IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - X Фактор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

X Фактор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 65>
Автор
Порака
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: X Фактор
    Испратена: 09.Август.2013 во 14:39
Оваа есен во регионот ќе почне да се емитува една од најпопуларните музички емисии во светот, Икс фактор. Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Македонија се земјите кои ќе бидат дел од шоуто, а аудициите за бирање на кандидати ќе стартуваат од 20 следниот месец. Датумот за аудиција во Скопје се уште не е официјализиран, но се претпоставува дека ќе биде некаде кон средината на септември.
Она што засега е познато е и тоа дека Северина ќе биде дел од четиричленото жири кое ќе решава за судбината на кандидатите, а голема е веројатноста друштво да и прават Горан Бреговиќ и Здравко Чолиќ, кои, исто така, добиле покани од продукцијата.
Првата епизода на Икс фактор ќе се емитува на 14 октомври на Сител телевизија, а емисиите во живо ќе почнат од 19 ноември.

Што мислите вие за овој музички проект кој е познат низ целиот свет, а сега се појавува и на Балканот?

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 17:30
Завршија прелиминарните аудиции за Х - фактор адриа

ајде наскоро ќе гледаме и таленти, а богами и антиталенти...
вторите ги очекувам со нетрпениехи, хи...

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2013 во 13:12
Исфрлени од X фактор
Поранешните учесници на „Операција триумф“ не ја поминаа втората фаза од натпреварувањето.

Пејачката Соња Бакиќ и нејзиниот колега Никола Пауновиќ не успеаја да се пласираат понатаму. Тие не ја поминаа втората фаза од натпреварувањето во шоуто „Х Фактор“ што од 29 октомври ќе почне да се емитува на Сител.

И двајцата беа исфрлени од регрутниот камп.

„Колку добри пејачи има во нашиот „Х Фактор“! Мило ми е што запознав толку фантастични луѓе и вокали, а жал ми е што паднав на провокацијата на најздодевниот и најзлобниот натпреварувач, но што е тука е. Не смеам ништо повеќе да зборувам за тоа, наскоро ќе видите што се случи“ – напиша Никола на својот Фејсбук профил.




Изменето од Schatzii7 - 17.Октомври.2013 во 13:15
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2013 во 17:19
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2013 во 23:01
Најмладиве растураат, последното девојче што имаше само 13 години како отпеа
се наеживдаљубов
а клонов на Здравко Чолиќ има само 15 годиниизненадување


Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2013 во 13:32
Еве ја 13 годишната Илмада

- Сакам поп музика. Не знам, некои се и баш љубоморни на мене и ме гледаат чудно. Тоа ми смета, тоа јас не го сакам бидејќи сакам да имам пријатели, изјави Илма пред настапот, а кога запеа веднаш на сите ни стана јасно зошто има толку многу љубоморни околу неа.

Жељко, кој се наоѓа во жирито, не можеше да престане да говори „Браво, браво, браво“, додека девојчето пееше, а кога сите од жирито станаа, публиката започна да извикува, „Сакаме уште“!

- Таа има 13 години, луѓе мои, нешто најфеноменално кое што сум го чул во светот. Ти си чудо, изјави Жељко Јоксимовиќ.


Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2013 во 19:49
Devojceto ispeja Neverojatno! Mislam deka zvuceshe i podobro od Zorica среќада
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2013 во 00:44
Македонците од првата вечер..
 


На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2013 во 13:17
да
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2013 во 00:04
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2013 во 11:10
Другиве кандидати од Македонија не заслужија толку внимание и време на X фактор 
како овој...брука, не знам од што се воодушеви публиката и жиритоне

синоќешната најдобра кандидаткада

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2013 во 11:34
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Другиве кандидати од Македонија не заслужија толку внимание и време на X фактор 
како овој...брука, не знам од што се воодушеви публиката
Едноставно светот се е изпедерчил .Види што створение ке представува Австриja на Евровизиja .
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2013 во 16:28
основната идеја на Х-фактор е талентот....не кој како изгледа,како е облечен,дали е педер,трансџендер,дали е од Земјава или е симнат од месечината... талент драги мои либерални и пробелосветски ориентирани квазикритичари... талент...а дечково/девојкава го има,и те како го има... му/и'  чеситам на Фифи за се', за храброста,за настапот,а пред се' за искреноста и за достоинственото претставување пред јавноста....инаку,лично,и мене фаворит ми е Тамара Милановиќ,испеа девојчево-секоја чест...туку,да не беше издрогирано девојчево? ептен емотивно испеа или во нејзин случај се признаваат емоциите,сепак-жена е,со тапија...
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7055
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2013 во 11:18
Веројатно јас немам слухзамисленост и слободно ќе кажам дека воопшто не ми се допадна како 
пее, нема глас со кој би влегол во најјаката конкуренција и му предвидувам уште
сега дека нема да го помине следниот круг. Инаку толку фама се крена околу него, 
а има и сигурно ќе има други македонци кои одлично пејат и заслужуваат поголемо внимание
од овој. Баш штета што него му посветија цели 5 минути во ова шоу, а некои од другиве македонци 
кои одлично пееја и најверојатно не беа интересни како него сите заедно заслужија
едвај 5 минути на Тв.


Изменето од Schatzii7 - 08.Ноември.2013 во 11:18
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 65>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.