IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Антивируси, Antispyware (општа дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Антивируси, Antispyware (општа дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 30>
Прашање: Кој Антивирус го користите?
Одговор Гласови Статистика
115 [26,68%]
129 [29,93%]
33 [7,66%]
26 [6,03%]
20 [4,64%]
2 [0,46%]
93 [21,58%]
13 [3,02%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2006 во 11:26
ZoneAlarm v6.5.700.000 (editions)

ZoneAlarm delivers powerful, multi-layered security to your PC with an advanced firewall, anti-spyware,
identity theft protection, privacy protection, and other functions. Its comprehensive, easy-to-use features
can enhance basic firewall or antivirus programs, and are perfect for anyone concerned about online privacy.
 
 


Изменето од sayHI - 23.Ноември.2006 во 11:50
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2006 во 20:34
Имав БитДефендер ама фатив вирус и едвај го исчистив и сега го имам најновиот Касперски
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2006 во 09:03
Моментално на тест го имам AVG 8.0 бета 1 верзија (не е за фрее јузери)!!! Актуелна е AVG 7.5 141 верзијата!!! Новата навлегува во кернел најдлабоко до сега, за разлика од другите антивируси, има веб трап, поп3 трапер, 85 агенти низ виталните места на комот!! !!! Ќе видиме каков е!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 20:36
Касперски го имам и досега сум задоволна а плус си имам и Ad-Aware SE Persomal
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2006 во 22:53
Kaspersky 6.0 и Kaspersky - Anti - hacker
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
bobinokia Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobinokia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2007 во 20:27
koristev  Kaspersky  i  odednas  ne  mi  dava  update  vi  veli  klucot  vi  e  na  crnata  lista  i  nema  update !  probav  so  razni  klucevi  no  nisto  nikoj  ne  raboti,  ve  molam  za  pomos  bidejki  Kaspersky  e  zakon ...


Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2007 во 20:35
И јас го имав истиот проблем.... И го анинсталирав и си го вратив БитДефендерот.....
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2007 во 23:57
jas go imam AVG anti virus,...ama nishto dosega ne mi pokazal,...valjda nema virusi.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 13:10
Simnete go besplatniot antivirus Active Virus Shield koj e isto tolku efikasen kako Kaspersky bidejki e napraven po negova licenca.Eve vi ja stranicata od kade sto mozete da go simnete i besplatno da go koristite cela godina samo treba da napisete vasa email adresa za da vi bide praten aktivirackiot kluc.
http://www.activevirusshield.com/antivirus/freeav/index.adp?



Изменето од Audiofil - 02.Јануари.2007 во 13:18
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 13:16
A BitDefenderot e obicno gubre i toa onoj najnoviot 10 koj na site svetski sajtovi e proglasen za najdobar.Pari da mi davaat ne go koristam.Kaj sto mi ja crpi cela memorija 10 trojanci ne mozese da gi detektira koj podocna gi izbrisav so ovoj besplatniot.Taka da marketing i reklami za pari ima kolku sakate.Zatoa veruvajte mu samo sa sopstvenoto iskustvo a i na iskustvoto od prijatelite.
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 22:01
Мене БитДефендерот ми се покажа супер...
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 10:33
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Simnete go besplatniot antivirus Active Virus Shield koj e isto tolku efikasen kako Kaspersky bidejki e napraven po negova licenca.Eve vi ja stranicata od kade sto mozete da go simnete i besplatno da go koristite cela godina samo treba da napisete vasa email adresa za da vi bide praten aktivirackiot kluc.
http://www.activevirusshield.com/antivirus/freeav/index.adp?




Mnogu dobra strana, od tamu go simnav programceto za da vidam dali mi e zastiten kompjuterot, eve gi rezultatite:
  inace momentalno koristam Norton internet security, ama si kupiv kasperski koj uste ne mi e instaliran...
Кон врв
The*BeST* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The*BeST* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 13:37
Originally posted by bobinokia bobinokia напиша:

koristev  Kaspersky  i  odednas  ne  mi  dava  update  vi  veli  klucot  vi  e  na  crnata  lista  i  nema  update !  probav  so  razni  klucevi  no  nisto  nikoj  ne  raboti,  ve  molam  za  pomos  bidejki  Kaspersky  e  zakon ...


Епа смени key......имам над 100
The*BeST*
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 23:10
I jas go imam istiot problem, no nema kaj da se smeni seriskiot, mozi samo da kontaktiras i nisto drugo 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.