IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Масони
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Масони

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
Прашање: Што мислите за масоните?
Одговор Гласови Статистика
9 [10,84%]
43 [51,81%]
13 [15,66%]
11 [13,25%]
3 [3,61%]
4 [4,82%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Стевче Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Стевче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2006 во 13:48
НРГМКД- Масоните постојат и не се претопени како што велиш! Масоните се посебна група, Илуминатите се посебна група. Кај масоните постојат степени според кои се определува нивната влијателност. Инаку покрај нив постојат и низа други структури, како Билдербергерите итн.
СТЕФАН
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2006 во 13:01
Си се групирале луѓето, си се нарекле масони - ѕидари, затоа што поголем дел од нив во тоа време биле ѕидари. Сега ај да ги етикетираме.
Богатите само им се приклучувале одвреме-навреме, обидувајќи се да добијат некоја корист од здружението.
Почитувајќи ги правата на луѓето да си остваруваат правата индивидуално или преку здруженија треба подлабоко да се истражува оваа област - масонството. Инаку без подетални познавања од темата смешно е да се дискутира. А дека е примамливо за љубопитноста на луѓето, се‘ она што е тајно, тоа е друга работа.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
sard Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Прилеп
Статус: Офлајн
Поени: 1440
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2006 во 20:15
Идејата за постоењето на масоните е поопасна и од нивното реално постоење. Кога луѓето мислат дека некој има толку моќен што им ги регулира животите на масите не сакаат да мрднат со прстот за да си го подобрат животот бидејќи мислат дека ништо не можат да сторат. Идејата за моќна масонска организација одлично им одговара на политичарите, затоа што масите народ се покоруваат под замислените организации кои наводно управуваат со се.
„Треба да се биде достоен на љубовта за да се биде љубен“ - Goethe
www.pravoslavna.mk
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 18:17
Види вака сега : самата организација негира дека постојат. Ако прашаш масон дали е масон ќе ти речи дека такво нешто колку тој шо знај не постој. Така да поголем дел од народо мисли дека такво нешто не постој. Тие шо се уверени дека таква организација е реалност ( и јас влегвам во таквите) се малкумина. Не дека можиш да се бориш против таков конгломерат, ама барем си свесен дека таквите КОПИЛИЊА М.М.Е. се криви за некој поголеми катастрофи во свето.
и то...
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2006 во 03:07
srce, Iluminatite se eden vid na izvrsno telo na masonite koi sto gi vrsat site nivni necisti raboti... Mislam deka oni vise javno si se kazuvaat koi se, a ti so sigurnost tvrdis deka ne postojat, pa mislam deka tuka nesto ne stima....
Read an cry!!!!!
Кон врв
vipro Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vipro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2006 во 14:21
Celta im e uni{tuvanje na crkvata

Кон врв
JoeyTribbiani Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Септември.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JoeyTribbiani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2006 во 09:35
Originally posted by White Eagle White Eagle напиша:

Факт е дека зивееме во масонско општество.Се е диригирано  и со врски.Какви се тие што владеат со светот?Дали воопшто постојат,нивните акции се позитивни или негативни?
 
Da ,imam slusnato za niv.Velat deka se e masoni,od Eminem pa se do Dzordz Bush.Cel Holywood i slicno.Sho znaci ti ne mozi da si kopuk od Detroit i za dva dena da postanish najslaven raper i milioner.Seto toa se znae odnapred.Se znae krvnata vrska.Taka velat,jas nemam poima sho da mislam.
Кон врв
bela Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 02.Јуни.2006
Локација: Saint Lucia
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bela Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 22:52

Masonstvoto bi trebalo da ostanane tajno. Se dodeka ne dojde Spasitelot, a Toj ke ja krunisa Zemjata kako cista voskresnata dusa, na onie sto ziveele po Bozjite zapovesti.

Prasanjeto e:
- Dali masonstvoto ja cuva apokalipticnata tajna, za da se nasladuva na materjalizmot i laznite velicini?
- Ili e edinstven cuvar po  Isusov rod, na Krvta Negova, koja vo denesno na kloniranje i zgresena materija, bi doprinela za neprirodno cistenje na nivoata na dusata kaj covekot?

Cuvari na tajnata za Svetiot Gral, krstosuvackite vojni, pojavuvanjeto na Crkvata kako institucija i nejzinata zloupotreba, cuvari na mokta?

Koja mok? Civa?
Za ili protiv Nego?
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2006 во 18:30
Tito bil mason pa vie videte sea

i

Lenjin

i

Marx

i

takanatamu
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2006 во 02:01
da znam deka tito na vremeto bil eden od najjakite masoni na svetot..
Read an cry!!!!!
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2006 во 21:45

Tito,Ljenin i Marx masoniLOLLOL...znaci komunizmot e masonska stvar?LOLLOL

A toa oni licno vi se doverija deka se masoni,ili...?LOL

Изменето од kandid - 25.Септември.2006 во 22:02
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2006 во 00:10
Ne zaedno po burek idevme pa mi shepnaa Wink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
sandicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sandicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2006 во 22:33

Абе луѓе, факт е дека се луѓе што го движат светот.И оној ако имате слушнато клуб 300, со кралицата Елизабета, се стоа луѓе што ги имаат во раце решавачките битки во светот. Тие одлучуваат што е денес, што ќе биде утре, каде треба да има војна, каде не, каде кој треба да владее а каде не. Се е математика

Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2006 во 12:09
и тоа чиста математика.
убаво си кажа Игор, агент-от на КГБ, вчера, во емисијата на Канал5.
вика, ние агентите измеѓу себе имаме големо почитување. секој си ја брка работата најпрофесионално колку што може, а ако примени сила, му следува истото.
тоа го потврди и миловановиќ, вика, мора да се договараат, ако се од спротивни партии.
Луѓето одамна сфатиле дека заедничката цел се остварува ако се здружат. А сите викаат дека тоа е најстарото здружение, иако е најтајно. Најзатскриено.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.