Испечати | Затвори го прозорот

Дали можеби некој се сетил на нив ?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Образование
Опис на форумот: Улично, основно, средно, високо...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=26622
Датум на принтање: 01.Март.2024 во 06:29
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Дали можеби некој се сетил на нив ?
Постирано од: *moon*
Наслов: Дали можеби некој се сетил на нив ?
Датум на внесување: 03.Септември.2013 во 01:02
Ги гледате секојдневно ( оние кои имаат деца во училиште, градинка - посебно ) ликот на наставникот, професорот, воспитувачот ... дали некогаш сте се запрашале колку е нивниот личен доход ?
Без тие бруто нето односно чиста плата од 9000 - 12 000 еден компаративно кажано воспитувач нема плата ни колку една просечна плата во државата кој изнесува некаде околу 21 000 ). Да точно, знам и тие имаат свои недостатоци како и секои човек, но тие се личностите кои се грижат за нашата иднина нашите најмили, најсакани суштества без кои животот не би имал никаква смисла, патем и тие дома имаат семјства ?! ВРЕДИ ли толкав терет, труд за толкав  личен доход?! ДА ДЕТЕТО нема цена и да не ги инволвираме нив, но како овие луѓе да си ги остварат своите права со ПРЕГОВОР - ДА преговори на кои тие се само потписници. Зарем треба како МОДЕЛ за наште деца и сите деца во општеството да излезат и да ги оставрат своите права на УЛИЦА.... НИСКО, премногу ниско  и мизерно за некои кои треба да е модел за дете, да дојде да му каже на детето ние утре нема да дојдеме на работа - час - гледајте не на улица ?! 
МИНИСТРИ; ВЛАДИНИ службеници почнете да ги почитувате оние личности кои ве изградиле во она што сте ... ЕВЕ ГО ЛИНКОТ КОИ МНОГУ ПОВЕЌЕ ГОВОРИ ОД ОВИЕ НЕКОЛКУ БЕДНИ РЕДОВИ

http://www.sonk.org.mk/news/mon813.html" rel="nofollow - http://www.sonk.org.mk/news/mon813.html


-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светотКоментари:
Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 23.Октомври.2013 во 20:55
http://maxim.mk/spasov-so-voveduvanjeto-na-licenciranjeto-se-ochekuva-da-se-podobri-neposrednata-rabota-so-decata-vo" rel="nofollow - http://maxim.mk/spasov-so-voveduvanjeto-na-licenciranjeto-se-ochekuva-da-se-podobri-neposrednata-rabota-so-decata-vo

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светотИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk