IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Ваша поезија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваша поезија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 146>
Автор
Порака
октокот Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај октокот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 12:33
alekta super si,izgleda poveke vreme ke i posvetam na temava
еднорогот
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 17:10

Originally posted by октокот октокот напиша:

alekta super si,izgleda poveke vreme ke i posvetam na temava

 

 

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 19:44

ПИЛЕТООО МИ ПЕЕЕЕЈЕЕ...

РАНО НА САБАЈЛЕЕ.ЕЕЕЕ.... (х2)

РАНО ПРЕД ЗОРИ...... {ШО Е ПИЛЕТО? НААААААА ЏОА КОБРА)

ПА МИ ЈА БУДИ МЛАДАТА НЕВЕСТА..... (ШО ИМА ДА ЈА БУДИ, ШО ЧЕ И РАБОТЕ? СЕ ЗНАЕ ШО ЧЕ И РАБОТЕ)

И СА ШО Е ПИЛЕТО?Изменето од Corporal^^
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
октокот Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај октокот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 20:05

Vo zaboravot,na tvojot lik

ja vidov svetlinata kako

gi broi zvezdite.

I togas se zaprasav,

zosto mi izbega sonot

еднорогот
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 20:06
ova tvoja li e poezija corporal?
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 20:22
Originally posted by îêòîêîò îêòîêîò напиша:

Vo zaboravot,na tvojot lik

ja vidov svetlinata kako

gi broi zvezdite.

I togas se zaprasav,

zosto mi izbega sonot

mmmm.....volsebno
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 22:25

На твоите уморни капаци лежи смртта,

по кој знае кој пат подигрувајќи си со твоите мисли,

шепотејќи тивко клетва за твојата крв....

истоштеност во твоите коски,

неподвижна фигура - полумртво тело, затруена душа.

Патетичен обид за спас - немоќност, пораз, тишина... шум, чекори, совршен мрак... и воздишки......но сепак тишина - сон или реалност?

И молитва, молитва за крај, молитва за милост, надеж за зрак, рака и ден.

Кон врв
sentry Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sentry Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 23:06

Денес и е 18-ти роденден

Младо девојче, во летно расположение
под маичето, перфектни брадавичиња
памучно миниче, ветре го поткрева...
Ноџињата цврсти и нежни
се слеваат во најубава линија
на најдоброто газе во околијава.
Розеви сандалки со штиклиња
чорапчиња до зглопчиња со дезен на бело
...роденден слави

Вечерта...По роденденската забава...
Ја џитнав на кревет, душек јак
-еве ти го к*ров, у уста земи го пак!
и пљукнав у пусе, чврги по клиторис мал
почела је да виче, и го уфурав бе абдал
пуса јој је била риџа, а фризура плава
моји јој се к*рац свиџа, го стаа у глава у глава
пинбал, доги стајл, цициња и џапам
к*ров порцелански емајл, ја лапам, аха, лапам
Одозгора се качи, јахачица луда
пусенцето ултра и лачи, се стврднаа муда...
На крај се укочи.
Ја си отидов дома.
Среќно укочуење на роденденотИзменето од sentry
elite sentinel
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2006 во 00:51

Originally posted by blue blue напиша:

ova tvoja li e poezija corporal?

ЛИЧНО МОЈА АЛИ ИНТЕРПРЕТИРАНА ОД ЦАЦКО!

Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
White Eagle Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај White Eagle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 00:21
Се двоумам дали да напишам стихозбирка
Ако ти е лошо ич не се грижи,утре ќе биде полошо.

Ако си среќен ич не се сеќирај,ќе помине.
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 00:58

напиши брат, ке те финансираме ние од форумот

хахахахахахахаха

Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
White Eagle Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај White Eagle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 01:05

Леле васка леле

Леле што ми напрај

срцето ми го зароби

очите ми ги затвори и и

ушите ми ги затна а а

 

   Поке не пшам дури не ме финансира форумов

Ако ти е лошо ич не се грижи,утре ќе биде полошо.

Ако си среќен ич не се сеќирај,ќе помине.
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 01:06

хехеехехе важи

 

 ЦРНА КРАВА БЕЛО МЛЕКО

ЈЕР ТО СУДБИНА АЛИ ЖИВОТА

АХ, МОЈА ЈЕДИНА

ЈЕДИНА МОЈА ЉУБАВИ

Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 04:28
Originally posted by White Eagle White Eagle напиша:

Леле васка леле

Леле што ми напрај

срцето ми го зароби

очите ми ги затвори и и

ушите ми ги затна а а

 

   Поке не пшам дури не ме финансира форумов

со шо ти ги затна ушите????!!! со вазелин????!!!!!!

Точачиња.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 146>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.