IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Форумски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Продолжи ја приказната
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Продолжи ја приказната

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6970717273 76>
Автор
Порака
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2020 во 07:20
,,,voopshto nishto na svetov
,,,i vo vekovi ne e ni
,,,minorno tolku vazhno za
,,,mha ramki bi rekol
,,,umstveni okovi i toa
,,,povekje na ochite onaka
,,,smesteni vo onie otvori
,,,na cherepot sogolen ako
,,,samo mozhe da si zamislish
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2020 во 22:26
Кога би можел да замислиш само...
да живееш на друго место, во друго време....
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32091
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2020 во 11:06
Zamisliv i mi se ostvari , drugo mesto (drzava ) i drugo vreme ...ponapred od naseto za 50 godini.
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2020 во 21:51
Сега насекаде е лошо, и кај тие што беа 50 па и 100 год. понапред.....
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2020 во 23:09
I tako, chovek postade rob svojih navika, a mie prikaznata ja svrtevne na makedonski i taka kje ja isterame..
A ja.. Ja se kockam.. Prevarantom zhivotom.. Iz rukava on svakoga dana izvuche nekog keca...
Sakav da kazham, ja, i dalje pagjam u bezsoznanie kako se desia rabotive..
A chichkoto so leshnicite ovoj pat prodavashe bademi..
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2020 во 21:52
Кај се коцкаш, по дома ли ? 
Сите кладиници, коцкарници се затворени....
Не е битно паѓањето во бесознание,сите паѓаме , туку поважно е кревањето
Бадемите сеуште држат цена, а јас пак повеќе ги сакам лешниците...
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2020 во 21:15
Лешниците ги кршам со клешта или камен..
Мозокот ми се коцка, но никако да се скоцка.. Се некако зјае апстрактно.. Јебем ли ти пикасо и амбиетална музика.. Простете за пцостите..
Инаку балашевич е скоцканиот во дадената нумера, а се плаче од животот.. Али ај да не ги мериме муките.. Што би рекол еден човек, секој со своето тешко..
Но нема одмора док трае обнова
Јадете ли вие живи кикирики?
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2020 во 20:47
Живи кикирики, жив ориз, живи компири,живи патлиџани пиперки
кромид лук, спанаќ. марула, све живо јадам, се плашам да не почнам и ...луѓе
како нашиов ЗЗ ....
Маките, и онака не можеме никако да си ги измериме, секој со својата ....
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2020 во 21:50
Секој со својата песна, со своите ноти, некогаш дурски, некогаш молски, а многу често и обична бучава на индустриски машини или сообраќај, или растреперена дијафрагма на некој бесен, походен, погоден, или рутински изместен поединец/ка
И такви ми ти работа

А швабин глас као да је стигао испод воде..
Ииии.. Турците стивнаа.. И на ним им је ладно..
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2020 во 21:59
Ова не е приказна
ова се неразбирливи монолози
Ама и тоа е мака, поголема или помала ...мака е 
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2020 во 22:17
Мака е без пари по немаштииве.. Или на хаваи крема за сунчање да немаш.. Мучни работи се тоа..
Инаку пуно пати цитирам филмови или нешто, зато не ме разумеш..

Тетка бети исцеди свежа лимунада, и портокалот го исечка на кришки како за своја душа, а коцки шеќер виреа од жандињерата, како божем коледе..
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2020 во 20:18
Во лимонадата да ставела и малку нане и ѓумбир, 
Таа тетка ти Бети изгледа знае многу добро што е убаво за здравје

Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2020 во 20:41
Ти одма на мохито влечеш..
Разјурениот ѓуптин одекнуваше: три за сто, три за сто!
Аман циганине, ќе ти купам све, иди подоле трета сум вечер око неам склопено.. - рече чичо Том и влезе у колибата дувајќи на сламчица меѓу катници..
А том соер го бараше хак во пченката, како божем игла вфсено
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2020 во 22:21
И јас (око склопувам повремено) .... 
три вечери по ред бркам на полноќ
туѓи мачори од мојов двор...
Ми идат по моиве мачки домашни...  а им помина месецот

Се се пореметило....

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6970717273 76>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.