IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали Бранко Црвенковски ќе биде сменет ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали Бранко Црвенковски ќе биде сменет ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Прашање: Дали Бранко Црвенковски ќе биде сменет ?
Одговор Гласови Статистика
4 [36,36%]
7 [63,64%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2013 во 06:17
Вечер, Вторник, 12. Октомври 2162
Денеска, на 200 годишна возраст, во најплодните години од својата кариера претседателот на СДСМ даде оставка од лидерското место во Партијата. Последните 155 години тој учествуваше на сите избори, вклучувајќи ги и изборите за Претседател на куќниот совет во зградата од три спрата во с.Ростуше, во која никој не живее оти пред сто години сите се иселија. Иако беше единствен член на Паријата, и сите избори ги загуби, неговото политичко влијание во федералната република небидија беше немерливо. Се претпоставува дека ќе биде заменет од 198 годишниот Макрадунстер или 190 годишната Цукерка.
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2013 во 11:21


Ma све е под контрола.... многу ми наликува сегашнава ситуација на оваа во видеото....


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2013 во 00:48
...a be shto k*r me boli za vashiot branko ili...stako,...koj i da e,...bash me zabole!~@!!!

...ja gledam ovie shto pravat ...momentalno...a ne shto bilo...

...prokleti da se...! газење од смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2013 во 07:22

Још није готово, ова оставката ми смрди...

Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2013 во 23:08
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

Још није готово, ова оставката ми смрди...Смрди на шпанска серија:намигнување

Во Охрид почнаа да се собираат потписи за Црвенковски да остане на чело на СДСМ

За еден час - 300 потписи...

За да соберат што повеќе, да стават некое штандче и во вмровските штабови.

Коалиција - ЗА БРАНКО!!!хи, хи...


Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2013 во 23:24
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

 

Смрди на шпанска серија:намигнување

Во Охрид почнаа да се собираат потписи за Црвенковски да остане на чело на СДСМ

За еден час - 300 потписи...

За да соберат што повеќе, да стават некое штандче и во вмровските штабови.

Коалиција - ЗА БРАНКО!!!хи, хи...А гарант оној што му љубеше рука на ро***иот прв е потпишан газење од смеењегазење од смеењегазење од смеење

Боже, каква болест ...
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2013 во 06:47
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

 
А гарант оној што му љубеше рука на ро***иот прв е потпишан газење од смеењегазење од смеењегазење од смеење

Боже, каква болест ...Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2013 во 07:07
Какви задкулисни игри и какви местенки самите да се откријат и да се истрчаат оние кои не му се лојални на лидерот ! Toа е резултат од добро научената комунистичка лекција како да се провоцира кревање глави кои треба да бидат посечени на следниот партијски конгрес.  

Oва déjà vu ќе влезе во историја на македонската политичка наука. 

Едно мора да му се признае на Црвенковски - човекот е мајстор за вакви работи. И с'е додека има следбеници кои ценат и се одушевуваат од вакво диктаторско однесување тој вечно ќе владее со партијата и со нив.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2013 во 14:18
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Какви задкулисни игри и какви местенки самите да се откријат и да се истрчаат оние кои не му се лојални на лидерот ! Toа е резултат од добро научената комунистичка лекција како да се провоцира кревање глави кои треба да бидат посечени на следниот партијски конгрес.  

Oва déjà vu ќе влезе во историја на македонската политичка наука. 

Едно мора да му се признае на Црвенковски - човекот е мајстор за вакви работи. И с'е додека има следбеници кои ценат и се одушевуваат од вакво диктаторско однесување тој вечно ќе владее со партијата и со нив.


се додека е ро***иот во сдсм тоа ќе биде најдобар гарант дека нивните погубни политики никогаш нема да се вратат на власт !!!
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2013 во 05:35
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:се додека е ро***иот во сдсм тоа ќе биде најдобар гарант дека нивните погубни политики никогаш нема да се вратат на власт !!!


да де ама секое нешто си има крај ( освен виршлата која има два краја ) и токму сега Никола после оваа крупна победа треба да помисли како да ја задржи власта  , а не после неколку години да се вратат СДСМ и да зезнат сè
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2013 во 14:25
Ова БРАНКОФОБИЈАТА оние од СЗО треба да ја стават во категорија со сидата, ракот и еболата....оти кој еднаш ќе заболи, ем му нема лек, ем му нема спас, ем станува жива напаст за себе и за околината....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2013 во 17:05
Originally posted by емил емил напиша:


да де ама секое нешто си има крај ( освен виршлата која има два краја ) и токму сега Никола после оваа крупна победа треба да помисли како да ја задржи власта  , а не после неколку години да се вратат СДСМ и да зезнат сè

како и досега, со работа, проекти ...
втора олеснителна околност му се комуњарите, нема никаква конкуренција од таа разбиена банда на неспособни ликови!!!

ДУИ освои повише општини од комуњарите, не ми се верува!!!???
 "Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2013 во 19:05
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Originally posted by емил емил напиша:


да де ама секое нешто си има крај ( освен виршлата која има два краја ) и токму сега Никола после оваа крупна победа треба да помисли како да ја задржи власта  , а не после неколку години да се вратат СДСМ и да зезнат сè

како и досега, со работа, проекти ...
втора олеснителна околност му се комуњарите, нема никаква конкуренција од таа разбиена банда на неспособни ликови!!!
ДУИ освои повише општини од комуњарите, не ми се верува!!!???
 

Тоа (ти) е повеќе ....за сериозно загрижување , одколку за некакво не-верување...мој почитуван колега Zeksi71 не.
пс
Освен виршлата..и стапот има два истотакви краја...мој еднакво почитуван колега емил бла бла
намигнување


Изменето од novace - 01.Мај.2013 во 19:13
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2013 во 21:44
Originally posted by novace novace напиша:

 

Тоа (ти) е повеќе ....за сериозно загрижување , одколку за некакво не-верување...мој почитуван колега Zeksi71 не.
пс


не се загрижува ро***иот што губи по 101-ви пут јас ќе се загрижувам, ме заболе столе да се грижам...
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,389 секунди.