IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Масони
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Масони

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
Прашање: Што мислите за масоните?
Одговор Гласови Статистика
9 [10,84%]
43 [51,81%]
13 [15,66%]
11 [13,25%]
3 [3,61%]
4 [4,82%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
White Eagle Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај White Eagle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Масони
    Испратена: 11.Јануари.2006 во 17:56
Факт е дека зивееме во масонско општество.Се е диригирано  и со врски.Какви се тие што владеат со светот?Дали воопшто постојат,нивните акции се позитивни или негативни?
Ако ти е лошо ич не се грижи,утре ќе биде полошо.

Ако си среќен ич не се сеќирај,ќе помине.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 18:04
Originally posted by White Eagle White Eagle напиша:

Факт е дека зивееме во масонско општество.Се е диригирано  и со врски.Какви се тие што владеат со светот?Дали воопшто постојат,нивните акции се позитивни или негативни?

ми се допаѓаат ваквите теми...може мошне да се дискутира и да се чујат многу мислења...ти недостасуваат  и др работи во анкетата како на пример го водат светот,чувари на богатството,а тоа добри луѓе не е јасно!
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 18:08
Не гласав, зш не знам за што да гласам... колку што знам,  тие ја контролираат големата политика во светот, работат во позадина, прават војни контролираат претседатели.... мислам дека постојат... баш пред некој ден читав дека во светот има околу 5000 масони, од нив се 5 македонци, колку е вистина не знам но као 100% сигурно. Е сеа за некој се добри за некој се лоши зависи кај е војната на пример или за кого лошо ќе направат за кого добро, али у принцип е се сведено на пари и територии... Знаете дека еден од најдобрите масони бил Тито и има јавно изјавено он лично...ова барем е 100% сигурно.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 18:59
точно е дека тие го движат цел свет и се причини за многу работи што ни се случуваат!
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2006 во 19:28

За нив не се зборува многу, не се прикажува на телевизија и разНи други медиуми, затоа и малку знаеме ние обичните луѓе. Но и не влијае многу на нас, тоа се глобални работи за цел свет.

Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2006 во 00:05
ја не знам многу нешто за ниф...
Кон врв
White Eagle Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај White Eagle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2006 во 16:40

Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by White Eagle White Eagle напиша:

Факт е дека зивееме во масонско општество.Се е диригирано  и со врски.Какви се тие што владеат со светот?Дали воопшто постојат,нивните акции се позитивни или негативни?

ми се допаѓаат ваквите теми...може мошне да се дискутира и да се чујат многу мислења...ти недостасуваат  и др работи во анкетата како на пример го водат светот,чувари на богатството,а тоа добри луѓе не е јасно!

Поке ми беше за нив како личности,добри или лоши сатанисти или нешто друго.Добро,можи како што велиш ти.

Ако ти е лошо ич не се грижи,утре ќе биде полошо.

Ако си среќен ич не се сеќирај,ќе помине.
Кон врв
wonder_answer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wonder_answer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2006 во 21:47
Sum slusnala za masonite,znam deka na svetot postojat 12 najvlijatelni familii,megu koi njavlijatelni se sekako Rokfeler i Rotshildovi.Imam i so drugi diskutirano za ova,i veruvam deka vo niv lezi klucot na svetskiot zagovor.prethodno vidov nekoj deka toa ne ne tangira nas,no jas mislam naprotiv,tie kontrolirajki gi drzavite i pretsedatelite ne kontroliraat site.Toa e fakt.
Кон врв
dino Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 18:04

Сите светски фаци (музичари, уметници, поети, претседатели.. т.н.) биле членови на масонското друштво.

Вреди да се набројат следниве примери

- В. А. Моцарт
- Леополд Моцарт
- П. И. Чајковски..

и мноооогу други.

Никој не знае што прават.. хмм..

Кон врв
White Eagle Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај White Eagle Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 01:15

Највлијателни се масоните,но која им е целта?

Ако ти е лошо ич не се грижи,утре ќе биде полошо.

Ако си среќен ич не се сеќирај,ќе помине.
Кон врв
Везо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2006
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Везо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2006 во 10:08
А не мислите ли, че те просто бдят над человечеството?
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2006 во 23:14
МАСОНИТЕ БИЛЕ ОД СЕКОГАШ ЌЕ БИДАТ. ЗАРАДИ ТОА ШТО СВЕТОТ КАКОВ ШТО Е ИМА НЕКАКВА ПОТРЕБА ОД ТАКВА ОРГАНИЗАЦИЈА. ТОА ГО ИМАЛО УШТЕ ОД АНТИКАТА А ВЕРУВАМ ДЕКА ПОЧНАЛО УШТЕ КОГА НА НЕКОЈ МУ ТЕКНАЛО ДА ЗАГРАДИ ПАРЧЕ ЗЕМЈА И ДА РЕЧЕ „ОВА Е МОЕ“. ДУРИ ГО ИМА ОВА ЌЕ ГИ ИМА И НИВ.
и то...
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 02:42

Како прво!!! Масоните веќе не постојат, тие се претопени и се наречени ИЛУМИНАТИ!!! Во превод Светли личности!!! Масонството како братство се појавило пред околу 600 години!!! Тие живееле заедно во заедници немале жени, речиси и немале ни секс, а меѓу нив не смеело да се се развие хомосексуалноста!!! тие биле чувари на Христовото богатство, и тајните за христос!!! Со тек на време кај нив се насобрале премногу пари и тие станале најбогатите луѓе на светот!!! Тие го измислиле банкарството, и монетарната политика!!! Во поново време Масоните или ИЛУМИНАТИТЕ се всушност светската влада, за која сите знаеме дека постои, и се факторите за сите збиднувања во светот!!! Од најмалите протести до најголемите војни!!! Една од целите на Хитлер во 2 светска војна била да ги истреби Масоните и да го преземе нивното богатство!!! Во тоа време Рузвелт, и Черчил биле во тоа братство, и токму заради тоа објавиле војна на Германија, и поради други Х причини!!! Подетално друг пат!!!!

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 23:00
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Како прво!!! Масоните веќе не постојат, тие се претопени и се наречени ИЛУМИНАТИ!!! Во превод Светли личности!!! Масонството како братство се појавило пред околу 600 години!!! Тие живееле заедно во заедници немале жени, речиси и немале ни секс, а меѓу нив не смеело да се се развие хомосексуалноста!!! тие биле чувари на Христовото богатство, и тајните за христос!!! Со тек на време кај нив се насобрале премногу пари и тие станале најбогатите луѓе на светот!!! Тие го измислиле банкарството, и монетарната политика!!! Во поново време Масоните или ИЛУМИНАТИТЕ се всушност светската влада, за која сите знаеме дека постои, и се факторите за сите збиднувања во светот!!! Од најмалите протести до најголемите војни!!! Една од целите на Хитлер во 2 светска војна била да ги истреби Масоните и да го преземе нивното богатство!!! Во тоа време Рузвелт, и Черчил биле во тоа братство, и токму заради тоа објавиле војна на Германија, и поради други Х причини!!! Подетално друг пат!!!!

Leleeeeeeeeeeeee me unisti denes na forumov so iznenaduvacki informacii 0od kaj gi naogas samo gospod znae. Uste da mi kazes i deka Dedo Mraz ne postoi i kraj aj jas mozda ne ama Carnation ke se samoubie.Ednas veke placese za toa sto snezana e samo lik od bajka.

Изменето од Dogi - 30.Декември.2008 во 00:56
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.