IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - X Фактор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

X Фактор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 65>
Автор
Порака Обратен редослед
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2014 во 22:44
 Е па  додека ја преместите..ако ја преместите темава  ... еве овде  голема насмевка

Над 4.000 фанови му приредија спектакуларен дочек на Даниел Кајмакоски во неговото родно Мислешево, кои го дочекаа победникот на Х-фактор со овации и громогласен аплауз.

danielmislesevo

Тој не криејќи ги своите солзи, многу пати им заблагодари за поддршката и ги почести со неколку настапи во живо. Исто така дел од присутните имаа можност да се фотографираат и да земат негов автограм, јавува OhridNews.com.

Иако организацијата на дочекот беше на завидно ниво, лицата кои беа задолжени за обезбедувањето на настанот, ја имаа најтешката задача, бидејќи еуфоријата по Даниел беше огромна и едвај се одржуваше редот во публиката.

Даниел од срце им заблагодари на своите сограѓани, велејќи дека тука се чувствува најубаво.

-Благодарам многу на организаторот за овој прекрасен дочек, за оваа прекрасна торта. Овде и сега ги доживувам најемотивните моменти. Имав повеќе трема пред доаѓањето дома, отколку на финалето на Х-Фактор. Таму бев многу опуштен, а овде помеѓу најблиските, пријателите и своите луѓе имам чувство што не можам да го опишам со зборови, тоа е нешто посебно, едноставно многу прекрасно чувство, изјави Даниел пред новинарите.

Тој најави дека во Македонија ќе остане до понеделник и за тоа време ќе се обиде да оствари контакт со што повеќе фанови.

2danielmislesevo

-Моментално зедов малку одмор, за да дојдам дома да се одморам, да ги соберам впечатоците, да ја почувствувам победата, да ја споделам радоста со мојот народ. Ќе бидам до понеделник во Македонија, а за тоа време ќе се обидам да се појавам секаде каде што ќе можам. Сакам да одам во Охрид, во Битола, во Струмица и секаде каде што ќе успеам, рече Даниел.

Тој најави дека по краткиот одмор се враќа во Белград и започнува со работниот ангажман.

-Ќе започнам интензивно да работам на мојата кариера, сакам максимално да се посветам. Откако ќе се потпишат сите потребни договори, се надевам дека ќе може да ја издадеме првата песна. Жељко Јоксимовиќ ми ја понуди неговата помош и се надевам дека на мојот албум ќе имам една песна од соработката со него. И Кристина Ковач и Кики ми понудија помош, па можеби ќе остварам и некоја соработка со нив. Но се уште ништо не се знае точно и со сигурност, прво треба да се изберат песните, сакам да бидат добри и тоа е најважното, објаснува Даниел.

1danielmislesevo

Даниел нагласи дека се уште не се смета за ѕвезда.

-Не се чувствувам уште како ѕвезда, можеби сум популарен победник на Х-Фактор, ама има уште многу работа. Оваа победа треба да се оправда и многу е важно да ја срушиме таа бариера во главите дека победниците на овие натпревари остануваат најуспешни. Многу ми е важно да ја оправдам довербата од фановите и сите кои ме поддржуваат. Па здравје доколку имам успешни песни и концерти тогаш ќе можам да кажам дека сум некоја мала ѕвезда, објаснува тој и потенцираше дека со тоа што ќе работи во Белград, не значи дека засекогаш ќе остане таму.

-Јас ќе одам секаде каде што ме води музиката и среќата која ми ја носи музиката. Мислам дека за сите во Македонија е многу важно да го следам тој пат, а каде и да сум, мојот дом и мојата земја ќе биде Македонија, завршува Даниел.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2014 во 00:17

Па може да отворите тема за Даниел во пдф Музика.
Мислам дека ќе направи кариера дечкото, затоа што знае што сака.
И посоодветно ми е да ја следиме таму, отколку во Медиуми..да

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 23:37
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Чувствувам доза на иронија по коментариве и почнувам да помислувам се и сешто.
И според вашите коментари излезе дека сум му љубоморна на Кајмакот. Леле мори мајкосмеење
Како да има нешто што јас немам. ОК, освен славата, која што ако не научи како да ја контролира набрзо ќе му го претвори животот во кошмар.

И сите го величат како да е Бог и кој знае што, а тој е обичен градежен работик како и уште илјадници други.
Победил на Х-Фактор па сега треба во подфорум медиуми да читаме дури и кога отишол во WC Кајмаковски? Отворете си тема во подфорум музика и следете ја неговата кариера таму. Х-Фактор заврши.

Не, не му љубоморам на Кајмак, добар е, не е перфектен, не е светски талент и не, нема да направи светска кариера без разлика што победил. 

А некои и не ги обвинувам, за некои Кајмаковски е најголемиот талент што Македонија може да го понуди. Ретко кој знае за сите таленти што заминале од земјава, еве прв што ми паѓа на памет е професор Петар Поповски, а веројатно за него никој ништо не слушнал. Ама да, тој не се занимава со пеење.
Штета е што се фаќаме како слеп за стап само за она што медиумите ни го сервираат, наместо со малку истражување да дознаеме повеќе и за останатите луѓе кои се почитувани и докажани во својата професија во светски рамки. Нив ниту еден медиум не ги поддржува. Каква штета а?!

Over and out!

Pametno kazanoooooooooда
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 19:58
Ако на некого не му се допаѓа,апсолутно нема право да замерува на оние на кои им се допаѓа и кои се радуваат на неговиот успех.

Ниту сум експерт,ниту музички образувана,сепак,мило ми е за дечкото, покажа што умее,беше меѓу најдобрите таму и победи... сосема ми е доволно да се радувам за него,посебно што е скромно момче,момче кое не се срами ни од своето потекло ниту пак од она што е-градежен работник... а што впрочем е важно што е по занимање?

Гласав за него,да... ниту ќе осиромашам ниту пак ќе гладувам без тие стотина денари... ќе победеше и без моите гласови ,верувам и убедена сум во тоа,сепак,сакав да гласам и гласав... и врескав на тераса кога победи,и се радував како јас да сум победила и навистина бев пресреќна за него.

а за она што полемизиравте,дека деца го пречекале... имаше и повозрасни,не беа само деца...а и зошто да не? па им личи,млади се... на што ќе личи јас со моите 39 да излезам таму и да се трескам од земја и да врескам и да се туркам да го гушнам или автограм да му земам??? не личи,нели? голема насмевка
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 19:19
Музички експерти не сме.
Случајно знаеме да почитуваме 
нешто добро и квалитетно.
Случајно не знаеме да плукаме
по она наше и вредно.
Само сме фанови на Даниел.
Ништо повеќенамигнување
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 19:03
Originally posted by Valerija Valerija напиша:

Ти пророчица да не си еванџелина?
Не бил перфектен,немал светски талент,нема да направи светска слава.
Демек некои немаат поим од музика,од таленти..па се покориле на талентот на некој градежмик од Виена?

Иронија за жал има во твоите постови.
Не само денес,него и во претходните наврати.
А тема за Даниел,нема да отвараме во ниеден пдф
пошо доволно простор има на веќе постоечкатанамигнување
А ти дека си талентирана за многу нешта
и дека знаеш се и сешто,тоа никој не ти го оспорува.


Вале, пророчица не сум, не сакам ни да бидам. Очигледно е дека на третина Македонија им се допаѓа, на третина не им се допаѓа а на третина им е сеедно, јас спаѓам во последнаванамигнување

Ако на некого не му се допаѓа некој и нема намера да го воздигнува, апсолутно никој нема право да му замери за тоанамигнување

Темава ако гледам добро е за Х-Фактор, а ако пребројам подобро сигурно 70% од коментарите се од тебе и од Кастро, така да немам намера да се разубедувам со лица кои случајно се музички експерти и работат на тоа поле, или евентуално се роднини, пријатели или нешто трето со Кајмакотсреќа
И да, има потреба очигледно од тема за Кајмаковски затоа што оваа е општа за Х-Фактор и е веќе загушена.

Никаде не сум рекла дека сум талентирана за било што, ако најдеш слободно сподели го тоа со останатите.
А до тогаш немам намера да полемизирам на темава, затоа што и ти самата го знаеш Модераторскиот кодекс подобро и од мене.
Поздрав.


Изменето од evangeline - 30.Март.2014 во 19:04
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 18:58
Ти пророчица да не си еванџелина?
Не бил перфектен,немал светски талент,нема да направи светска слава.
Демек некои немаат поим од музика,од таленти..па се покориле на талентот на некој градежник од Виена?

Иронија за жал има во твоите постови.
Не само денес,него и во претходните наврати.
А тема за Даниел,нема да отвараме во ниеден пдф
пошо доволно простор има на веќе постоечкатанамигнување
А ти дека си талентирана за многу нешта
и дека знаеш се и сешто,тоа никој не ти го оспорува.



Изменето од Valerija - 30.Март.2014 во 18:59
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 18:50
Чувствувам доза на иронија по коментариве и почнувам да помислувам се и сешто.
И според вашите коментари излезе дека сум му љубоморна на Кајмакот. Леле мори мајкосмеење
Како да има нешто што јас немам. ОК, освен славата, која што ако не научи како да ја контролира набрзо ќе му го претвори животот во кошмар.

И сите го величат како да е Бог и кој знае што, а тој е обичен градежен работик како и уште илјадници други.
Победил на Х-Фактор па сега треба во подфорум медиуми да читаме дури и кога отишол во WC Кајмаковски? Отворете си тема во подфорум музика и следете ја неговата кариера таму. Х-Фактор заврши.

Не, не му љубоморам на Кајмак, добар е, не е перфектен, не е светски талент и не, нема да направи светска кариера без разлика што победил. 

А некои и не ги обвинувам, за некои Кајмаковски е најголемиот талент што Македонија може да го понуди. Ретко кој знае за сите таленти што заминале од земјава, еве прв што ми паѓа на памет е професор Петар Поповски, а веројатно за него никој ништо не слушнал. Ама да, тој не се занимава со пеење.
Штета е што се фаќаме како слеп за стап само за она што медиумите ни го сервираат, наместо со малку истражување да дознаеме повеќе и за останатите луѓе кои се почитувани и докажани во својата професија во светски рамки. Нив ниту еден медиум не ги поддржува. Каква штета а?!

Over and out!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 18:13
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

.......Затоа, не му замерувам на Даниел како многумина за она што го изјави дека ќе остане во Белград.......
 
 
Jas ne mu zameruvam voopsto . Kaj i da zivee, kaj i da raboti, toj sekogas ke bide Makedonec...
Nitu pa ke bide prviot uspesen Makedonec koj ne zivee vo Makedonija...
 
Eve izjava i od nego za konkretnovo ...
 
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 18:03
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Ретки се тие што се гордеат и што го воздигнуваат тоа што го имаат Кастро(зборувам за македонците)..Кај нас мора да се плука по се што вреди
Кога веќе го спомна Тоше, дали ви текнува на неговите почетоци, први концерти.. беше преплавено само со деца, додека повозрасниве ретко кој реагираше поразлично, како и во сега со Даниел, како и во многу други случаи. Е, кога го зема способна менаџерка човекот тргна се погоре и погоре(не споредувам, ова е само пример). На крај кога го изгубивме го засакаа и тие што не го сакаа и му лепеа разни епитети, жално..
Затоа, не му замерувам на Даниел како многумина за она што го изјави дека ќе остане во Белград. Ако остане овде без поддршка и тим позади него нема ништо да постигне во животот, што е греота да не се искористи талентот кој го има.

Calipso sve sto kaza e tocno ...jas ne sakam da se vbrojuvam vo onaa grupa koja pluka po nesto sto e kvalitetno plus i nase, ne sakam da plukam po Daniel, go slusaav kaka pee i smetam deka e kvaliteten i vredi da se vozdignuva i ceni ona sto toj go poseduva od boga...ednostvano vo zivotot nauciv da go cenam ona sto vredi ,da ne sum ljubomoren i zavisen i da NE se kornam od maka ako e nekoj kvaliteten i uspesen ...Jas gledam za sebe da uspeam vo zivotot a ne kako na drugite da im odmognam ili da gi sopnam....
 
Se sekavam odlicno sto se slucuvase so Tose ...DO KOGA? ZIvotot e lekcii ....neli e redno da ja naucime lekcijata za covecnost? Kako nasite deca ke naucat da cenat i ljubat ako nie gi ucime na omraza i ljubomora?
 
Pa zatoa i ja postirav Cresa ....
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 17:53
Ретки се тие што се гордеат и што го воздигнуваат тоа што го имаат Кастро(зборувам за македонците)..Кај нас мора да се плука по се што вреди
Кога веќе го спомна Тоше, дали ви текнува на неговите почетоци, први концерти.. беше преплавено само со деца, додека повозрасниве ретко кој реагираше поразлично, како и во сега со Даниел, како и во многу други случаи. Е, кога го зема способна менаџерка човекот тргна се погоре и погоре(не споредувам, ова е само пример). На крај кога го изгубивме го засакаа и тие што не го сакаа и му лепеа разни епитети, жално..
Затоа, не му замерувам на Даниел како многумина за она што го изјави дека ќе остане во Белград. Ако остане овде без поддршка и тим позади него нема ништо да постигне во животот, што е греота да не се искористи талентот кој го има.

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 17:50
Оваа песна допира само до оние кои
навистина знаат да почитуваат и да 
направат разлика меѓу доброто и злото.
За сите останати ќе биде само уште една 
обична песна.
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 17:42
Skoro site postovi na ovaa tema mi se pottik da postiram edna pesna od Tose...
 
Ovaa pesna ni ja ostavi Tose vo spomen...da ne potsetuva sekogas na onie koi se "trudea" da mu zastanat na patot so toa sto postojano iznaogaa mal million prikaski so koi sakaa da go ocrnat ....
I pesna koja treba da ni e pouka , deka treba da se gordeeme i da go vozdignuvame seto ona sto go imame .... (ne mislam samo na Daniel ,tuku na seto Makedonsko bogatsvo )среќа
 


Изменето од Kastro - 30.Март.2014 во 17:49
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2014 во 17:41
Гласав и не се жалам.
И без моите смс
дечкото ќе победешенамигнување
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 65>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.