutinata na mojot mozok...

ja unisti niskata covecno ke go imav ...

a sea...

sea svetot...

ke go vidi ona

...ona od sto se plasese

coveckata...strav...prezir...i ironija...

ona sto zivotot go sakase za mene...-------------
Точачиња.


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 05.Април.2006 во 22:37
Originally posted by joki joki напиша:

pagam...

pagam...

kulata na zelbi i nadez padna zaedno so mojata dusa...

ne go custvuvam tloto...

ne se custvuvam...

mojata dusa e zagubena

kaj e ?????

koj li ja zede????


koj li mi ja turna poslednata solza vo okoto?????

licnosta...licnosta koja...

bese ona sto jas ne sakav da bide...

ona sustestvo koe ja zapozna rutinata na mojot mozok...

ja unisti niskata covecno ke go imav ...

a sea...

sea svetot...

ke go vidi ona

...ona od sto se plasese

coveckata...strav...prezir...i ironija...

ona sto zivotot go sakase za mene...

joki SLOW DOWN-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: walker_girl
Датум на внесување: 29.Април.2006 во 22:51
Сите мистерии

Сивилото во твојата душа
те прави немоќен
да ја почувствуваш осаменоста,
суровоста на овој свет.
Далечината е бескрајна,
но, мислите ја спојуваат секоја далечина.
Болката и тагата
ја уништија и последната капка надеж.
Зар не ти е жал што ништо не е вечно?
Зар не ти е жал што си обичен смртник?
Што вечноста престанала во моментот
кога јас ја почувствував осаменоста.
А таа е постојано присутна во моето срце.
Крвава одмазда?
Зар тоа би решило нешто?
Пламен поглед?
Кому му е упатен?
Остануваат нерешени сите мистерии...


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 12.Јуни.2006 во 15:07
Сонувачи

Ако морето е
паднатото небо на Лорка,
немој да се удавиш
oбидувајќи се
да леташ во длабочина.
Немој да станеш
школка на дното
која сонува низ шепотот
на брановите на површината.
Заплови низ него
на своите соништа
и биди сјајна ѕвезда.
Блескај неугасливо
со својата имагинација.
Макар и на паднато небо.
Рајот е во нас,
ние не сме изгонети од него,
само сме излегле
од својата кожа
со ангелски крилја.
Верувај во своите соништа
и тие повторно ќе израснат.
Побели и помеки.
Само сонувачот го слуша
виолетовиот глас на вечноста
во воздишката на погледот.
Потрчуваат тогаш
бистрите водени капки
и го стасуваат виножитото.
Сонувај...
 
-----
 
превземено од http://venera-vk.blogspot.com - http://venera-vk.blogspot.com
 


-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 13.Јуни.2006 во 10:34
Недвосмисленост

Затвори ги очите ноќва
и погледни ме со душата.
Слушни ги рацеве
како шепотат по телото,
и запеј со мојот копнеж
во ритамот на
треперливите емоции.
Никој нема да ја слушне,
никој нема да ја види
ниту да ја почувствува
играта на страста,
танцот на немирот
низ сонежливите души.
Ни самите нема да разбереме јасно,
но сепак ќе уживаме
во таа неразбраност,
во таа нејасност,
сосема свесни за
недвосмисленоста на -
Уживањето.
 
-----
превземено од: http://venera-vk.blogspot.com - http://venera-vk.blogspot.com


-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 14.Јуни.2006 во 13:29
Дојди

Дојди,
кога зората ќе зазори,
кога денот ќе раздени,
кога цветот ќе расцути.
Тогаш ронките љубов се ронат
од очиве и хранат други очи.
Дојди,
кога мракот ќе премрачи,
кога ноќта ќе преноќи,
а сонот уште сонува.
Дојди и сакај ме
кога ќе посакаш да сакаш.
Зашто љубовта е заљубена
во тој што љуби.
Дојди. . .
 
-----
неповторливата venera001
превземено од: http://venera-vk.blogspot.com - http://venera-vk.blogspot.com


-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: Anai
Датум на внесување: 17.Јуни.2006 во 06:20

Кога Бог сака да извежба човек
и поттикне човек
и обучи човек;

Кога Бог сака да обликува човек
за да игра благородна улога;
Кога копнее со цело Свое срце
да создаде толку голем и храбар
за цел свет да биде вчудовиден-
гледај ги Неговите методи,
гледај го Неговиот начин!

Како безмилосно го усовршува,
оној кој возвишено го избира!

Како го удира и го ранува
и со силни удари го менува
преку испити ја обликува глината
која само Бог ја разбира,
додека неговото намачено срце плаче
и ги подига рацете кои молат!

Како тој свиткува, но никогаш не крши
кога неговото добро Тој го презима;
како Тој го користи оној
кој сам ќе го избере
и за секаква цел го оспособува
за секое дело го поттикнува
за да ја испроба
Неговата возвишено

Бог знае што треба да направи!
 
Џ.Освалд Сандерс


Постирано од: Kaliana
Датум на внесување: 19.Јуни.2006 во 11:34
ваша поезија значи да објавиш лична поезија лични творби а не преземени, отворете друга тема омилена поезија и пишувајте од други автори препишана/преземена поезија што ви се допаѓа


Постирано од: Pravoslavie
Датум на внесување: 06.Јули.2006 во 15:01
Вечерва пред Сонцето да го бакне Крстот на Водно за Добра Ноќ
пред ноќта да го распосла својот црн фустан со многу светли дупчиња
и пред да ја распушти својата црна коса преку мојата соба...
Вечерва кога виното ќе го рабуди поетот во мене
и кога ќе ги разбуди чувствата кои ги негувам кон те*е Љубов моја
ќе ти го пратам тивкото летно ветре да те погали по лицето место мене
да те потсети, откако твоите усни нежно ќе ја прошепотат Вечерната Молитва
да ја извадиш мојата слика која ја чуваш во џебот од твојата кошула, блиску до срцето
за да ме мислиш пред да заспиеш
за да ме сонуваш кога ќе заспиеш

-------------
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот http://forum.idividi.com.mk/forum_topics.asp?FID=100 - Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 07.Јули.2006 во 10:45
     ЗА Те*е

Знаеш ли кога нокта ке огрее
Знаеш ли кога месечината ке излезе..
Знаеш ли колку звезди имам за те*е?
а знаеш ли колку немир се сплотило во мене

Знаеш ли колку сум сама
Знаеш ли колку солзи сум дала
Знаеш ли љубов колку имам
Знаеш ли срека колку давам..

Колку што вреди срцето твое
на тронот мој да седне може
љубовта ке добие тогаш криља
со душата ке сплоти сила

Да ти зборам сега нема
ке те чува мојата сенка
Сенката по патот ке те гледа
и желбата моја ке те следи
да ми се вратиш дома само те следи..

Не лутај по патот тој jасно свети
кон срцето мое немо те води
подај ми рака за да блеснам
и од љубов кон те*е јас да збеснам...

       
    

-------------


Постирано од: walker_girl
Датум на внесување: 20.Јули.2006 во 12:06
Трагајќи по вистината

Талкам бесцелно
по напуштените улици
на крајот од градот,
погледнувам кон месечината,
мојата единствена сопатничка,
само таа е сведок на
моите разочарувања.
Носејќи го крстот, амајлија
во дланките
размислувам околу суштината
на моето постоење.
Копнеам по недостижното,
будно сонувајќи,
не обрнувам внимание
на шепотот од потсвеста.
Трагам по вистината
и на крај дознавам
дека живеам во свет
полн со лаги!

-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 22.Јули.2006 во 14:49

Te baram

 

 

Te baram nasekade

vo minatoto te baram

Te baram vo spomenite

vo slikite nasi te baram

Na klupata nasa vo mislite te baram

Te baram vo inicijalite sto vo drvoto nase gi izdlabivme

 

A zosto li te baram ?

Zosto li te baram koga si tuka do mene

Do mene si a kako da ne si

Kade li te zagubiv

Kade li te ostaviv

 

Dojdi vo pregrative moi

Dojdi da vidam dali ke te najdam

Pomogni mi da se setam

Pomogni mi da prestanam da te baram

Pomogni mi pak da te najdam

  Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 18:15

Тркалото се врти

Те барам во оваа темна ноќ
те повикувам на двобој
јас веќе сум спремна.
Но,тебе никаде те нема
како да те проголтала земја
или пак бог те зема?
Не,знам-ти си тука
во ноќта темна се криеш
спомените те мачат
не можеш да спиеш.
Се плашиш од минатото,
се плашиш од својот грев
вистината те вреѓа,
затоа и не си смел.
Гледам ѕвезда што паѓа,
гледам и почнувам да сфаќам,
знам дека се каеш,
но не можеш да признаеш.
Знам тоа многу боли,
но љубов ти не заслужуваш
за неа само можеш да молиш.
Тркалото се врти,
почнувам да сфаќам,
на лошото со лошо се враќа.
И секогаш ти велев едно:
знај се си има свој крај!   


Постирано од: kokomoko81
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 18:19
Snegulko sakass sovet......

-------------
......


Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 18:29

паааа........ можеПостирано од: kokomoko81
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 18:33
znacci probaj namesto da pisuvass ova da mu go kazess na nekogo vo lice ...ke padne kako krusa ...imass nesto

-------------
......


Постирано од: snegulka
Датум на внесување: 31.Август.2006 во 18:36

thanksПостирано од: Poison^girl
Датум на внесување: 01.Септември.2006 во 19:40
eve nesto i od mene:

Вечерва дедека розата ја милува тревата,
додека тивката нок го сонува денот,
вечерва додека сите во рајот сонуваат,
јас сонувам за твојата рајска прегратка.
Сонувам и за твоите топли бакнежи,
во кои страста, нежноста и љубовта се споиле,
се сеќавам на незаборавните мигови
што трага ке остават во срцата на они што се сакале.
И продолжувам да сонувам,
несвесно бегам од реалноста
низ сонот само една мечта ме води,
фантазија исполнето во нестварноста.
Не, немојте, не будете ме...
Оставете ме барем во сон да го имам
пуштете ме барем уште малку
да уживам во она што го немам!
Сонувам...-------------
...THINK BIG-STAY SMALL....


Постирано од: kokomoko81
Датум на внесување: 01.Септември.2006 во 20:26
aj eve nesto i od mene ...eve vo momentov kako inspiracija
 
samo tie  znaat ,
samo tie mozat da kazat ,
samo tie mozat da ti sepnat ,
za tajnata na mojata dusa ...
ako sakass da doznaess zdruzi se so niv ....
 
no ne ne morash neli
pa toa se tvoite  drugarki
toa se zvezdite na neboto moe ...
 
 
 
 


-------------
......


Постирано од: nindza
Датум на внесување: 01.Септември.2006 во 20:28
E taka be choko

ako ne si prepisal super e


-------------
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravataИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk