IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Ваша поезија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваша поезија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 144145146
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16451
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2017 во 21:19
Image result for lover with snow
ЦРВЕНО ЈАБОЛКО

Како тоа што Ева го држеше во рака,
симболично ми го даде,
црвено поцрвено од секоја љубов,
го чував љубоморно две години.

Насекаде го носев со мене,
секогаш погледнувајќи
дали е сега вистинскиот момент
да го изедам.

Беше ноемвриски ден,
те чекав да дојдеш,
погледот беше далечен,
снегот и сонцето ме галеа,

Го погледнав јаболкото,
беше најцрвено како никогаш,
не издржав, го гризнав,
горчината се излеа низ моето грло.

Беше лажно црвено,
тогаш знаев дека никогаш нема да дојдеш...


Изменето од bijonse1 - 11.Јуни.2017 во 16:57
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16451
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2017 во 16:35
Image result for sexy wedding bridesmaids

Не беше езерски бран

Не знам ниту кое годишно време беше,
дали светлината ја убиваше темнината
дали бев само осамена,
ме занесе рефлексијата на пејсажот,
ти го искористи тој момент,
ја повелече цела моја невиност,
твоето тело или само фантазија
како бран ме удри,
наеднаш ги отворив очите,
езерото беше мирно!


 

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 11386
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2017 во 17:37
,,,bran i toa ezerski,,,

,,,tochno znam koe vreme godishno se strefi,,,
,,,svetlinata ne ubiva,ja zagrli temninata,,,
,,,bev dali samo ,,ne postoeshe,,,
,,,pejsazhot ja zanese refleksijata da sjae,,,
,,,momentot se iskoristi samiot sebe,,,
,,,nevinosta se povleche vo celata tebe,,,
,,,fantazijata na teloto ili samo ,samo,,,
,,,kako bran me pomiluva,,,
,,,samo gi zatvoriv ochite,,,
,,,veterot seushte go branuvashe ezeroto,,,  



nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16451
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2017 во 20:38
Originally posted by pajser pajser напиша:

,,,bran i toa ezerski,,,

,,,tochno znam koe vreme godishno se strefi,,,
,,,svetlinata ne ubiva,ja zagrli temninata,,,
,,,bev dali samo ,,ne postoeshe,,,
,,,pejsazhot ja zanese refleksijata da sjae,,,
,,,momentot se iskoristi samiot sebe,,,
,,,nevinosta se povleche vo celata tebe,,,
,,,fantazijata na teloto ili samo ,samo,,,
,,,kako bran me pomiluva,,,
,,,samo gi zatvoriv ochite,,,
,,,veterot seushte go branuvashe ezeroto,,, 



интересен приод... се важи и така со малку дотерување ! голема насмевка
п.с. ти фалИТ фотографија !...


Изменето од bijonse1 - 11.Јуни.2017 во 20:38
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 144145146
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,202 секунди.