IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Ваша поезија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваша поезија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 146>
Автор
Порака
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 16:09
She love me,
I love her.
She love me not,
I love her not.
Then again,
she love me,
I love her.
Circle is life
and life is circle.
Words are only
things we throw
in between.
In the circle
where from
fire heat up
our ego.


Изменето од Dogi
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 16:24
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Песнава им ја посветувам на сите припаднички на понежниот пол на форумов. Посебно на blue зашто ја отвори темава, на Natalija зашто одлепувам секогаш кога ќе помислам на неа и на мојата љубов Leontina

Побарај ме

Побарај ме кога ќе ти треба сон
јас ќе бидам твојата топла покривка
Побарај ме кога ќе си жедна
моето име Еликсир
Побарај ме кога ќе те задуши животот
јас ќе ти бидам здив со сладок животоносен мирис

Кога сите ќе те остават побарај ме, јас нема да те заборавам
Кога сите надежи ќе згаснат побарај ме на небото, јас сум ѕвездата Деница, твојата водилка, сјајна подеднакво и во денот и во ноќта
Кога ќе нема излез од сивилото на животот јас ќе бидам твојата врата

Јас сум духот кој оди
Јас сум водата без форма
Јас сум флуидот чие присуство ја полни душата

Побарај ме
Кога ќе ти треба рамо на кое сакаш да му ги истуриш солзите
Кога ќе ти треба снага која силно ќе ја грабнеш и ќе и’ ги зариеш ноктите од преголема желба по оној кој живее внатре во неа
Кога ќе ти треба некој да те сослуша

Побарај ме кога ќе ти треба пријател
Побарај ме кога ќе ти треба душа
Побарај ме кога ќе ти треба љубов

ХАХАХАХАХАХ, БРАВО БРАТ АЛАЛ ДА ТИ Е А И blue,  И ТАМУ КОЈА БЕШЕ ДРУГА ШО ШИЗНУВАШ НА НЕА, ГЛЕДАЈТЕ СА ЧОЕКО ШО ПРАЈ ЗА ВАС, АЛАЛ ДА МУ Е

Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 19:33

еве нешто и од мене.....:

Кога од светот ќе остане само река

а од сонот ќе израсне небо

ќе проникнам чудно од невистинитото ништо

за да те измислам те*е, милион години од мене

и ќе ја исполнам темнината со зрак на пролетен пурпур......Изменето од blue
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 23:45
Originally posted by joki joki напиша:

ПУСТИНА

Секој отиде по својот пат

и останав сама среде оваа пустелија

сама со мојата пуста душа

со моето пусто срце.

Зар никој не сфаќа дека ова ме убива

монотоноста на животот

монотоноста на луѓето

монотоноста на општеството!!!

Чекам само малку дожд

да го врати животот во моето остарено срце

во мојот опаднат дух

во мојата душевна пустина

душевна пустина која ги дразни моите очи со својот песок

ги силува моите уши со својата глувост,

го лади моето срце со сета своја жежтина.

wow joki bravo

ama ne si praj takvi filmoj  

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 23:48
nekoj rece dobar den
ajde boze neka e
neka veter odnese
losoto custvo od mene
i jas da recam dobar den
nekoj da se nasmee
neka sonce ogree
devojka da zapee
nekoj rece dobar den
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 23:53
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

ПУСТИНА

Секој отиде по својот пат

и останав сама среде оваа пустелија

сама со мојата пуста душа

со моето пусто срце.

Зар никој не сфаќа дека ова ме убива

монотоноста на животот

монотоноста на луѓето

монотоноста на општеството!!!

Чекам само малку дожд

да го врати животот во моето остарено срце

во мојот опаднат дух

во мојата душевна пустина

душевна пустина која ги дразни моите очи со својот песок

ги силува моите уши со својата глувост,

го лади моето срце со сета своја жежтина.

wow joki bravo

ama ne si praj takvi filmoj  

па во депресивни моменти е пишана песната...али се надевам дека немат појќе да се филмам...ви оставам те*е со карнејшн тие работи...

Точачиња.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 23:59

Spomeni...

Kopne`...

Nostalgija...

Minuva vremeto, bega, ne se vra}a.

Ostanuvaat samo spomeni i kopne`ot da se vratat.

Nostalgija...mi ja kine du{ata,

kako grutka bolka mi gori vo gradite.

^ekam da se vratat denovite,

a niv gi nosi veterot,

gi nosi daleku.

Spomeni...

Glasno {epotat vo ti{inata,

bledo zra~at vo mrakot,

besneat vo mene.

Kopne`...

Solza... pak solza

edinstveno ostanuva kopne`ot da se vratat.

Nostalgija...

ponekoga{ posakuvam da zaminam so vremeto,

da zaminam vo dene{niov den, a so utre{niot

da bidam zaboravena.

Sakam sa se vratam,

da se vratam vo nepovratot.Изменето од Alekta
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 00:00

btw pesnava gore e taka od poodamna.....imat edno  2-3 godini.....

abe so da pravam i mene takov mi bese filmot...

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 00:02
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Spomeni...

Kopne`...

Nostalgija...

Minuva vremeto, bega, ne se vra}a.

Ostanuvaat samo spomeni i kopne`ot da se vratat.

Nostalgija...mi ja kine du{ata,

kako grutka bolka mi gori vo gradite.

^ekam da se vratat denovite,

a niv gi nosi veterot,

gi nosi daleku.

Spomeni...

Glasno {epotat vo ti{inata,

bledo zra~at vo mrakot,

besneat vo mene.

Kopne`...

Solza... pak solza

edinstveno ostanuva kopne`ot da se vratat.

Nostalgija...

ponekoga{ posakuvam da zaminam so vremeto,

da zaminam vo dene{niov den, a so utre{niot

da bidam zaboravena.

Sakam sa se vratam,

da se vratam vo nepovratot.

WOW денес само убајни слушам...немам зборој...алал да ти е моме...

Точачиња.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 00:06
Originally posted by joki joki напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Spomeni...

Kopne`...

Nostalgija...

Minuva vremeto, bega, ne se vra}a.

Ostanuvaat samo spomeni i kopne`ot da se vratat.

Nostalgija...mi ja kine du{ata,

kako grutka bolka mi gori vo gradite.

^ekam da se vratat denovite,

a niv gi nosi veterot,

gi nosi daleku.

Spomeni...

Glasno {epotat vo ti{inata,

bledo zra~at vo mrakot,

besneat vo mene.

Kopne`...

Solza... pak solza

edinstveno ostanuva kopne`ot da se vratat.

Nostalgija...

ponekoga{ posakuvam da zaminam so vremeto,

da zaminam vo dene{niov den, a so utre{niot

da bidam zaboravena.

Sakam sa se vratam,

da se vratam vo nepovratot.

WOW денес само убајни слушам...немам зборој...алал да ти е моме...

joki kazi so ubo pisam a????? kazi!!!   

e stvarno alal da mi e....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 00:16

стварно значит алал да ти е...нарцис еден

се зафркавам...феноменална си...човече

Точачиња.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 00:59
Originally posted by joki joki напиша:

стварно значит алал да ти е...нарцис еден

се зафркавам...феноменална си...човече

joki pocnav da pocrvenuvam.....

kje me inspiriras da napisam pesna za mojata ljubov kon....samata sebe.....  - se zafrkavam...   

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 02:39
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

стварно значит алал да ти е...нарцис еден

се зафркавам...феноменална си...човече

joki pocnav da pocrvenuvam.....

kje me inspiriras da napisam pesna za mojata ljubov kon....samata sebe.....  - se zafrkavam...   

ооооооо...те молам да напишиш песна ВЕЧНАТА ЉУБОВ КОН Се*еСИ ...од мене ке ја добијаш првата 5 ова полугодие...

Точачиња.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 12:21
Originally posted by joki joki напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by joki joki напиша:

стварно значит алал да ти е...нарцис еден

се зафркавам...феноменална си...човече

joki pocnav da pocrvenuvam.....

kje me inspiriras da napisam pesna za mojata ljubov kon....samata sebe.....  - se zafrkavam...   

ооооооо...те молам да напишиш песна ВЕЧНАТА ЉУБОВ КОН Се*еСИ ...од мене ке ја добијаш првата 5 ова полугодие...

   da da sekako.....

ako pocnam takva pesna nema nikoas da ja zavrsam....poso nema dovolno zborovi da se opisam sebesi....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 146>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.