IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Антивируси, Antispyware (општа дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Антивируси, Antispyware (општа дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 30>
Прашање: Кој Антивирус го користите?
Одговор Гласови Статистика
115 [26,68%]
129 [29,93%]
33 [7,66%]
26 [6,03%]
20 [4,64%]
2 [0,46%]
93 [21,58%]
13 [3,02%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Антивируси, Antispyware (општа дискусија)
    Испратена: 08.Февруари.2014 во 18:18
Касперски, топло го препорачувам.

http://www.t-home.mk/mk/107/1144/196/Internet/Onlajn_softverski_paketi/Kaspersky_softver.html

А доколку ви е само за едно "чистење" на компјутерот, следново може да Ви помогне:

http://www.kaspersky.com/antivirus-removal-tool?form=1
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2012 во 12:54
AVG Internet Security 2013 да
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
alekjov1234 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekjov1234 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2012 во 13:26
Norton имам инсталирано, верзија 2012 AntiVirus со 6 месеци трајал, засега сум презадоволен, брз е, редовни надградби има и не троши ресурси
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2012 во 11:43
Значи од Нортонот не се откажуем...
ма нема промашај кај него...
проверено на разноразни опасни сајтови...
а богами и на XXL за возрасни...намигнување

Еве ви адреса за 90 дена free верзија...
работи фул со сите опциии...
легално, пазете...
http://buy-static.norton.com/prod/html/partner/ING.html


Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2011 во 12:31
Го ставив и јас вчера (кракувана верзија),иако немав проблеми со Нодот.После шест месеци како задоволен уште од него
Патем ова некако го успори повеќе компјутеров,нормално ли е?

Изменето од Орка - 06.Јули.2011 во 10:24
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 19:45
Пред некое време купив лиценца на BitDefender Total Security 2011, одлично си ја брка работата за таа цена.
Кон врв
Avira Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
System Administrator

Регистриран: 10.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Avira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2010 во 12:07
Посетителите од: softwareload.de , ја избраа Avira Premium Security Suite за софтвер на годината 2010. Повеќе инфо: http://www.avira.com/en/press-details/nid/477/news/software-of-the-year-2010

Подолу се наведени заштитните модули на Antivir v.10

AntiVir stops all kinds of viruses in their tracks
AntiAd/Spyware eliminates adware and spyware
AntiPhishing protects your data from phishing attacks
AntiRootkit detects hidden rootkits
AntiDrive-by prevents virus downloads while you are surfing
MailGuard scans incoming and outgoing emails
WebGuard checks downloads and websites for viruses
RescueSystem creates a recovery CD
QuickRemoval removes viruses with one click of the mouse
NetbookSupport for low-resolution laptops
AHeADTechnology identifies unknown malware by its profile
AntiVirProActiv detects unknown viruses by behavior patterns
GenericRepair automatic repair of your PC
ExpressInstallation install Avira AntiVir in just 5 clicks
AviraSupport there for you in person when questions arise
AntiBot prevents integration in bot-nets
BackupSystem secures your most important data
AntiSpam filters out unwanted emails
FireWall protects against hacking
GameMode suppresses firewall pop-ups while gaming
ParentalControl blocks unsuitable sites, restricts Internet use times
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 21:20
Originally posted by fiks fiks напиша:

Не ми се даваат толку пари за Касперски,додуша јас сум си сам крив,снимање на песни,пдф формати и глупости разни преку LimeWire си нисат последици.Ама пак компјутерот си работи добро,нема никакви проблеми за сега,понатамо здравје ќе видиме како ќе оди ситуацијата,ако почне да ми се случуваат екцеси некои ќе ставам Касперски.

Мoжеш да купиш од ANHOCH "BIT DEFENDER TOTAL SECURITY 2010" за нешто помалку од 600 ден, лиценцата е за една година, јас сакам да го купам но ќе почекам да донесат 2011.
Или пак да си симнеш бесплатен но само антивирус ANTIVIR.
Кон врв
hardtek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hardtek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 18:47
abe za so da davas pari kakov krak ima izlezeno cudo e raboti besprekorno jas kaspersky go korsitam mn dolgo vreme voa hakerive se mnogu mnogu napred najnoviot krak e od 3700 dena ni black list ni klucevi stavanje ni nisto vazi do 2020 godina , eve poveke od 3 meseci go koristam so krak i site prethodni verzii sum gi koristels od 2009 verzijata koga pocnav da baram strikno za nego nikakov problem nema raboti bresprekorno       

Изменето од hardtek - 06.Ноември.2010 во 18:48
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 18:42
Не ми се даваат толку пари за Касперски,додуша јас сум си сам крив,снимање на песни,пдф формати и глупости разни преку LimeWire си нисат последици.
Ама пак компјутерот си работи добро,нема никакви проблеми за сега,понатамо здравје ќе видиме како ќе оди ситуацијата,ако почне да ми се случуваат екцеси некои ќе ставам Касперски.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
hardtek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hardtek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 18:36
stavaj kaspersky doma i ic ne mu ja misli avg kopiraat od kaspersky neznam kolku imate zabelezano se koga ke ispadne nekoja nova verzija na kaspersky po nekoe vreme eve gi i avg so nov antivirus t.e avg gi sledi kasperksy so tehnologia enginot e na kaspersky ama sekoj li go znae carot samo eden moze da bide nemoze site          

Изменето од hardtek - 06.Ноември.2010 во 18:42
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 18:19
Вчера бев сведок дека Касперски е закон.
На USB од дома печатев на ласерски печатар на работа нешто и Касперски одма откри три црвчиња на USB-то,а дома AVG абер немашеголема%20насмевка
А компјутерот си шиба сиромав,кој знае колку му е лошо и тешко на душичкатасмеење
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
hardtek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hardtek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 18:14
kaspersky e zakon za site posebno 2011 verzijata internet security ima mn dobro crackce ispadnato ni blacklist ni nis so 3700 dena licenca konre ja pocnav da go koristam od verzijata 2009 i ottogas do sea site verzii sum gi pominal so krakovi super si raboti nikogas ne sum imal problem so virusi posto sekade kaj sto sum gledal za kaspesrsky najdobri se za niv poveke se baraat klucevi krakovi za drugive nisto taka da toa sto vikate kocenje ne kom nema veza za postarite verzii neznam ama za 2011 mozam da garantiram potrebno e da imate minimum 512 mb ram memorija procesorot sigurno ne vi e do tolku slab taka da super bi rabotel na sekoj ponov kompjuter jas do sega go imam staveno na eden kup kompjuteri site bile zadovolni taka da vi go preporacuvam i vas da go probate internet securiti 2011 verzijata na kaspersky       
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2010 во 15:51
Ako nekoj ima vishok licence key za Bit Defender bi mu bil mnogu blagodaren .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.