IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Дали можеби некој се сетил на нив ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали можеби некој се сетил на нив ?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали можеби некој се сетил на нив ?
    Испратена: 03.Септември.2013 во 01:02
Ги гледате секојдневно ( оние кои имаат деца во училиште, градинка - посебно ) ликот на наставникот, професорот, воспитувачот ... дали некогаш сте се запрашале колку е нивниот личен доход ?
Без тие бруто нето односно чиста плата од 9000 - 12 000 еден компаративно кажано воспитувач нема плата ни колку една просечна плата во државата кој изнесува некаде околу 21 000 ). Да точно, знам и тие имаат свои недостатоци како и секои човек, но тие се личностите кои се грижат за нашата иднина нашите најмили, најсакани суштества без кои животот не би имал никаква смисла, патем и тие дома имаат семјства ?! ВРЕДИ ли толкав терет, труд за толкав  личен доход?! ДА ДЕТЕТО нема цена и да не ги инволвираме нив, но како овие луѓе да си ги остварат своите права со ПРЕГОВОР - ДА преговори на кои тие се само потписници. Зарем треба како МОДЕЛ за наште деца и сите деца во општеството да излезат и да ги оставрат своите права на УЛИЦА.... НИСКО, премногу ниско  и мизерно за некои кои треба да е модел за дете, да дојде да му каже на детето ние утре нема да дојдеме на работа - час - гледајте не на улица ?! 
МИНИСТРИ; ВЛАДИНИ службеници почнете да ги почитувате оние личности кои ве изградиле во она што сте ... ЕВЕ ГО ЛИНКОТ КОИ МНОГУ ПОВЕЌЕ ГОВОРИ ОД ОВИЕ НЕКОЛКУ БЕДНИ РЕДОВИ

Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2013 во 20:55
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.